TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez jetodik 08 gru 2013, 18:19
miko84, no to dzięki za info, zastanawiam się nad spróbowaniem samej tylko mianseryny, choć jej działanie prawdopodobnie nie jest zbytnio antylękowe?

a ta tianeptyna co piszecie, że poprawia relacje społecznej to w jaki sposób i jak to się objawia?
mianseryna nie poprawia relacji społecznych?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez tiktalk 08 gru 2013, 18:36
jetodik, ja to odczuwam jak zmniejszenie stresu w kontaktach z ludźmi mam motywacje i przede wszystkim
mocno poprawiła się werbalizacja tzn łatwiej sięgam do wspomnień tych z przed godziny i tych z przed kilku lat i poprostu opowiadam ripostuje itd. mówię co myślę i to co przeżyłem
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez jetodik 08 gru 2013, 18:39
brzmi to bardzo nieźle, no ja nawet oglądając film, lub czytając książkę gubię wątek, roztrzepanie takie ;)

-- 08 gru 2013, 18:40 --

no a mianseryna nie ma takich właściwości tiktalk?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiktalk 08 gru 2013, 18:50
działa na lęki fajnie i sen ale jesteś po niej trochę jak na benzo bez wizji itd

przez jetodik 08 gru 2013, 18:52
działa na lęki fajnie i sen ale jesteś po niej trochę jak na benzo bez wizji itd

po mianserynie czy tianeptynie, bo już się pogubiłem xD

przez miko84 08 gru 2013, 18:54
barsinister akurat lit wykazał jedyne działanie augmentujące w depresji melancholijnej. Szczególnie dobrze zbadane jest jego działanie augmentujące leki trójpierścieniowe w tym typie depresji.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11313093

"The efficacy of lithium augmentation in therapy-resistant depression has been shown in a series of well-designed, placebo-controlled studies"

http://books.google.pl/books?id=X61JB7d ... on&f=false

Strona 220: "lithium is the first-choice augmenting agent."

Stosuje się niższe dawki niż w przypadku manii - 600-900 mg dziennie.
Ostatnio edytowano 08 gru 2013, 19:01 przez miko84, łącznie edytowano 2 razy
miko84

przez tiktalk 08 gru 2013, 18:56
po minsie

przez jetodik 08 gru 2013, 19:00
tiktalk, kurde to świetnie, tylko jeszcze te poznawcze plusy po tianeptynie by się przydały, a podobno mianseryny i tianeptyny się nie łączy, no ale to jakimiś suplementami można by pewnie osiągnąć.

przez miko84 08 gru 2013, 19:03
Miansy nie ale mirtę już raczej można, przynajmniej babka z Servier nie napisała nic szczególnego, jak ją o to pytałem.
miko84

przez wieslawpas 08 gru 2013, 19:54
miko84, Ciekawe co piszesz o prenazynie, bo na nie dziala to rozluzniajaco. Biore to rozliznienie przed snem. Na samym poczatku czulem sie po tym leku jak pijany na drugi dzien, ale obecnie mi przeszlo.

przez barsinister 08 gru 2013, 20:09
miko84 masz rację, doczytałem (ale - skutki uboczne litu mogą tu przeważać nad korzyściami, leków stosowanych w augmentacji jest bardzo dużo i z reguły ich zażywanie nie jest tak upierdliwe)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez ladywind 08 gru 2013, 22:22
Marek1977 napisał(a):Ja potrzebuje serotoniny i dopaminy.Serotonine mozna czerpac na rózne sposoby np.zaburzając sobie libido i motywacje biorąc SSRI lub tez pobudzając libido biorąc trazodon.Wracam do serotoniny ale szukam leku który ma inny mechanizm działania niz SSRI.Dopamine czerpie z metylofenidatu,jak mi go braknie to od biedy amisulpryd lub aripiprazol.U mnie nie ma tak ze jeden lek rozwiąze moje potrzeby,zwyczajnie takiego leku nie ma na rynku(choc jest w laboratoriach farmakologicznych).

Marek możesz całe życie uzależnić od szukania dla siebie idealnego leku , a nigdy takowego nie znaleść ;)
Nie ma ludzi idealnych, toteż trzeba zaakceptować niektóre swoje słabości isc dalej .

-- 08 gru 2013, 21:53 --

tiktalk napisał(a):jetodik, ja to odczuwam jak zmniejszenie stresu w kontaktach z ludźmi mam motywacje i przede wszystkim
mocno poprawiła się werbalizacja tzn łatwiej sięgam do wspomnień tych z przed godziny i tych z przed kilku lat i poprostu opowiadam ripostuje itd. mówię co myślę i to co przeżyłem

Mam podobne zachowania odkad zazywam starą , poczciwa klomipramine . Wczesniej przez długi bardzo czas , bo od czerwca byłam totalnie wyłączona z życia , funkcje poznawcze miałam tak mocno zaburzone , że spokojnie moglabym się przyrównać do osoby uposledzonej . Zero skupienia w pracy , w domu robocop.
Teraz wszystko wróciło do normy , zanikla fobia spoleczna , mam naturalną pewność siebie , a w pracy mogę pogadac z klientami na różne tematy. Stalam się też bardziej gadatliwa i więcej żartuje .
Jak dla mnie nic chyba wiecej do szczęścia bym nie potrzebowala w kwestii oddzialywania leku .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez INTEL 1 09 gru 2013, 11:59
Nie służy mi.....
Dostałem lęków czyli objawu, który od dawna już nie dawał się we znaki...
Nie wiem co dalej. Depresja zawładnęła mną całkowicie.
...nie mam podpisu...

przez Marek1977 09 gru 2013, 12:09
Na poczatku tianeptyna strasznie pobudza,jest lękotwórcza,z czasem ładuje sie efekt przeciwlękowy.Ale co organizm to reakcja.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg