OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

Pramolan

przez Denial 26 lut 2011, 10:57
Spałam po tym jak dziecko i miałam piękne sny! :shock:

Co prawda w około godzinę po wzięciu wieczorem miałam dziwny objaw, bo nie mogłam się wysłowić. Zacinałam się, miałam słowo na końcu języka, ale nie mogłam go wypowiedzieć. Przyznam, że trochę mnie to bawiło - to był znak, że pora się kłaść.

Bardzo dobrze wspominam sobie ten lek.
I sing the body electric...

PRAMOLAN (Opipramol-Sympramol)

przez sparky 02 cze 2011, 20:26
Witam wszystkich serdecznie , jestem tutaj nowy, O jakiegoś tygodnia biorę Sympramol i na początku było świetnie, ale teraz z zacząłem poważnie odczuwać skutki uboczne - niedociśnienie , szczególnie w nogach , co mi strasznie przeszkadza. Na chwilę obecną odstawiłem lek , bo nogi tak mnie bolą gdy siedze czy stoje że staje się to nie do wytrzymania ....

Nie chciałbym się rozstawać z tym lekiem , bo widze że od działa ....

Bardzo proszę o pomoc , czy bóle nóg i problemy z ciśnieniem same miną ? Miał ktoś z tym problem ? A może brać inne leki które zmniejszą skutki uboczne ?

Dodam,że brałem 50mg na noc

przez *Monika* 04 cze 2011, 23:36
sparky, Witaj.
Ja kiedyś stosowałam ten lek. Zbawiennego działania niie odczułam. Nie zaobserwowałam u siebie skutków i objawów niepożądanych.
Moja rada: samemu najlepiej nie odstawiać leków, zwłaszcza kiedy się jeszcze nie "rozkręciły", najlepiej skonsultować to z psychiatrą.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mariusz19 07 cze 2011, 10:15
Kilka lat temu ,komisja d/s leków przy Min.Zdrowia stwierdziła brak skuteczności opipramolu w leczeniu depresji i szkodliwy wpływ na serce.Zaprzestano produkcji i podniósł się raban.Wznowiono produkcję.
Ten lek obiektywnie nic nie wnosi do terapii depresji czy lęku/długoterminowo/,ale ma to "coś" co niektórym pomaga.Mnie osobiście pomógł bardzo na zaburzenia snu towarzyszące lękowi.Stosowałem go kilka lat i żyję.W Niemczech obserwuje się renesans tego leku,który stosuje się jako lek pierwszego rzutu w zaburzeniach lękowych.To "coś" nie jest do tej pory znane a na lek jest popyt.

PZDR
mariusz19

przez Aga1791 13 cze 2011, 16:56
Witam. Piszę tu pierwszy raz. Zainteresowała mnie wypowiedź Sparky’ego.
Sparky
Ja też mam bóle nóg i drżenie całego ciała, niemoc, nie mogę ustać na nogach, bo zaraz mam zawroty głowy i nogi mi się buntują, a biore Pramolan od miesiąca w dawce: wcześniej ½ - ½ - ½ , a teraz ¾ - ½ - ½ i do tego 3 x Coaxil. Muszę powoli wprowadzać lek, bo bardzo silnie na nie reaguję. Zastanawiałam się od czego mam te bóle nóg,aż tu widzę, że ktoś też tak ma. Idź do swojego lekarza i zapytaj o to, bo z tego co wiem pramolan to lek zazwyczaj dobrze tolerowany i bezpieczny (info od mojego doktora), a gdzieś czytałam, że skutki uboczne są krótkotrwałe i nie tak silne jak przy SSRI. Chociaż każdy zapewne inaczej toleruje każdy lek. Ja tych leków nie mogę brać. Czuję się po nich gorzej niż źle. Ale jedno co Ci powiem nie rezygnuj sam z leków, tylko z lekarzem.
Pozdrowionka
Aga1791

przez MrsWallace 16 cze 2011, 20:48
cześć!
moim problemem są natrętne myśli i lęki. dokuczało mi to od ok. roku, jednak rzadko - nie sądziłam, że w ogóle to może być jakiś poważniejszy problem! któregoś dnia moje objawy się nasiliły i zaczęłam googlować w internecie co to może być. no i zaczęło się - straszna wkrętka, że już jest po mnie, że jestem chora psychicznie i w ogóle przepadłam. ogromny lęk i panika z tym związane. zareagowałam dość szybko i po niecałych 2 tygodniach udałam się do psychiatry. przepisał mi pramolan + bellergot. zażywam od tygodnia. w sumie już po pierwszym dniu czułam się lepiej, tzn. właściwie zniknęły moje lęki, ale niestety nie do końca udało mi się pozbyć negatywnych myśli... tzn. nie przeszkadzają mi tak strasznie i mam do nich jakby większy dystans, ale nadal się pojawiają... :(

co myślicie, czy powinnam poprosić mojego doktora o zmianę? czy jeszcze się uzbroić w cierpliwość i zaczekać? w ogóle czy jest tu ktoś komu pramolan pomógł w tego typu dolegliwościach? bo z tego co czytam to większość osób zażywa ten lek w przypadku bezsenności czy nerwicy lękowej, a nie tak bardzo w nerwicy natręctw...

i mam jeszcze drugie pytanie... w internecie pojawia się wiele informacji na temat tego czy ten lek powoduje tycie. długo pracowałam nad moją sylwetką i bardzo zależy mi, żeby nie przytyć... czy myślicie, że może on samoistnie powodować tycie? tzn. czy może spowalniać przemianę materii, czy coś? bo jeśli to tylko kwestia wzrostu apetytu, to tego się nie boję.. - nad tym w końcu można zapanować. może ktoś ma doświadczenie w tym temacie :)

pozdrawiam!!

PRAMOLAN (Opipramol-Sympramol).

przez Inna 26 lip 2011, 20:42
Pramolan-po jakim czasie dziala?

Witam;-) Mam pytanie.Kilka lat temu bralam pramolan i wydaje mi sie ,ze zaczal dzialac bardzo ,bardzo szybko( w ciagu tygodnia) Czytalam na forach,ze na innych zadzialal dopiero po 2 ,3 tygodniach,wiec mam pytanie,bede wdzieczna za odpowiedzi.Po jakim czasie na was zaczal dzialac,w tym sensie,ze mieliscie juz lepszy humor???
Ostatnio edytowano 26 lip 2011, 21:24 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

przez *Monika* 26 lip 2011, 21:26
Inna, Witaj na forum.
Poprzeglądaj proszę ten wątek, może dowiesz się jakie ma działanie na użytkowników, którzy go stosowali.

Ja osobiście powiem od siebie, że ja nie czułam żadnych pozytywnych skutków podczas zażywania. Ale u Ciebie może być inaczej.
Obrazek
Główny Moderator

przez *Monika* 29 lip 2011, 16:10
MrsWallace napisał(a): ale nadal się pojawiają... :(

I będą się pojawiały. Nerwicę natrectw leczy się głównie poprzez psychoterapię wspomagając się lekami.

co myślicie, czy powinnam poprosić mojego doktora o zmianę?

Tak, o skierowanie na psychoterapię.

Marek77 :great:
Obrazek
Główny Moderator

PRAMOLAN (Opipramol-Sympramol).

przez eliza202 08 sie 2011, 13:19
Witam. Od dziś zaczynam brać lek 'sympramol'. Chciałabym zapytać, czy nie ma przeszkód, aby zażywać go wraz ze środkami antykoncepcyjnymi (dokładnie 'Yasminelle') oraz z innymi lekami na krążenie (które poprawiają kondycje nóg), witaminami.

Czekam na opinie, pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 08 sie 2011, 14:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Monika* 08 sie 2011, 14:09
eliza202, Przeglądni proszę ten wątek, może doszukasz się informacji na ten temat.
Dlaczego nie zapytałaś lekarza czy lek można łączyć z tabletkami antykoncepcyjnymi i innymi?
Obrazek
Główny Moderator

przez luk84 18 sie 2011, 01:36
Witam

Od wczoraj zacząlem brać pramolan w dawce 150mg. Zastanawiam sie ktora z wlasnosci opipramolu ma wlasciwosci przeciwlękowe. Bo jesli jest to antagonizm receptorow 5-HT2 to slabo to widze zeby zadzialal u mnie przeciwlękowo. Mirtazapina ktora tez blokuje te receptory, nie sprawdzila sie u mnie, zreszta jak wiele innych leków antydepresyjnych.
Chyba ze efekt przeciwlekowy jest zwiazany z pobudzaniem receptorow sigma. Miko84, wiesz moze cos wiecej na ten temat ?

Pozdrawiam

przez finka 11 wrz 2011, 19:11
Witajcie

Ja dostałam parę dni temu Pramolan, ale po waszych opiniach sądzę że jest do dupy...

Najbardziej dokucza mi mega duży puls + zawroty głowy, ludzie co mam robić?? Czy pramolan pomoże? Co mogę do tego łykać by było lepiej?
Do psychiatry idę dopiero za 2 tyg.

przez zimny_gosc 26 paź 2011, 22:01
Witam. Mam pytanie: Czy ktoś was biorących pramolan miał wrażenie, że gorzej widzi ?

Sortuj wg