TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Lord Kapucyn 08 gru 2013, 14:33
Ale nad czym tu stać albo nie stać? Kryteria depresji melancholijnej jako podtypu depresji endogennej są jasno wyszczególnione przez APA w DSM.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elfrid 08 gru 2013, 14:39
miko84, po prostu w mojej ocenie anhedonia jest nieodłącznym elementem dystymii. Dlatego mógłbyś spóbować neurleptyków. Sam przyznałeś, że leki zalecane do depresji melancholijnej Ci nie pomogły.
pregabalina, wenlafaksyna

przez jetodik 08 gru 2013, 14:40
próbuje coś wywnioskować z Waszych błyskotliwych analiz i wyszedł mi taki zestaw:

escitalopram działający na lęki i jednocześnie powodujący anhedonie na którą dobra byłaby właśnie mianseryna/tianeptyna i pregabalina, na zbytnie pobudzenie ciała migdałowatego wynikające z przewlekłego lęku.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 08 gru 2013, 14:43
Kalebx3, Oj kurcze moglbys napisac bez ironii to mialbym jaśniejsza sytuacje. W zasadzie to jest moj główny objaw, czy Ty też tak masz? Czy ten objaw to tylko dodatek? W jakis sytuacjach czujesz najbardziej? No i ciekawe czy jakis lek chociaz troche to zredukowal nie birac pod uwage trawy itp. Czy tez bierzesz tianepentyne?

Wiesławpas , tak raczej jest to mój główny objaw. W jakich sytuacjach ? Powiedziałbym raczej ,że w niektórych miejscach , wydarzeniach .
Leki ? było ich parę , które pomogły ,,,chociaż nie tak jakbym sobie życzył.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 08 gru 2013, 15:16
elfrid anhedonia jest spotykana w dystymii, ale jest też jedną z cech charakteryzujących melancholię, dlatego ją wspomniałem. Na temat neuroleptyków nie będę się już wypowiadał bo próbowałem 3 - perazyny, sulpirydu i flupentiksolu i moja reakcja była bardzo negatywna. Nowych neuroleptyków lekarz mi nie przepisze, chyba, że na 100% bo nie mam diagnozy schizofrenii i wybacz ale nie uśmiecha mi się płacić na arypiprazol 400 zł. Szczerze wątpię też by moja reakcja różniła się znacznie od reakcji na 3 spróbowane przeze mnie leki. Za to leki typowo dopaminowe, jak wellbutrin, metylofenidat to jak najbardziej. Aktualnie mam dobrą reakcję na połączenie na którym jestem. Reakcję zupełnie inną niż próbowane przeze mnie SSRI solo.

jetodik escitalopram+miansa, od tego bym na Twoim miejscu zaczął. Nie widzę sensu dodawania tianeptyny do SSRI mimo, że mechanizm nasilania wychwytu serotoniny jest kwestionowany. W jednym badaniu działanie fluo i tianeptyny się wykluczało z tego co pamiętam. Jak chcesz tianeptynę z czymś łączyć to z mirtą lub wellbutrinem.
miko84

przez Marek1977 08 gru 2013, 15:27
Mianseryna znosi działanie tianeptyny.
Conscientia est, necesse est

przez kloss 08 gru 2013, 15:29
Tianeptyna+Esci to niezbyt dobre według was połączenie ?

przez miko84 08 gru 2013, 15:29
Tak pisze w ulotce, chociaż nie wiem jakie to ma podłoże. Dlatego sugeruję mirtazapinę a nie mianserynę, być może nie będzie "znosić" działania tianeptyny. Kobita z Servier gdy pytałem o mirtazapinę nie potrafiła mi jednoznacznie odpowiedzieć.

kloss osobiście bym nie łączył SSRI z tianeptyną. Jak już to wypróbował samą tianeptynę, a później ew. dołożył mirtę lub wellbutrin. Jeśli chciałbyś brać SSRI to dobrym lekiem uzupełniającym jest mianseryna lub też mirtazapina.
miko84

przez Marek1977 08 gru 2013, 15:35
Mianseryna ma tą przewage nad mirtazapiną że jest inhibitorem wychwytu zwrotnego NA,zdecydowanie silniej od mirtazapiny antagonizuje rec 5HT2,nasila przemiane noradrenaliny tylko w mózgu zamiast jak mirtazapina-takze obwodowo.Mianseryna jest ciekawsza substancja od mirtazapiny.
Conscientia est, necesse est

przez jetodik 08 gru 2013, 15:41
miko84, mianseryna powinna zlikwidować to escitalopramowe zobojętnienie tak?
jutro pędzę do doktorki po mianseryne jeśli tak :smile:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez miko84 08 gru 2013, 15:50
Marek1977 do łączenia się lepiej nadaje, ale nie wiem czy próbowałeś brać solo mirtę i miansę. Ja osobiście dużo lepiej toleruję mirtazapinę jeśli chodzi o jeden lek, czuć większą siłę antagonizmu H1 miansy, dodatkowo ja mam spadki ciśnienia, możliwy wpływ antagonizmu na receptory Alfa 1 mianseryny (mirta tego nie ma wcale).

Aaa i mirta ma takie dobre, rozpuszczalne tabletki, to całkowicie rozwala miansę :mrgreen:

jetodik tak, to jest bardzo dobre połączenie, polecam. Wszystko testuję na sobie, żeby nie było, że coś mówię a tak nie jest 8)
miko84

przez tiktalk 08 gru 2013, 17:41
ja będę chwalił dalej tianeptyne, przerobiłem chyba wszystkie grupy antydepów i nic nie dało mi poczucia popartego lekturą badań klinicznych że to substancja która właśnie działa na przyczyne a nie tylko na objawy, uczę się szybciej nowych zachowań wzrosła inteligencja emocjonalna nic tak nie poprawiło do tej pory nastroju i przedewszystkim relacji społecznych

na OCD jest faktycznie najsłabiej ale kwetiapina na noc poprawia sprawę

z mianseryną na początku brałem tianeptyne i to nie polecam dostałem nawet lekkich halucynacji przy zasypianiu
sam nie wiem czy mirta w tym połączeniu nie zrobi podobnego efektu

już nawet nie piszę że po odstawieniu ssri libido jest na normalnym poziomie co też ma działanie antydepresyjne i motywujące

powiedźcie mi czy dodanie 5htp albo tryptofanu i w teorii wzrost serotoniny może obniżyć libido?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 08 gru 2013, 17:54
Ciekawy jest wpływ tianeptyny właśnie na relacje społeczne, coś kiedyś zaobserwowałem.
miko84

przez barsinister 08 gru 2013, 18:16
miko84 napisał(a):Czyli w skrócie: zacząć do mirtazapiny > ew. dołożyć SSRI/SNRI > przy braku reakcji zmiana na amitryptylinę > ew. dołożenie litu

dołożenie litu w depresji melancholijnej? lit u osób które nie mają ChAD po prostu nie działa, ze stabilizatorów tylko lamotrygina ma jakieś tam działanie antydepresyjne, ale nie wyciąga z depresji, tylko zapobiega nawrotom
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg