TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez elfrid 15 sty 2014, 09:55
Vizir, skoro zwiodła psychoterapia, bierz te leki ze wskazaniem depresja+lęk+OCD. Bo dziwna ta nocna nerwica natręctw.
pregabalina, wenlafaksyna

przez violet_hair_ 15 sty 2014, 14:13
Wczoraj pierwsza wizyta u psychiatry. Ogólnie bardzo pozytywnie, ale samopoczucie ostatnich dni doprowadza mnie do szaleństwa :(
Tianeptynę mam brać dalej (dostałam lek na miesiąc) bo już brałam i nie ma sensu faszerować mnie niczym mocniejszym. Dopiero jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć o czymś innym.

Tianeptyna szczególnie pomaga mi przesypiać noc i w miarę szybko zasypiać (zazwyczaj leżałam bezsensu godzinami i kończyło się atakiem...).
Poza tym chyba muszę poczekać i dopiero ocenić działanie. Na razie nic nie mogę robić, bo nawet przy ćwiczeniach fizycznych robi mi się słabo, szum w uszach. Zauważyłam też spadek wagi co mnie cieszy i poprawę wyników TSH - wreszcie wynik się obniżył a to oznacza, że tarczyca zaczęła znów pracować uff...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez miko84 15 sty 2014, 14:39
violet_hair_ to bardzo rozsądne podejście Twojego psychiatry. Dobrze jest ten lek (jak każdy zresztą) pobrać odpowiednio długo by ocenić jego działanie. Leczenie powinno się zaczynać od takich właśnie leków a dopiero później myśleć o czymś silniejszym.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 15 sty 2014, 14:51
violet_hair_TSH ci spadło, czyli zmniejsza Ci się niedoczynność? Może pomóc ci również suplementowanie jodu, najlepiej w formie naturalnej - kelpu. PS. Dobrze widzieć, że tianeptyna Ci służy :D
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez violet_hair_ 15 sty 2014, 16:31
Tańczący z lękami, powiem najkrócej jak się da, 2lata temu zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy (TSH=0,007) i nikt do tej pory nie zna przyczyny bo tarczyca sama w sobie jest zdrowa (żadnych chorób, usg idealne itd.), dostałam Thyrozol który przedawkowałam i wpadłam w niedoczynność (TSH=około 30), rok brałam Euthyrox aż do czerwca ub.r., od tej pory bez leków bo wynik był w normie jednak wynik zaczął się podnosić z miesiąca na miesiąc przy czym np. tyłam, jednak póki był w normie nie brałam leków - nawet nie chciałam, no i teraz 3mies. od ostatniego badania wynik się obniżył (ku nadczynności dalej w normie). Od kiedy biorę Tianeptynę sukcesywnie tracę na wadzę i szczerze nie wiem czy to jej wpływ na TSH czy TSH na wagę po prostu. Cieszy mnie to bardzo bo moja tarczyca zaczęła pracować i to jest najważniejsze. Zmieniałam 3razy lekarzy bo robili ze mnie królika doświadczalnego - nie wiedzieli skąd i dlaczego i chcieli ładować we mnie hormony nawet gdy wynik był w normie. Jak widać samodzielne decyzję okazały się dla mnie trafne, tym bardziej że już wiem jak z tą moją tarczycą się obchodzić. Jedyne co robiłam gdy wynik się zwiększał to zwiększałam aktywność fizyczną, błonnik w jedzeniu i brałam witaminki z jodem.

miko84, taki mam zamiar, na pewno podzielę się później opinią
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez miko84 15 sty 2014, 16:39
Miałem podobnie, stwierdzono nadczynność, metizol wprowadził mnie w niedoczynność a zmiany w pracy tarczycy były spowodowane lekami które brałem (agoniści dopaminy) a nie samą tarczycą. Teraz nie biorę żadnych leków na tarczycę i jest w porządku ale wiem, że pewne leki mogą wpływać na jej pracę.
miko84

przez lunatic 15 sty 2014, 22:18
orientuje się ktoś czy choroba Hashimoto moze mieć jakiś wpływ na zaburzenia depresyjne?
kiedyś dostałem taką diagnozę ale nie potwierdziły tego do końca badania

przez barsinister 15 sty 2014, 22:32
może mieć i to duży, lepiej się zbadaj jeszcze raz, przy niedoczynności wpływ na bańkę jest zauważalny
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez violet_hair_ 16 sty 2014, 18:08
Drugi dzień brania Tianeptyny 3x1 po dwudniowej przerwie. Wczoraj dostałam ataku paniki, nierzeczywistości, kołatania serca i niemożności uspokojenia się przed snem. Dziś cały dzień słaniam się na nogach. Mam wrażenie, że w każdej chwili zamknę oczy i odpłynę. Czuję dziwny ścisk w głowie, na oczach, zero koncentracji, słabość, zmęczenie, poczucie nierzeczywistości. Możliwe bym po dwudniowej przerwie miała takie objawy? Martwi mnie to bo nie wiem czy to uboki czy coś jest nie tak :(

-- Cz, 16 sty 2014, 17:10 --

lunatic, mnie pierwszy psychiatra najpierw wysłał na badania tarczycy, więc na pewno ma wpływ. Zbadaj najpierw tarczycę i wylecz, a potem się okaże czy to tylko jej wina czy jednak problem leży głębiej. U mnie niestety na tarczycy się nie skończyło.
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 16 sty 2014, 21:26
barsinister, violet_hair_,
dzięki za informacje

przez miko84 17 sty 2014, 11:32
violet_hair_ musisz przetrwać, przeczekać.
miko84

przez VeritatisSplendor82 19 sty 2014, 18:43
Hej, jestem nowa. Potrzebuję opinii aktywnych forumowiczów, szczególnie violet_hair_. Jestem na początku leczenia tianeptyną (coaxil), dziś mija 6 dzień. Od trzech dni zaczęłam odczuwać nieprzyjemne skutki uboczne: tętno około 100/min - szczególnie dotkliwie odczuwalne w nocy + wielokrotne wybudzanie w nocy. Najbardziej męczące są zawroty głowy, kiedy zamykam oczy mam wrażenie że spadam z jakieś ogromnej wysokości. Ale to co najbardziej mnie niepokoi to takie poczucie odrealnienia,tak jakbym stała obok siebie i oglądała film z moim udziałem. Towarzyszy temu niepokój i takie dziwne odczucie "oddzielenia" od rzeczywistości.
Wizytę u psychiatry mam dopiero 2 lutego. Macie większe doświadczenie z tianeptyną. Myślicie, że jeśli takie objawy się utrzymają, to przerwać branie coaxilu?

przez miko84 19 sty 2014, 18:55
Dobrze by było jakbyś wytrwała do kolejnej wizyty u lekarza. Rozumiem, że idziesz do tego który Ci ją przepisał? Czy brałaś jakieś leki wcześniej?
miko84

przez VeritatisSplendor82 19 sty 2014, 19:19
miko, idę do innego lekarza. Ostatnio byłam na wizycie prywatnej, bo miałam termin w NFZ właśnie na 2 lutego, a nie mogłam dłużej czekać. Brałam przez miesiąc paraksatynę (Xetanor), ale też źle ją znosiłam :( Lekarz stwierdził, że Coaxil jest taki delikatny i po nim z pewnością nic mi nie będzie. Tym bardziej moje zaskoczenie jest większe, bo uboki mam gorsze niż przy paro. Ogólnie mam małe doświadczenie z lekami, które jak widać kiepsko znoszę :(

Sortuj wg