OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

POMOCY

przez justysia791 27 cze 2006, 21:31
LUDZIE RATUNKU NIGDZIE NIE MOGE DOSTAC PRAMOLANU,KTO WIE JAKA JEST TEGO PRZYCZYNA? :(

przez Pietruch 28 cze 2006, 12:49
justysiu a skąd jesteś? u mnie w kazdej aptece można dostać nie mam z tym żadnego problemu
Życie płata różne figle, lecz uśmiech musi być :)

przez justysia791 28 cze 2006, 13:35
jestem z gliwic chodze po aptekach i nie ma,mówia że nie ma w hurtowniach a jaka jest tego przyczyna to nie wiedzą. :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarna741 28 cze 2006, 17:08
pramolan dostałam od lekarza pierwszego kontaktu ale tylko spac mi się po nim chciało(tyle pamiętam)
lekarz rodzinny kazał mi iśc do psychiatry a ten mi przepisał już inne antydepresanty
cieszmy się każdym danym nam dniem

przez justysia791 28 cze 2006, 18:58
wiecie co prawde mówiąc ten pramolan biore już z 5 lat i nie pomaga,nie zmieniam leku bo boje sie skutków ubocznych,może ktoś z was bierze jakiś dobry lek na leki i małą depreche.pozdrawiam pa :?

przez Gosia 28 cze 2006, 19:38
czesc justysia
ja bralam pramolan pare miesiecy nie pomogl
na depresje dostalam trittico cr depresja jakby zniknela, dziala tez przeciwlekowo ale jak dla mnie za slabo
dostalam wiec seroxat biore dopiero 8 dni jest ciezko ale coraz lepiej wspomagam sie cwiarteczka afobamu jak ide do pracy
nie boj sie zmiany lekow tylko na poczatku jest zle a potem coraz lepiej i lepiej :D
gg

przez czarna741 28 cze 2006, 22:30
justysia ten pramolan to tylko taki usypiacz
ja biorę efektin ale to już musisz skonsultowac z lekarzem psychiatrą( od jakiego lekarza masz ten lek?) :o :o :o
cieszmy się każdym danym nam dniem

przez Pietruch 06 sie 2006, 12:05
a ja znowu dołacze do pozytywnych opini na temat pramolanu,po kilkumiesięcznej kuracji odstawiłem ten lek i objawy nerwicy ustały na jak długo nie wiem ale moge powiedzieć, że ten lek mi pomógł. Pozrowionka dla wszystkich :lol:
Życie płata różne figle, lecz uśmiech musi być :)

Dostałem pramolan...

przez problemik 07 wrz 2006, 13:39
Witajcie bylem dzis u lekarza i dostalem Pramolan 2x dziennie nigdy wczesniej nie bralem zadnego antydepresanta itp. wiec troche sie obawiam zwłaszcza po przeczytaniu "lek moze zaburzac sprawnosc psychofizyczna" :shock: a jest mi to bardzo nie na ręke poniewaz chodze do szkoły 1 klasa technikum, nerwica nie pozwala mi sie skoncentrowac brałem do tej pory Kalms (ziołowy lek) + magnez ale nie pomagało na najgorszy objaw nerwicy u mnie czyli trzesienie rak, nóg i szyi i czasami drgawki :( dostalem ten pramolan podobno dziala tylko usypiajaco, najwyzej jak bede za bardzo spiacy to odstawie bo nie bede mial innego wyjscia, a wydaje mi sie ze bede senny poniewaz nigdy wczesniej nie mialem kontaktu z lekiem typu psychotropu.

pozdrawiam

jak sadzicie czy ten lek zahamuje drgania :?:

przez problemik 07 wrz 2006, 18:06
A czy ten lek nie uzależnia i czy bez problemu mozna go odstawić :?:

bo czuje ze pobiore go z tydzien i wróce do ziółek bo nie usmiecha mi sie ciagle branie tego typu leków.

a i kiedy moge sie spodziewac przejscia drgawek jezeli wogóle moge sie tego spodziewac :?

przez KrzysztofT 07 wrz 2006, 18:11
problemik napisał(a):A czy ten lek nie uzależnia i czy bez problemu mozna go odstawić :?:

bo czuje ze pobiore go z tydzien i wróce do ziółek bo nie usmiecha mi sie ciagle branie tego typu leków.

a i kiedy moge sie spodziewac przejscia drgawek jezeli wogóle moge sie tego spodziewac :?

Tydzień? KAŻDY lek antydepresyjny ZACZYNA DZIAŁAĆ po około 6 tygoniach REGULARNEGO brania.

przez problemik 07 wrz 2006, 18:23
No to czuje ze dluzej bede musial go pobrac tylko mam takie glupie wrazenie ze jak bede jechal na lekach antydepresyjnych to jeszcze bardziej będe wkręcony w nerwice i to paskudne słowo psychotrop :(

przez KrzysztofT 07 wrz 2006, 18:35
problemik napisał(a):No to czuje ze dluzej bede musial go pobrac tylko mam takie glupie wrazenie ze jak bede jechal na lekach antydepresyjnych to jeszcze bardziej będe wkręcony w nerwice i to paskudne słowo psychotrop :(

Leki antydepresyjne można sobie przy nerwicy wsadzić ... w pewne miejsce. "Likwidacja" lęku to nie ich zadanie, a w pierwszej fazie (pierwszy tydzień) mogą dodatkować nasilać lęki. Najskuteczniejsze są benzodiazepiny, ale potwornie uzależniają. A słowo jak słowo - nie musisz się chwalić w szkole, że je łykasz.

Sortuj wg