OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

Re: Pramolan

przez miko84 13 sie 2009, 21:08
Pewna pani 2, nie działał na mnie nasennie. Na sen miałem przepisany Doxepin. A jeszcze lepiej nasennie działała na mnie Mianseryna.
miko84

przez Arkaszka 13 sie 2009, 21:43
Zajadając się kanapką i popijając Earl Grey przyznam ,że Pramolan na mnie tez nie działa nasennie i... ma nie działać :) Mała zielona tworzy we mnie jakby tarczę od której odbijają się myśli... te "bee" , jak również "fuj" czy "och i ach" ;)
Pojawiajają się na sekunde by w drugiej sekundzie pójść sobie precz - odbić się od "tarczy"
P.S. Proszę wybaczyc, ale... nie potrafilem tego inaczej ubrać w słowa :P

przez pewna pani 2 14 sie 2009, 13:50
klaudus 20 mam przepisany stilnox 2 opakowanie, ale za nim nie przepadam, az tak. i dzisiaj musialam polknac 2x polowke bo po 2 tabletkach sympramolu wcale nie moglam zasnac...popatrzylam na zegarek byla 3 rano i co musialam dorzucic stilnox, ktory zaczyna nieco slabiej dzialac mam wrazenie. wydaje mi sie ze na nastroj dawka 2 tabletek sympramolu jest wystarczajaca, a na sen kazda po kolei dawka jest do bani z czasem (krotkim czasem). biore to chyba 10 dni. lekarz mi kaze zwiekszac max do 4 tabletek,a ja wiem, ze bedzie tak samo ze spaniem, jak z poprzednimi dawkami i nie daj boze dostane jakiegos usmiechu jockera z nadmiaru tych tabletek czy cos sie ze mna stanie? ja w ogole sie boje tabletek, ale przelamalam sie do sympramolu a trwalo to miesiac. tak bardzo bym chciala, zeby to byl tylko epizod :/

[Dodane po edycji:]

arkaszka a rozwin te mysli..."beee"- mam nadzieje, ze to nie odglos zoladka (hiehie), "fuj" tutaj nie bede sobie nic lepiej wyobrazala :P, "och i ach" masz na mysli rykowisko? :mrgreen: mnie ten srodek nie zaglusza dzwiekow natury, ze tak powiem...
WIECIE CO BOJE SIE OPROCZ PARANORMALNYCH CIEZKICH DO WYTRZYMANIA SKUTKOW UBOCZNYCH TYCH BARDZIEJ ZNOSNYCH JAK TYCIE...PRZY TEJ MIANSERYNIE CZY JAKIMS TAM ANTYDEPRESANCIE NASENNYM. pare kilo moze jeszcze zniose, ale nie 10 :x
figura to jedyne co mnie pociesza w tym smutnym zyciu, a teraz i ona ma zostac mi odebrana?! :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Klaudus20 14 sie 2009, 14:37
pewna pani 2, ja biorę Pramolan od miesiąca i nie mam po nim ani zwiększonego apetytu (wręcz przeciwnie muszę się wspomagać tabletkami na apetyt) ani zwiększonej wagi, nawet schudłam 2 kg.
Gdzie jest ta szminka,którą kocham
Na moich ustach zostawia ślad
Gdzie jest dziewczynka,która szlocha
Po wieczny czas

przez pewna pani 2 15 sie 2009, 14:37
klaudus 20 ja nie mam wzmozonego apetytu po nim, a wrecz wrocil do jako takiej normy, ale mam nadal dola...dalej kiepsko spie...nie wiem czy jeszcze czekac na rozkrecenie(biore 11 dni) i zwiekszac dawke czy brac nowy lek antydepresyjny, aby w koncu sie wyspac...ja naprawde sobie nie radze...jak WY sobie radzicie?
tez tak macie, ze dzwonicie do lekarza/rzy i nie chce on za bardzo gadac przez tel. tylko zaprasza do gabinetu? moim zdaniem to taki specyficzny zawod, ze powinni byc caly czas w kontakcie z pacjentem, a oni maja nas dosc i gdzies...a jakby naprawde cos powaznego sie dzialo to co?!

klaudus 20 po miesiacu to chyba juz powinien dzialac prawda? jakie jest Twoje samopoczucie oraz sen?

kasia000 a na Ciebie pramolan dzialal w ogole nasennie?

przez kasia000 17 sie 2009, 15:31
ja pramolanu nie brałam tylko lerivon ,który w pełni zaczął działać po 3 miesiącach stosowania-wiec uzbrój sie w cierpliwość!
kasia000

przez pewna pani 2 21 sie 2009, 13:41
biore prawie juz 3 tydzien sympramol. nastroj jakby lepszy, ale ze spaniem nadal sa problemy. zwiekszylam dawke do 3 tabletek na noc. jesli nadal bede miala problemy ze spaniem (cos mi sie wydaje ze tak) to do lekarza/rzy i wtedy zmiana leku. no nie wiem ile ten lek ma sie rozkrecac. na ulotce jest napisane, ze niby po 2 tygodniach widac poprawe (jak dobrze zapamietalam) moze i jest, ale w nastroju...natomiast ze snem roznie i kilka razy w tygodniu musze sie wpomagac nasennikiem to coz to za dziwne dzialanie? mam chodzic niedospana i weselsza? :mrgreen:

kasia000 a sorki wydawalo mi sie, ze gdzies zalozylas watek pt. '' seroxat plus pramolan", ale moze mi sie juz pokrecilo...pozdrawiam

jedna lekarka zaproponowala mi lek z tej samej grupy lecz silniejszy. nazywa sie DOXEPIN. ja chcialam ja wypytwac o dzialanie TRITTICO tylko, a ona "zabrala" mi recepte i wymienila na TRITTICO, a ja chcialam sie tylko wymienic informacjami no i dowiedzialam sie, ze niby siła obydwu tych lekow jest taka sama...co o tym myslicie???
myslalam ze trittico to jakis mocniejszy lek.
co sadzicie o takim skakaniu po grupach? czy powinno sie wyprobowac coraz silniejsze z jednej grupy i przerzucac sie dopiero na druga grupe czy mozna tak probowac z roznych grup???

przez Senna 02 wrz 2009, 19:20
Witam : )
Czy ten lek można brać doraźnie ? Jeśli tak to w jakich dawkach ?

przez Klaudus20 02 wrz 2009, 22:48
Nie ma sensu go brać doraźnie. Mnie lekarz zalecił 3xdziennie gdyby się pogorszyło, a tak zwyczajnie biorę 2xdziennie
Po wieczny czas

przez Senna 03 wrz 2009, 21:20
Mi kazał brać jedną tabletkę na noc ... efektów nie widzę ŻADNYCH . (nawet senności brak).
Łatwo mi się zasypia ale z tym nigdy nie miałam problemu ,a lęki jakie były takie są.

Niby na ulotce pisze ,że efekty widoczne po 2 tygodniach ...ale myślę że powinnam chociaż troche odczuć ten lek po tygodniu.

przez Klaudus20 03 wrz 2009, 22:37
Ja w ciągu tych pierwszych dwóch tygodni miałam jeszcze kilka razy lęki. To nie działa tak jak pstryk :) Wszystko w swoim czasie.
Pisałam już, ale jeszcze powtórzę, na mnie też ten lek nie działał nasennie.
Po wieczny czas

przez Senna 05 wrz 2009, 11:54
Klaudus20 a mogę wiedzieć jak dawkujesz ? : )

przez Klaudus20 05 wrz 2009, 15:22
Póki co nie miałam powodu by brać 3 tabletki dziennie więc Pramolan 50 mg w dawce dzienniej 1-0-1
Po wieczny czas

przez hanca84 05 wrz 2009, 18:26
Ja biorę 3 tabletki na noc więc 150 mg, ostatnio nawet śpię ok, lęki są ale wieczorami przed zażyciem Pramolanu. U mnie działanie leku trochę się rozkręczało, na pewno nie było to 2 tygodnie.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Sortuj wg