TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 07 gru 2013, 12:39
Brał stabilizatory i okazała się to ślepa uliczka, podobnie jak z moimi agonistami dopaminy i metylofenidatem ;) Większość osób wraca do SSRI, stety albo niestety.
miko84

przez ladywind 07 gru 2013, 12:44
miko84, skąd my to znamy :D
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siding Spring 07 gru 2013, 12:49
Nie ma co się opierać na opiniach innych a tym bardziej na takich które sa sprzeczne. Elfrid juz pisałes raz ze paroksetyna zobojętnia, demotywuje. Teraz piszesz o niej w zupelnie innym świetle. Dla mnie to jakis bezsens. Wynika z tego , ze te leki w ogole na Ciebie nie dzialaja a ty w zaleznosci od pory roku dopisujesz sobie do innych wlasna teorie:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 07 gru 2013, 12:59
Ison, nie do końca tak z tymi lekami. Ja pamietam, że kiedyś jak brałam klomipraminę przez 4 miesiące, nie było żadnej reakcji, brałam w dużej dawce, bo 150mg. Teraz tzn. od 10 dni zaczęłam brać ją samą w dawce 75mg i wyciąga mnie z anhedonii lęków i ocd. Czasem poprostu ten sam lek może działać inaczej na orgaznim, nie ma reguły żadnej.
I żadna teoria nie równa się praktyce w przypadku jakichkolwiek leków.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siding Spring 07 gru 2013, 14:10
No własnie czyli tym bardziej nie ma co sie sugerowac opiniami innych..bo skoro na jedna osobe dany lek dziala raz tak a raz tak to nie ma mozliwosci oceni jak ten lek dziala " ogólnie" ;)

ladywind

najwazniejsze ze Ci pomaga!

przez miko84 07 gru 2013, 14:11
Można poczytać jak działa na innych ale i tak jedyne wyjście to sprawdzić na sobie.
miko84

przez barsinister 07 gru 2013, 20:25
miko84 napisał(a):Brał stabilizatory i okazała się to ślepa uliczka, podobnie jak z moimi agonistami dopaminy i metylofenidatem ;) Większość osób wraca do SSRI, stety albo niestety.

ani ze stabilizatorami jest tak, że działają na dwa bieguny, w przypadku depresji i zaburzeń nerwicowych po prostu nie działają

Dark Passenger miałem na myśli palenie trawy - palę okazjonalnie i dotąd było przyjemnie, teraz - podobnie jak przy alkoholu - reaguję czymś w rodzaju kaca
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez jetodik 07 gru 2013, 20:35
z tego co się zorientowałem tianeptyna jest delikatnym lekiem, więc na napady lękowe słabo zadziała, co myślicie o tianeptynie z buspironem, albo jakimś innym przeciwlękowym np. moklobemid?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez barsinister 07 gru 2013, 20:47
wg mnie tianeptyna nie ma działania przeciwlękowego, zresztą moklobemid też, przyjrzyj się raczej paroksetynie
buspiron swoją drogą
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 07 gru 2013, 20:50
Dark Passenger, Dzięki za tak długą wypowiedź na temat mojego wpisu, ale nie będę wdawał się w dalszą dyskusję. Nie mam takiej wiedzy. Post wynikał z osobistych doświadczeń. Na marginesie uzupełniając pisałem o remisji, leczeniu przyczyny - co nie jest wyleczeniem. Ja próbowałem pragabaliny, topiramatu, ktoś metylofendadu, ropriponolu, agomelatyny i zwykle wracali się do SSRI (rozumiane w skórce jako leki oddziaływające na poziom serotoniny, też klomi, moklo, wenla). Sam lęczę się dziewięć lat i jest różnie - od września tragiczne (po lamo, a następnie preagabalinie).
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marek1977 07 gru 2013, 20:55
Ja potrzebuje serotoniny i dopaminy.Serotonine mozna czerpac na rózne sposoby np.zaburzając sobie libido i motywacje biorąc SSRI lub tez pobudzając libido biorąc trazodon.Wracam do serotoniny ale szukam leku który ma inny mechanizm działania niz SSRI.Dopamine czerpie z metylofenidatu,jak mi go braknie to od biedy amisulpryd lub aripiprazol.U mnie nie ma tak ze jeden lek rozwiąze moje potrzeby,zwyczajnie takiego leku nie ma na rynku(choc jest w laboratoriach farmakologicznych).
Ostatnio edytowano 07 gru 2013, 20:58 przez Marek1977, łącznie edytowano 1 raz
Conscientia est, necesse est

przez wieslawpas 07 gru 2013, 20:58
Ten sam lek moze dzialac inaczej na tego samego czlowieka to mowil mi lekarz no i rzeczywiscie to prawda, kiedys bralem paro i mnie uspokajalo, jak zaczalem brac tego lata to dzialal pobudzajaco, roztzesienie i napady panii Derealizacja. Tego wczesniej nie mialem na paro a to ten sam ja i ten sam lek.

-- 07 gru 2013, 21:02 --

Moje objawy to jest lęk czy cos takiego tylko takie stany napięciowe. Czy to moze byc wywolane brakiem jakiejs substancji w mózgu?

przez elfrid 07 gru 2013, 21:02
Ison napisał(a):Nie ma co się opierać na opiniach innych a tym bardziej na takich które sa sprzeczne. Elfrid juz pisałes raz ze paroksetyna zobojętnia, demotywuje. Teraz piszesz o niej w zupelnie innym świetle. Dla mnie to jakis bezsens. Wynika z tego , ze te leki w ogole na Ciebie nie dzialaja a ty w zaleznosci od pory roku dopisujesz sobie do innych wlasna teorie:)

To dlatego, że zbyt szybko wydaje opinie o lekach, które końcowo mogę dać inny efekt. Brak mi cierpliwości, jestem w gorącej wodzie kompany.
Może za kilka tygodni potwierdzę opinie dot. paro w zakresie anhedonii, zobojętnienia. Ale o po ostatnim epizodzie czuję się lepiej- poprawa nastroju, w szczególności oceny świata, bo męczyłem się ze sobą i z nim (po raz pierwszy byłem na zwolnieniu od psychiatry bo było tak źle). Stąd mój wpis, być może zbyt szybki i spontaniczny, ale spowodowany przebłyskiem poprawy. Mam spokój, przeszły te negatywne myśli. Zaczynam robić to co muszę, chociaż brakuje mi w tym inicjatywy. Korci mnie moklobemid i sertralina, bo tu poprawa byłaby dużo szybsza, tylko pytanie jak byłoby końcowo- nadpobudliwość, nadmiar energii.
W każdym razie kolegę uczciwie ostrzegam, że po kontroli styczniu może okazać się, że praoksetyna poszła w odstawkę.
PS Teraz jedyne na co liczę, to taka naturalna spokojna pogoda ducha, optymistyczne spojrzenie na świat. Nic więcej
pregabalina, wenlafaksyna

przez jetodik 07 gru 2013, 21:02
barsinister, paroksetyna, wiadomo, tylko szukam leku, który by pokonał lęki i nie robil z człowieka zombie jednoczesnie.

a tianeptyna i buspiron? bo właśnie taką depresję melancholijną to ja chyba mam. a buspiron dobry na lęk ponoć, może do tego jakaś gabapentyna...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg