OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez lula221 17 kwi 2012, 23:40
Hej,nazywam się niewarto:).Czy w tej chwili bierzerz Pramolan?Miałaś po nim jakies uboczne?Czy pomógł Ci na lęki,jesli je miałaś?Pozdrawiam.

przez czarnobiała mery 18 kwi 2012, 13:29
Lula221, nie biorę już pramolanu, bo po kilku latach brania go, przestał na mnie działać i dostałam silniejsze leki. Jedynym skutkiem ubocznym tego leku była na początku lekka senność, ale minęła po jakimś czasie brania. Generalnie bardzo dobrze wspominam ten lek. Lęki też likwidował.

przez lula221 18 kwi 2012, 22:11
Nazywam się niewarto,Jak długo brałaś Pramolan,czy regularnie,czy doraznie?W jakich dawkach?Pozdrawiam Cie serdecznie :)

-- 22 kwi 2012, 12:08 --

Czy Pramolan można łączyć z relanium?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnobiała mery 22 kwi 2012, 16:08
Lula221, brałam pramolan przez kilka lat, nie wiem, dokładnie może przez 5 lat. Pamiętam, że jak się lepiej czułam przez pewien czas, to odstawiłam na jakieś pół roku ten lek, a później znów do niego wróciłam, bo było gorzej. Brałam regularnie ten lek, na początku 3 tabletki dziennie (150 mg), a później tylko jedną na noc (50 mg). Dla mnie to był rewelacyjny lek wtedy i nie brałam dodatkowo żadnych innych leków, pomagał też na sen.

przez Michuj 22 kwi 2012, 16:21
lula221 napisał(a):

można
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 25 kwi 2012, 02:26
Michuj napisał(a):
lula221 napisał(a):

można

Ale lepiej zrób to w domu,a nie na ulicy-można lekkiego zgona przyliczyc ;)

przez lula221 26 kwi 2012, 10:30
Maciej farmaceuta,ja pytam sie o połączenie z relanium tylko w momencie ewentualnego ataku paniki.To az tak silne połączenie?

-- 26 kwi 2012, 10:31 --

W dodatku mówie o dawce relanium 0,2,więc niezbyt dużej.

przez samuraxo 28 kwi 2012, 23:23
lula, możesz łączyć, a po tak niskiej dawce to nawet senna się pewnie nie zrobisz.
Nie no ale chwila? dwie dziesiąte miligrama? Chyba jesteś niepoważna hehe. Jeśli dwa miligramy to jeszcze zrozumiem ale i tak nie wiem czy w ogóle odczujesz O.o
Takie dawki to równoznaczne są i tak z placebo.
Lek pramolan to ogólnie jest jak jedno wielke placebo. Jadłem garściami prawie i dalej nic nie pomagało na lęki. Wyrzucony pieniądz albo na bardzooo lekkie postacie depresji

przez lula221 29 kwi 2012, 20:21
samuraxo oczywiscie,ze 2 mg.Może Ty potrzebujesz 10mg,eby cos poczuc,mi wystarczy tyle.Co do Pramolanu,to ja jakoś zauważyłam działanie,przynajmniej nasenne,zreszta równiez mnie wyciszyło,więc prawdopodobnie mamy zupełnie inne organizmy.Zreszta ja nie mam depresji,tylko lęk uogólniony z agorafobią.

przez QueenForever 29 kwi 2012, 20:33
Opipramol byłby naprawde wartosciowym lekiem gdyby nie jedna cecha która go charakteryzuje-oddziaływanie na receptor H1, jest to najczesciej przepisywany lek na zaburzenia lękowe w Niemczech .
QueenForever

przez Paloma 30 kwi 2012, 13:42
Ja brałam Pramolan na początku nerwicy, najdłużej około 8-mcy, później jeszcze wracałam do niego dwa razy, ale już na krócej, bardzo mi pomógł na lekko depresję jaką miałam wtedy, a stany lękowe po nim występowały sporadycznie,raz na kilka miesięcy!!! ten lek wtedy pozwolił mi jeździć samochodem do chłopaka i nie wracać się po drodze, do dziś jestem mu wdzięczna.
Teraz mam stany lękowe codziennie i poszłam do psychiatry, dostałam inne leki, ale jeszcze ich nie brałam:( ale to opisałam w innym wątku.

przez lula221 30 kwi 2012, 14:52
Paloma a może warto,żebyś wróciła do Pramolanu,skoro Ci pomógł.Ja tez miałam ostatnio lęki codziennie a od poprzednich wakacji próbowałam prawie wszystkich leków z grupy SSRI i jakos nie pomogły,natomiast czułam sie po nich odrealnienie.Zaczęłam brac Pramolan,dopiero od 9 dni,czuje poprawę,mam andzieję,że będzie jeszcze lepiej,bo czasami dopada mie niesamowita senność..ale to tylko czasami,natomiast lęki zdecydowanie sie uspokoiły a było naprawdę cieżko,nie wychodze sama z domu,musiałam wziać zwolnienie lekarskie z pracy...liczę,ze będzie lepiej,pozdrawiam.

przez Paloma 18 maja 2012, 15:17
Jak byłam na pierwszej wizycie, to Pani psychiatra dała mi właśnie Citaxin i Trittico, a ja powiedziałam jej, że brałam kiedyś Pramolan-a ona stanowczo powiedziała,, ze nie ,Pramolan nie, to stary lek itd
Jak na razie nie udało mi się wziąć żadnego z tych leków przepisanych, poczytałam na forum i się wystraszyłam, że tak bardzo źle się po nim wszyscy czują, obawiam się , że wpędzę się w gorszy stan niż jestem obecnie, a tego bym nie chciała

przez bsn 21 maja 2012, 19:12
Jaki czas przed snem powinno zażywać się Pramolan, żeby ułatwił zasypianie i polepszył sen? Mam brać 1 tabletkę 50 mg wieczorem, ale nie wiem o której godzinie... Nie dopytałem lekarza, a nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
F32
bsn

Sortuj wg