IMIPRAMINA (Imipramin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

IMIPRAMINA (Imipramin)

przez Klakier 09 maja 2007, 11:30
Zażywałem kiedyś ten lek i muszę przyznać,że jego jedynym plusem jest cena,która wynosi 0 zł! Uważajcie na ten specyfik,u mnie powodował wiele objawów ubocznych takich jak: skoki ciśnienia,osłabienie fizyczne,drażliwość,otępienie i rozkojarzenie. Naprawdę bardzo nieprzyjemna sprawa,a WHO uważa ten lek za podstawowy w leczeniu depresji !!! brrrrr :(

Re: Imipramin

przez realbarca 12 mar 2009, 11:37
brałem ten lek 4 lata temu i musze przyznac ze dziala silnie przeciwdepresyjnie, choc powodowal wiele skutków ubocznych , ale mi pomogl wyjsc z depresji

przez LSDisland 12 mar 2009, 12:08
Jak ktoś chcę wyjść z choroby to nie patrzy na skutki uboczne tylko wierzy, że mu ten lek pomoże...
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez realbarca 18 mar 2009, 13:07
ale podobno ten lek jest juz niedostepny w Polsce, gdyz zostal wycofany, bo podobno lekarze uznali ze powoduje zbty wiele skutkow ubocznych, ale nie jestem pewny na 100%

IMIPRAMINA (Imipramin)

przez miko84 18 mar 2009, 19:28
Ten lek ma szerokie spektrum działania, bo działa na Histaminę, zwiększa Serotoninę i Noradrenalinę, a także Dopaminę (chociaż słabo). Działa też na receptory adrenergiczne. Ale co ciekawego piszą na angielskiej wikipedii, odnośnie "innego" działania leków trójpierścieniowych ( w porównaniu np do SSRI ): "The blockade of (cholinergic) muscarine receptors is known to cause euphoria , potentially contributing to the mood lifting effects of Imipramine as well". Tak więc antycholinergiczne działanie leków trójpierścieniowych ma też swoje korzyści ( poza negatywnymi objawami, jak suchość śluzówek, zaparcia i osłabienie widzenia ).
miko84

Sortuj wg