OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez problemik 07 wrz 2006, 19:11
A czy ten cały pramolan moze uzaleznic :?: po dluzszym okresie spożywania :?:

przez KrzysztofT 07 wrz 2006, 19:21
problemik napisał(a):A czy ten cały pramolan moze uzaleznic :?: po dluzszym okresie spożywania :?:

Każdy lek może uzależnić. Zwłaszcza kiedy jesteś "podatny" na wszelkiej maści uzależnienia. Tego leku akurat nie brałem, więc nie odpowiem. Ale myślę, że powinieneś zapytać swojego lekarza (tego, który przepisał ten lek) o możliwość uzależnienia.

przez Magda-27 08 wrz 2006, 11:13
Ja tez go kiedyś brałam i już kilku lekarzy mówiło mi, że nie uzależnia :D
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez problemik 08 wrz 2006, 15:11
No mam nadzieje ze nic nie strace na tym :smile:

przez KrzysztofT 08 wrz 2006, 16:15
Rafik napisał(a):Na pewno nie :)
Możesz jedynie zyskać, pamiętaj o tym- Pramolan to delikatny lek i na pewno nie wyrządzi Ci żadnej krzywdy.

Tego powiedzieć nie możesz. Lekarze poznali dopiero 15% ludziego mózgu i wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych. Tak jak do końca nikt nie wie jaki wpływ na mózg ma stosowanie leków psychotropowych/neuroleptyków/benzodiazepin. Takie leki mogą wywoływać różne skutki, jak i zaburzać procesy chemiczne mózgu.
Więc twierdzenie, że na 100% taki rodzaj leku nie wyrządzi krzywdy nie jest do końca prawdziwy, bo nie wiemy tego na 100%. Skutki mogą się ujawnić za xx lat, albo wcale.

przez KrzysztofT 08 wrz 2006, 17:06
Rafik napisał(a):Jaki masz interes w takim straszeniu? Pramolan funkcjonuje w farmacji od wielu, wielu lat (o wiele dłużej niż np. Prozac) i nie stwierdzono do tej pory aby zamieniał ludzi w zwierzęta.

Nikogo nie straszę. Takie jest moje zdanie i tyle. Akcja = Reakcja. Myślę, że powinno się pomyśleć o tym przed rozpoczęciem branie czegokolwiek. Bo później można bardzo żałować pewnych decyzji. I nikt nie pisał o zmienianiu ludzi w zwierzęta, a o zmianach w biochemicznych procesach mózgowych, niedoborze, lub nadmiarze pewnych substancji, które mogą wywołać nadaktywność neuronów i powodować objawy takie jak. np. napady drgawek, itd - doskonałym przykładem są tutaj benzodiazepiny. 50 lat temu, kiedy je wprowadzono też nikt nie dopuszczał do siebie takich właśnie "reakcji".
I jak pisałem : nie straszę. Lepiej jest pomyśleć PRZED, niż żałować PO.

przez problemik 08 wrz 2006, 18:18
Drgawki to ja wlasnie mam :( i chcialbym sie ich pozbyć, a ziółka typu Kalms lub herbata z melisy nie pomagaja a jedynie dzialaja na mnie w sposób powodujacy sennosc :/

Boje sie wlasnie brnięcia w tego typu leki bo czuje ze wtedy bede mial jescze wiecej wspolnego z nerwica wiec widze tylko 2 wyjscia albo brac ten lek i wtedy bedzie mi ciut lepiej albo czuc sie gorzej ale byc dumnym z tego ze nie uzywa sie zadnych psychotropów. Najbardziej dobija mnie to ze choruje na to w wieku 16 lat nawet jeszcze nie skonczylem sredniej szkoły :( i boje sie ze ta choroba zwłaszcza drgania rąk nóg itd. uniemozliwia mi normalna naukę :cry: bo na wakacjach mogłem spokojnie jechac na ziolkach a teraz potrzebuje byc zdrowy.

Kurcze dlaczego ta choroba nie mogla poczekac az bede mial ze 40 lat:/

przez kasiak. 19 paź 2006, 17:53
Ja biorę tydzień pramolan.Pierwsza doba była nieciekawa wzięłam 25mg choć lekarz kazał 50 ale sie bałam.Na drugi dzień wzięłąm zalecana dawkę na noc a na dzień znów 25mg i tak do tej pory.Czuję dużą poprawę-nie chcę chwalić słońca przed zachodem ale lęki są takie niewyraźne i nie wywołują paniki.Aha do tego jeszcze homeop L.72.Wcześniej brałam tylko mianserin po 5mg i szkoda ze nie trafiłam na pramolan od razu.Funkcjonuję normalnie choć na dzień też powinnam brać 50mg ale mam dziecko i jeżdżę samochodem a po nim tylko przez 2 dni od 11-14byłam senna.Pozdrawiam

przez ania2681 25 sty 2007, 11:02
ja dopiero dzi go dostalam, okazalo sie ze posiadam nerwice galopujaca:/ mam nadzieje, ze mi pomoze..
"nerwica galopujaca"?!

przez nitka 28 mar 2007, 15:08
pramolan dostałam od lekarza pierwszego kontaktu kiedy rozpoznał nerwicę i wysłał do psychiatry. brałam go tylko doraźnie kiedy zbliżał się napad lęku albo źle się czułam czy nie mogłam zasnać. Jednak nie podobał mi się baaardzo..sennośc oczywiście. Ale pamiętam kiedyś wzięłam go na mieście bo strasznie się czułam i nie pamiętam nawet jak dotarłam do domu i co robiłam po drodze. To było straszne, na drugi dzień poszłam tam gdzie miałam byc poprzedniego dnia i okazało się, że byłam tam wczoraj....no coż było mi nieziemsko wstyd, poczułam się okropnie. Wyrzuciłam to cholerstwo i już więcej nie wezmę.
"To jest szczęśliwy dzień. Bo otworzyłam oczy, poruszyłam ręką, bo mam coś do zrobienia i mogę mówić..."

przez MarionetaDeTrapo 28 mar 2007, 15:45
Biorę Pramolan od tygodnia i ani nie mam zadnych skutkow ubocznych ani poprawy nie obserwuję.

Miałem zacząć go brać od 50 mg zwięszając dawke o 25 mg co dwa dni aż dochodząc do 150 mg na dzień. Jednak gdy pierwszego dnia nie miałem żadnych niemilych rzeczy po 50 mg, nastepnego dnia wziąłem 100, a nastepnego juz 150 mg.

Niestety narazie nie obserwuje zadnej pozytywnej zmiany i po wybraniu 3 opakowan (20 tabletek) poprosze o zmiane, bo ten lek poprostu na mnie nie działa. Nawet nie jestem od niego senny i nadal nie moge zasnąć wieczorem.

przez koshmar 15 kwi 2007, 22:31
mnie uspokoja, dobrze mi robi :) kazdy byc moze reaguje inaczej .

przez wertyna 23 maja 2007, 12:13
po Promolanie spałam, spałam i spałam. Były to urocze chwile choć przespane. Nie polecam na dzień bo prześpisz i cały dzień. Ale efektów ubocznych nie odczułam.

Sortuj wg