TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

Coaxil i jego neuroprotekcyjne działanie....

przez zibimark 01 gru 2008, 14:44
no własnie neuroprotekcyjne czyli jakie,budujące połaczenia nerwowe czy wpływające na odbudowe neuroprzezników.....?

Re: Coaxil

przez Bellot 26 gru 2008, 22:51
Neuroprotekcyjne znaczy chroniące komórki nerwowe.->np.przed stresem

przez etien 13 sty 2009, 18:44
Witam!

Ja właśnie dostałam recepte na Coaxil. Zacznę brać może od jutra albo czwartku.
Parę osób tu napisało efekt placebo i to mnie zastanawia. Mam dziwne wrażenie, iż mój lekarz ma mnie już po mału dosyć, czuje się tak jakby on nie traktował powarznie moich lęków, natręctw i raczej uważał, iż sobie wmawiam całą chorobę. (Albo ja sobie wmawiam, że jestem denerwująca dla mojego lekarza.) I kiedy tak wychodziłam od niego z receptą to sobie pomyślałam, że tym razem nie zdziwiłabym się gdyby przepisał mi placebo abym się dobrze poczuła, że coś w ogóle biorę ale... A tu teraz czytam, że coniektórzy z was porównują ten lek do efektu placebo.
Mam nadzieję, że ten lek jednak działa. Ostatnio raczej nie radzę sobie bez leków, a nie mam już siły na odczuwanie całą dobę silnych lęków i niekończących się w mojej głowie obsesji.
W każdym razie ja zazwyczaj na leki typowo antydepresyjne (takie gdzie w ulotce jest napisane że są one tylko na różne stany depresji) reaguję kiepsko. Leczę się na merwice natręctw, a po lekach antydepresyjnych mam zazwyczaj większą depresję i natręctwa też nie znikają. Ostatnio brałam Moklar, po którym byłam strasznie płaczliwa, podejrzliwa, depresyjna, ogólnie bardzo rozchwiana emocjonalnie.
Jedyny lek jaki mi naprawdę pomagał to była Asentra, ale on z kolei niekorzystanie wpływał na inne rzeczy i przestałam go brać.
A teraz czeka mnie kolejne wyzwanie, czyli Coaxil! Zobaczymy jak podziała na mnie, czy przyniesie jakieś efekty?
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amalka 13 sty 2009, 18:56
etien, nie nastawiaj się negatywnie. jednym nie pomógł, innym pomógł. To sprawa bardzo indywidualna. Jak nastawisz się negatywnie to i wiadro coaxilu ci nie pomoże :D . Spróbuj sama na sobie i będziesz wiedziała , ale dopiero po około 2 tygodniach( czasami trzeba czekać i więcej) żeby odczuć działanie.
PAmiętaju ,że nie ma idealnego leku dla wszystkich. Niestety metodą prób i błędów dopasowuje się lek do człowieka....
życzę zdrówka :smile:

przez cytrynkaaa88 28 lut 2009, 12:59
w środę miałam swoją pierwszą wizytę u psychiatry. oczywiście diagnoza - nerwica lękowa i lek - coaxil. pani dr chyba nie do końca znała się na rzeczy, bo powiedziała mi, że coaxil to benzodiazepina i przestraszyłam się brac tego leku. i tak juz trwam w niepewności bez leków na nerwicę kilka dni.

ci którzy znają się trochę na tym leku, mówią, że to placebo - mogę wziąć i albo coś się zmieni, albo nie. ale nie zaszkodzi. tylko chyba jest problem uzaleznienia. napiszcie coś więcej, swoje opinie! czy ktoś obecnie bierze Coaxil na nerwicę lękową?
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez chloe 28 lut 2009, 13:19
cytrynkaaa88, ja dostałam coaxil na stany depresyjno-lękowe i niezbyt silne zok. biorę kilka dni, ale na razie mogę powiedzieć tyle, że nie powoduje skutków ubocznych, zresztą moja lekarka mówiła, że jest b. dobrze tolerowany. co do efektu placebo: gdzieś wyczytałam, że potwierdzono naukowo, że to nie placebo, bo skuteczność miał podobną do prozacu (!) tylko że nie powoduje skutków ubocznych, przez co efekt jest jakby mniej zauważalny. jak na moje to komuś się chyba coś delikatnie pomyliło, bo coaxil jest raczej na lżejsze stany depr.-lęk. tyle teorii, niektórzy mówią że na nich działa, inni, ze nie bardzo. ale spróbować można ;)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez cytrynkaaa88 01 mar 2009, 00:18
dużo osób z nerwicą lękową twierdzi, że ten lek im pomaga. więc nie powinno być tu mowy o pomyłce choć Coaxil głównie jest przeciwdepresyjny. obok tego ma działanie przeciwlękowe, więc coś w tym jest. placebo, nie placebo - działanie jakieś ma... nie znam się aż tak na lekach psychotropowych. na zwykłych to jeszcze coś trochę :P

czyli jednak ktos to bierze... eh... poczekam na opinie innych lekarzy. albo wcześniej nerwica mnie strawi...
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez chloe 16 mar 2009, 21:09
mam do was pytanie. biorę coaxil już 3 tygodnie, i odczuwam radykalne pogorszenie, zamiast poprawy. powrót natręctw (których nie miałam już od wielu miesięcy, a może i lat!), silny lęk (którego wcześniej nie odczuwałam) i do tego nawrót myśli samobójczych, rozbicie, płaczliwość (beczę praktycznie non-stop), zawroty głowy. czy jak odstawię ten lek np. dzisiaj (wizytę u psycha mam dopiero za 2 tygodnie) to może się wszystko unormować? bo nie wyrabiam. czy coś może się niedobrego stać? proszę was o w miarę szybką odpowiedź...
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Bellot 16 mar 2009, 21:32
cytrynkaaa88 napisał(a):pani dr chyba nie do końca znała się na rzeczy, bo powiedziała mi, że coaxil to benzodiazepina

To nie doktor tylko konował.Upewnij się,że poszłaś do prawdziwego lekarza.Nie ma czegoś takiego jak tymoleptyczna beznodiazepina :lol:
poprawia pamięć->to fakt.Praktycznie jest lekiem pierwszego rzutu.I według mnie dość dobrym.Działanie jest zauważalne po 14 dniach,więc nie zrażaj się do niego

przez aniak80 23 mar 2009, 18:06
Witam

Z nerwicą i depresję walczę juz 7 lat.Ale głownie chodzi mi o coaxil.

Od grudnia go biorę 2 razy dziennie.Od jakis dwóch tygodni bardzo skacze mi cisnienie.Piecze mnie twarz i oczy.Jak miezą cisnienie to jest ok 120/90 i puls 100.Nigdy nie miałam problemów z cisnieniem.Do tego mam nerwice serca ale cisnienie zawsze miałam ok.Niewiem czy to po tym leku tak dzieje się z cisnienie czy co??????????.

przez Tunia03 23 mar 2009, 20:23
Ja brałam Coaxil przez pół roku,zero skutków ubocznych ale i zero poprawy. Tak się złożyło,że byłam na uroczystości rodzinnej na którą została zaproszona lekarka psychiatryczka jako przyjaciel rodziny. Wspomniałam jej,że na nerwicę lękową i depresję zażywałam Coaxil i nic mi nie pomógł,na co owa lekarka odpowiedziała,że to było nieporozumienie,za słaby lek i porównała go do tego "jakbyś na zapalenie płuc zażywała wit.C".
Tunia

przez chloe 23 mar 2009, 20:37
Tunia03, otóż to, tak to chyba działa... szczerze mówiąc biorę coaxil równy miesiąc i czuję, jak jest coraz gorzej i gorzej, a matura za pasem, a ja coraz bardziej się pogrążam.
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Tunia03 23 mar 2009, 20:55
To kup sobie mieszankę ziół które zamieściłam tutaj zio-a-t837-240.html plus krople L72 plus magnez z B6 plus Omega 3 i po miesiącu będziesz zdrowy.
Tunia

przez chloe 23 mar 2009, 22:06
Tunia03, cóż, jest mi trudno uwierzyć w działanie ziół, zwłaszcza że mam tendencje do może nie tyle lekomanii, co do wiary w moc chemicznych specyfików... ale dziękuję za radę :) poczytam, przemyślę, być może skorzystam?:)
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

Sortuj wg