TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 16 lis 2013, 13:09
tiktalk napisał(a):to jak to jest bo już zgłupiałem czy ssri razem z tianeptyną to działanie w dwie rózne strony? czytam badania i w kilku na moja znajomość angielskiego coś takiego sugerują. Ale czy biorąc ssri w małych dawkach żeby zniwelować lęki razem z tianeptyna mija się z celem? Czy wtedy neuroprotekcyjne działanie znika?

Chyba w ogole nie wiadomo jak ten lek do konca działa,zreszta tak jak było wczesniej pisane dzialanie innych tez nie jest do konca wyjasnione, niby ktos dowodzi w badaniu ze nie wpływa na poziom serotoniny a u mnie po paru dniach jest wyrazne pogorszenie samopoczucia, trudno to wyjasnic inaczej niz to ze powoduje jednak jej spadek, bo przeciez dzialanie neuroprotekcyjne czy podwyzszajace poziom dopaminy nie powinno powodowac pogorszenia samopoczucia, odnosnie wplywu na serotonine badanie dotyczyło długotrwałego stosowania, wiec byc moze dopiero po długim okresie zazywania przestaje miec na nia wpływ a na poczatku ma

przez wieslawpas 16 lis 2013, 18:45
miko84, A jest roznia miedzy 2 a 3 tabletki dziennie? Na razie biore 2 dziennie. A mam wejs na 3.

przez Marek1977 16 lis 2013, 18:49
Moja mama miała swego czasu zapisany w szpitalu Coaxil brany w dawce łącznej dziennie 62,5mg tj 5 tabl.
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 17 lis 2013, 07:45
ja też tego nie kumam: obniża stres i powoduje agresję, nerwowość. To ja poproszę być zestresowany, żeby minęła mi nerwowość :105:
Tak naprawdę największą krzywdą jaką można sobie zrobić to czytać te wszystkie teorie. Jednak człowiek od zarania dziejów lubił rozwiązywać zagadki, bo to fascynuje i pewnie podnosi poziom dopaminy, kiedy spodziewamy się je rozwikłać.... :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 17 lis 2013, 09:25
wieslawpas 3 tabletki są zalecane, nigdy nie brałem dwóch.

Tańczący z lękami te dwie rzeczy się nie wykluczają. Lek może działać pozytywnie na stres a powodować nerwowość i agresję, np. mirta - wykazano że u każdego obniża kortyzol (nawet u zdrowych) a często to powoduje. Jest to skutek antagonizmu serotoniny, bo i mirta i tianeptyna to ma.
miko84

przez wieslawpas 18 lis 2013, 04:23
miko84, Dzieki, od jutra zaczne wchodzic na 3. Wiecznie o tym zapominam. Podobo to jest własnie lek na takie życiwe stresy

przez lunatic 20 lis 2013, 21:09
tydzień na coaxilu z paroksetyna, całymi dniami tylko bóle głowy i tetno 100/min., i to ma byc lek o najmniej uciazliwych skutkach ubocznych

przez wieslawpas 20 lis 2013, 22:39
ja tego nie mialem to bardziej od paroxetyny

przez lunatic 21 lis 2013, 00:25
nie od paroksetyny bo dopoki ją samą brałem nie miałem takich objawow, dopiero po dolaczeniu coaxilu

przez wieslawpas 21 lis 2013, 01:30
lunatic, aha, u mnie to jakos wchodzilo niezauwazalnie.

przez tiktalk 21 lis 2013, 21:34
a ja jestem zachwycony tianeptyną, dodałem ją do reszty i zaczynam wierzyć w neurogeneze ;)
link do ciekawego wykładu że neurogeneza u dorosłych jest mozliwa http://www.youtube.com/watch?v=-jD5vl7xkuo
fajnie by było gdyby to była prawda :)

-- 21 lis 2013, 20:46 --

miko84, ja się czujesz na tianeptynie? masz inne problemy ale u mnie na razie po 2 tygodniach działa "cuda" otwartość myślenie o przyszłości i uczuie jakby tworzyła się nowa lepsza przyszłość
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Popiół 22 lis 2013, 00:27
lunatic, też wielokrotnie napotkałem w sieci na informacje że tianeptyna to nie jest żaden SSRE, i w sumie to ciężko powiedzieć jaki mechanizm działania tego leku pomaga.

Pomogła komuś tianeptyna w walce z dużą depresją i lękiem? Stosował ją ktoś przez dłuższy czas np. 2 lata ?
Popiół

przez barsinister 22 lis 2013, 01:06
brałem, wydawało mi się, że przestała działać, po trzech tygodniach odstawki zobaczyłem różnicę
świetny lek
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez wieslawpas 22 lis 2013, 04:23
a ja wciaz chce wejść na tą teaputyczna dawke 3 tabletki dziennie i wiecznie zapominam zażyc tej trzeciej. Wlaśnie przed chwila zażlyłem drugą.
Szkoda, ze to nie jest taki lek ze bierze sie jedna tabletke na cały dzień. Biore jedna tabletke okolo 15 i druga w nocy, jak sobie przypomne.
Napiszcie jakie dawki lekow bierzecie?

Sortuj wg