OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

Re: Pramolan

przez Korba 13 lut 2009, 14:11
Wczoraj mi go przepisała psychiatra (to już 4-ty lek, który zażywam aktualnie) - na chwilę otępia, ale o śnie nie ma mowy, po 2 tabletce wydawało mi się, że chce mi się spać, ale jak się położyłam to mnie tak zaczęło nosić, że zaczęłam robić pranie :mrgreen:

Mam to niby brać zamiennie z xanaxem, chyba wolę xanax, choć chyba już nic mi tak na dobre nie pomoże, heh.

Nie ma to jak się szpikować...
Korba

przez betty_boo 13 lut 2009, 16:47
moja lekarka zamieniła mi pramolan na seroxat , powiedziała że pramolan to lek dla kobiet po menopauzie... nie obrazajac nikogo. wczesniej rozmawiałam z kolezanka która jest psychiatra w szpitalu psychiatrycznym i mówiła że lekarka na pewno mi go zmieni bo to stary lek czesto przepisywany przez rodzinnych (ja dostałam go własnie od rodzinnego nie wiedzac ze to psychotrop) którzy boją sie przepisywac inne psychotropy a ten jest sprawdzony.
to lek starej generacji, chyba bardziej przymulajacy i zobojetniający niz "ustawiający"

przez Korba 13 lut 2009, 16:52
hehehe, jak czytałam o objawach menopauzy, to mam wszystkie :mrgreen:

a przy okazji to czy ten lek czasem nie pobudza?? od 7 rano zachowuję się jakbym miała ADHD!!
Korba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mjolaa 24 lut 2009, 11:53
Pierwszą dawkę Pramolanu wziełam wczoraj wieczorem około godz. 22:30 ( dawka tj: 2 tabletki na noc przez 3 dni a potem jedna rano i 2 na noc) hyba na mnie działać zaczeła dopiero teraz - zaczynam robić się bardzo senna i ciężko mi jest się skupić na pracy. Najchętniej położyłabym się na klawiaturze. Zobaczymy jak będzie jutro rano.

przez suzak29 24 lut 2009, 13:37
mjolaa, Kto Ci przepisał taka dawke :?: :?:
Normalnie jedna tabsa na noc wystarczy 50 mg i to najpozniej do godziny 18.00....
Ja osobiscie brałam jedna rano i jedna wieczorem :D

Objawy uboczne to nadpobudliwość,szum w uszach i zawroty głowy,odstawiłam go tydzien temu ,brałam 2 miesiące...

Korba, i tu masz racje tez sie czułam jak Adhd-owiec :mrgreen:

betty_boo, Faktem jest to,że jest to stary lek,ale nie uzależnia jak inne i jest to lek przedewszystkim na lęki nie jest antydepresantem jak wielu LEKARZY twierdzi :D

Nie ma objawów po odstawieniu jak przy innych lekach,no może bezsenność :D
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez nikoleczka1987 13 mar 2009, 22:41
a ja dostalam pramolan na początku leczenia teraz dostalam Afobem ale zaiast niego biore nadal pramolan jest podobno lagodnijeszy i wycisza mnie dosyc szybko dzis wzielam 21 tabletke biore tylko jedna wieczorem wlasie łyknełam ile mozna brac tki lek pytam bo do psychiatry ide dopiero 10 kwiatnia a teraz recepte na pramolan wzielam od neurologa
Biegam, skaczę, latam, pływam,
W tańcu w ruchu wypoczywam

przez miko84 14 mar 2009, 10:35
Jeśli możesz to bierz Pramolan zamiast Afobamu, jest rzeczywiście dużo łagodniejszy i bezpieczniejszy.
miko84

przez Molko 14 mar 2009, 11:24
Mi psychiatra też chciał zapisac pramolan ale ja się nie zgodziłam.A to dlatego że mam chorą tarczycę w związku z czym mam obniżone tętno a ten lek przecież obniża puls.A bywało że miałam puls 50 więc helloł ale pramolan by mnie chyba wykończył.A raczej na pewno.Bo jam podałam mój puls to psychiatra przyznał mi rację.
Chciałam zapytać czy Wy konsultujecie sie z kardiologiem lub robicie ekg??? zanim przyjmiecie ten lek???
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez miko84 14 mar 2009, 11:38
To "zapodaj" sobie lek działający na serotoninę lub noradrenalinę to tętno Ci szybciutko skoczy ;)
miko84

przez Molko 14 mar 2009, 13:36
Tzn w tej chwili mam tętno 73 -85 więc w normie :)) ale to zasługa zwiększonej dawki EUTHYROXU .
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez matylda77 14 mar 2009, 15:07
czy bral ktos z Was Paxil,albo czy slyszal o tym leku?

przez lalamonita 16 mar 2009, 01:13
Biorę pramolan od 4 dni. Wczoraj rano ojciec mnie rozdrażnił i na raz wzięłam 2 tabl a potem w południe 2. Skończyło się to chwilowym bezdechem i utratą świadomści na ok 1.5 min. czego efektem były bzdury zapisane zeszycie od biologii o zemście na znajomej do której nic nie mam. Prawdę mówiąc miałam nadzieję, że wpadnę w śpiączkę, ale się zawiodłam :( Nie wiem co robić, jaka jest max. dawka :?: ja mam po jednej rano i wieczorem..
lalamonita

przez miko84 16 mar 2009, 07:39
max? 200 mg chyba, czyli 4 tabsy po 50 mg.
miko84

przez nikoleczka1987 22 mar 2009, 20:27
Kochani odtsawilam pranomal na pare dni czy teraz normalnie moge go zazyc? jak sie czuliście po odstawieniu tego leku ?
Biegam, skaczę, latam, pływam,
W tańcu w ruchu wypoczywam

Sortuj wg