DEZYPRAMINA (Petylyl)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

DEZYPRAMINA (Petylyl)

przez Klakier 09 maja 2007, 11:42
Zażywałem w maksymalnej dawce 100mg/dzień. Działanie przeciwdepresyjne całkiem dobre,ale... niestety u mnie powodował bardzo konkretne lęki,agresję i drażliwość. . Duża ochota na seks i łatwość w znajdywaniu okazji do niego plus pewność siebie. Chyba zbyt duża pewność siebie,przeradzająca się arogancje i złośliwość:( Tak,z tym nie było problemów... Mimo dużego popędu płciowego ogromne problemy z erekcją... Długi dystans kończący się satysfakcjonująco tylko dla jednej ze stron... Lęki i drażliwość/agresja czasami jednak nie do wytrzymania ... Moja ocena tego leku jest raczej negatywna :( Znam osoby na które petylyl działał bardzo dobrze i to potwierdza,że leki antydepresyjne to kwestia indywidualna...

przez mala_ta 28 sty 2008, 16:56
Ja biorę od 5 tyg. ten lek i nie czuję poprawy jedynie same skutki uboczne u mnie występują. Najgorsze jest to, że tyje a znowu nie jem jakoś więcej :(

przez Jovita 28 sty 2008, 18:28
Najgorsze jest to, że tyje a znowu nie jem jakoś więcej

2-3 kg mozesz przytyc bo orgaznim zatrzymuje wode po niektorych lekach! ale jelsi bedziesz tyla wiecej to na pewno nie z powietrza , po prostu jest tak ze ma sie wtedy wiekszy apetyt ale tego nie zauwazamy.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grubcia 21 kwi 2008, 17:40
Zle sie ostatnio czuje:(Poprosilam lekarza o zmiane leku,dostalam petylyl
Jakos nie wierze,ze ten lek mi pomoze:( Pewnie jakis slaby,bo malo znany
prosze o jakies info o tym leku,czy skuteczny?
Z gory dziekuje,pozdr.
Grubcia

przez agnieszas25 23 kwi 2008, 19:07
I ja go dostalam . Bralam cilon po ktorych poczulam sie lepiej ale do czasu bo wszysko wrocilo. No i zobaczymy jak podziala

Re: Petylyl (Dezipramina)

przez etien 14 cze 2009, 22:29
Mi właśnie lekarz przepisał ten cały petylyl. Prawdę mówiąc skończyła mi się ważność recepty, a ja nie zdąrzyłam go wykupić. Nie było go w żadnej aptece, którą odwiedziłam. I właśnie pomyślałam, iż może to lek mało znany, rzadko przepisywany. Moja przygoda z lekami wygląda zazwyczaj w ten sposób, że po trzech tyg. męczarni dostosowania się organizmu do leku odczuwam w niewielkim stopniu zmniejszenie się natrętnych myśli, ale stany emocjonalne szaleją. Po lekach mam chyba zawsze większą depresję, czuje się bardziej rozchwiana emocjonalnie niż kiedy ich nie biorę.
Czy możecie napisać coś więcej o odczuwanych skutkach ubocznych brania tego leku. Chcę wiedzieć na co powinnam się przygotować.
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

przez Grubcia 15 cze 2009, 17:09
Petylyl chyba wycofali z obrotu,tak mowil mi lekarz,ale to bylo dosc dawno,ladnych kilka miesiecy temu.Byc moze znowu jest w aptekach,nie wiem.
Jak ja go bralam to nie mialam ,zadnych skutkow ubocznych.lek dzialal pobudzajaco,troche mi pomogl
Grubcia

przez isj 16 cze 2009, 15:46
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby dezipraminę wycofano z obrotu (ale mogę się mylić), natomiast jest szczególnym TLPD, ponieważ jest chemiczną modyfikacją imipraminy.

Dezipramina nie ma działania sedatywnego oraz przeciwlękowego, natomiast reguluje znacznie obniżony napęd psychoruchowy, podwyższając go, "odhamowując". Dezipramina ma wpływ przede wszystkim na transport noradrenaliny, w o wiele mniejszym stopniu serotoniny, jest lekiem o wąskim spektrum działania. Najlepiej spośrod TLPD wypada pod tym względem doksepina. Dezipramina w dużych ilościach jest substancją toksyczną i jej przedawkowania może skończyć się śmiercią. Dawka toksyczna jest tylko 2 razy większa niż terapeutyczna i leczenie dezipraminą musi odbywać się pod stała kontrolą lekarza. Być może dlatego została wycofana z obrotu.

Jako niedoszły lekarz, z zamiłowania i niespełnionej specjalizacji neurolog, dezipraminy nie polecam. Są lepsze, a przede wszystkim bardziej bezpieczne leki niż ona.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez etien 17 cze 2009, 20:32
Niedoszły lekarzu ;) !

Skoro tak się orientujesz w działaniu leków, to czy mógłbyś mi coś powiedzieć na temat leku: Seronil? Czy znasz ten lek, a jeśli tak to jak go oceniasz?
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

przez isj 18 cze 2009, 01:35
Szanowna użytkowniczko!

Seronil znam, stosowałem, ale krótko, bo dostałem zespołu serotoninowego i ledwo uszedłem z życiem. O fluoksetynie, którą jest seronil wypowiadałem się gdzieś tam szerzej, ale nie pamiętam gdzie :lol: Oceniam ją źle, ale nie dlatego, że omal nie wpędziła mnie do trumny. Ogólnie i w punktach:

a) fluoksetyna jest silnym lekiem antydepresyjnym, słabszym przeciwlękowym. Dawka minimalna to 5-10 mg na dobę, terapeutyczna 20-40, maksymalna 60 mg;

b) fluoksetyna wśród wszystkich SSRI w największym stopniu przyczynia się do niepokoju i bezsenności w początkowym okresie stosowania. Możliwe są także wymioty. U niektórych osób obniża próg przeciwdrgawkowy;

c) jest dobrym środkiem środkiem w leczeniu depresji z dominującym zahamowaniem psychoruchowym;

d) ma udowodnione niekorzystne działanie na wątrobę i jest najczęstszą spośród SSRI (fluwoksaminy, paroksetyny) przyczyną odwracalnego zapalenia wątroby oraz dysfunkcji w zakresie wydzielania aminotransferaz (ALAT). Choć nie są to częste przypadki;

e) ma długi okres półtrwania - 3 dni i ryzyko zespołu odstawiennego jest relatywnie nieduże w porównaniu np. z paroksetyną;

f) jest stosowana z powodzeniem w zaburzeniach apetytu, zwłaszcza bulimii, jakkolwiek niektóre badania wykazują, że po 5 miesiącach jej wpływ na łaknienie zanika;

g) Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny hamują aktywność transportera serotoninowego, przez co zmniejszeniu ulega wychwyt zwrotny serotoniny i zwiększa się jej stężenie w synapsach serotoninowych - tak się leczy biochemicznie depresję. Z tym że pod tym względem fluoksetyna prezentuje się gorzej od sertraliny, fluwoksaminy, absolutnie nie dorównując nawet w ułamku citalopramowi i escitalopramowi. Jest krótko mówiąc przestarzała. Uważam, że za 10 lat fluoksetyny nie będzie się stosować

Generalnie leku nie cenię, co nie znaczy, że nikomu nie pomógł i że nie pomoże Tobie. Jak dla mnie jest jednak za dużo "ale".
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Re:

przez Zenonek 03 cze 2010, 09:43
Amon_Rah napisał(a):Podbijam temat, bo od trzech dni biorę Petylyl w dawce 150 mg dziennie.
Na razie chyba jest za wcześnie na jakiekolwiek oceny ale może ktoś z Was brał go dłużej?
Jak na razie nie mam żadnych objawów ubocznych, no i nie zauważyłem jakiejś radykalnej zmiany samopoczucia ani na lepsze ani na gorsze. Z tego, co wiem, to Petylyl wychwytuje noradrenalinę, powinienem więc dostać większej iskry do życia, na co bardzo liczę.
No i ciekaw jestem, jaki będzie efekt, bo jednocześnie biorę Anafranil, też 150 mg.

Brales 2 tak mocne TLPD jednoczesnie ? O cholerka o takim zestawie tom jescze nie slyszal. I byla poprawa ?

przez Zenonek 03 cze 2010, 20:15
Sam Petylyl to taka armata, ze jest popularny wsrod menadzerow wysokiego szczebla i maklerow gieldowych zeby byc na obrotach non-stop jak trzeba.

A Anafranil to prawdopodobnie najlepszy lek na depresje , obsesje i nerwica. No ale wiadomo, ze wszystko zalezy od danego przypadku, bo to tylko uogolnienia.

A teraz cos bierzesz ?

PETYLYL (Dezypramina)

przez Zenonek 11 mar 2011, 15:55
isj,

Fluo ciagle ma sie bardzo dobrze. WIele osob reaguje na nia dobrze, pomimo braku odpowiedzi np na Paro czy Cital.

PETYLYL (Dezypramina)

przez jobs 23 gru 2011, 15:23
Dezypramina-czy ktoś to jeszcze bierze?
Jak wygląda dezypramina w porównaniu z edronaxem?
Ostatnio edytowano 24 gru 2011, 11:27 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Leki

Sortuj wg