OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

Re: Pramolan

przez miko84 17 cze 2009, 12:23
Grubcia i co teraz bierzesz zamiast Effectinu? Lena88 lekarze pierwszego kontaktu zazwyczaj przepisują Pramolan ( to dobrze ) lub Benzodiazepiny ( to źle... ).
miko84

przez Klaudus20 20 lip 2009, 22:09
Witam. Jestem nową "nerwicą" na forum:) Tydzień temu psychiatra przepisał mi Pramolan. Dzisiaj znów zaczęłam się nakręcać. Pramolan biorę w dawce 1-0-1 czyli takiej lekkiej zwyczajnej.
Dziś po południu sięgnęłam dodatkowo po Hydroxyzine, teraz przyjęłam wieczorną dawkę pramolanu i czuję mrowienie w nogach.
Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam.
Stąd moje pytanie: Czy pramolan można przyjmować z Hydroxyziną? Oraz czy można go również przyjmować z Relanium?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Gdzie jest ta szminka,którą kocham
Na moich ustach zostawia ślad
Gdzie jest dziewczynka,która szlocha
Po wieczny czas

przez miko84 21 lip 2009, 07:29
Można, te leki się nie "gryzą", a jak są jakieś większe interakcje z innymi lekami to pisze w ulotce.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kozixxx 01 sie 2009, 13:01
Witam.Ja bym z relanium niemieszal z zadnymi lekami...kiedys tez wziolem relanium z tabletkami przeciwbolowymi i mialem taki odlot ze niepamietam co robilem,mama myslala ze jestes nacpany bo tak to wygladalo a na drugi dzien sie czulem gorzej niz zle... :x

przez Klaudus20 01 sie 2009, 17:32
Relanium ma to do siebie że przynajmniej przez kilka minut łapie się fazę, a potem otępienie. Bynajmniej tak działa na mnie. A do tej pory relanium brałam z wieloma innymi lekami, lecz po raz pierwszy biorę antydepresanty (tj. pramolan)
Po wieczny czas

przez kozixxx 01 sie 2009, 20:12
A na mnie znowu dziala calkiem inaczej i musialem je odstawic bo stawalem sie po nich jakis dziwny i agresywniejszy... 8)

przez Arkaszka 11 sie 2009, 08:21
Małe zielone pigułki Pramolanu łykam od 20 dni. Tuż po przebudzeniu i tuż przed snem. Wczoraj jednak zwiększyłem dawkę do trzech tabletek dziennie -częstuję się teraz w południe kolejną. Działają świetnie można by rzec tylko... Czasem potrzebuje uczuć.
Mała zielona pigułka, pól szklanki krystaliczniej czystej wody do popicia… zaciągniecie sie dymem papierosowym… zamknięcie powiek.. wypuszczenie dymu i…

Staję się sie pozbawiony uczuć pozytywnych , jak i negatywnych. Nie ma we mnie smutku, wewnętrznego bolu, rozdarcia, tęsknoty, zazdrości… pociechy z mniejszych czy większych spraw.
Tęsknię za własnym usmiechem... tęsknię za tym przyjemnym sciskiem w okolicach brzucha... Tęsknię za radością. Jestem zupełnie czysty. Pramolan zabrał smutek, brak chęci życia, wewnętrzne rozdarcie, rozbicie, lęki. Tylko dlaczego okradł mnie z odczuwania przyjemnośći?
Może potrzeba czasu...

przez pewna pani 2 11 sie 2009, 13:03
ja biore od tygodnia SYMPRAMOL...glownie mam problem z bezsennoscia ktora nastapila na skutek nerwicy lekowej a pozniej dolaczyla do tego depresja. moja nerwica nie przeszkadzala mi w zyciu codziennym. nie odczuwalam jej bardzo. nawet jak dostalam bezsennosci to nie mialam jakichs nadzwyczajnych atakow. po prostu nerwica spowodowala to a pozniej sobie poszla (w sensie lęki) lub to nowy objaw nerwicy ta bezsennosc. w kazdym kazie przerazila mnie ta depresja...trwa to juz ponad 4 miesiace. w kazdym razie ... zaczelam od polowki tabletki przez 2 dni (i tak musialam sie wspomoc stilnoxem ktory uwazam jest syfem bo jakies doly po nim mam) pozniej cala tabletka przez 3 dni, nastepnie 1,5 a pozniej 2 tabletki ZAWSZE NA NOC. samopoczucie poprawilo mi sie juz po 1,5 tabletki. skutkow ubocznych nie odczulam jakichs powaznych. czasami mi sie wydawalo jakbym byla bardziej pobudzona i lekliwa (niewiadomo czy to po sympramolu, stilnoxie czy choroba). w kazdym razie jak narazie samopoczucie ok, ale co do bezsennosci to lipa. obserwujac przez te dni to raz zasnelam po calej tabletce a innym razem nie i musialam dorzucac stilnox wiec co to za dzialanie? i tak na przemian z dorzucaniem badz nie stilnoxu mimo zwiekszania dawki...nasennie on chyba jednak nie dziala zbyt dobrze...ciezko mi rozpoznac bo czasami umialam zasnac sama bez lekow a teraz jak musze bra ciagiem to ciezko ocenic czy to na skutek tabletki czy organizmu, bo chyba powinnam podobnie spac za kazdym razem a nie ze raz dziala a raz nie dziala...NIE WIEM CZY TEN LEK POWINIEN SIE ROZKRECIC ZEBYM ZACZELA SPAC CZY PO PROSTU ON JUZ TAK NIE ZADZIALA I JUZ TO WIDAC? mam dosc tych lekarzy psychiatrow.........

[Dodane po edycji:]

czy przy tym leku normalnie moge brac ibuprom na bole menstruacyjne?

przez Arkaszka 12 sie 2009, 08:46
Po zwiększeniu dawki( poczęstunek w POŁUDNIE) znowu czuję się świetnie. Jedna mała zielona pramolanu i... łapię sie na tym ,że.. czasem mam podniesione kąciki ust ku górze -czyli uśmiecham się. Brakowało mi tego...
P.S. Jak dobrze się uśmiechnąć do samego siebie... -dobrze ,ze nikt tego nie widzi, bo wezmą mnie za wariata ;)

przez pewna pani 2 12 sie 2009, 13:02
arkaszka zielony masz kolor m&m'sa? ja mam rozowe "cukierki". cos dla chlopczyka i dziewczynki.

przez miko84 12 sie 2009, 18:51
Arkaszka Pramolan ma działanie "rozjaśniające" nastrój. Cieszę się, że u Ciebie właśnie tak zadziałał. Ja kiedyś brałem ten lek i bardzo dobrze go wspominam.
miko84

przez pewna pani 2 13 sie 2009, 13:02
miko 84 a ile masz lat i ile czasu jestes na lekach? masz jakies nawroty czy cos?
pramolan dzialal u Ciebie nasennie? u mnie raczej ma taki sobie skutek na spanie...
chciala mi babka dac seroxat a pozniej cipramil czy cos takiego, ale ja sie uparlam na ten sympramol jeszcze...mnie chodzi glownie o ten zasrany sen, bo z taka nerwica lekowa to moglam smialo zyc! a teraz to i moze mam ta depreche :/ niby nastroj mam lepszy, ale co jak slabo spie?! dzis moze 4 godziny. nawet nie umiem okreslic niekiedy...

przez Klaudus20 13 sie 2009, 15:06
pewna pani 2, na mnie pramolan w ogóle nie działał nasennie, więc się zdziwiłam, że tak wiele osób pisało, że nie może po nim normalnie funkcjonować.
A dodatkowo lekarz nie przepisał ci żadnych nasennych?
Po wieczny czas

przez kasia000 13 sie 2009, 15:52
a po co ma sie pakować w nasenne????
kasia000

Sortuj wg