TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez kloss 03 lis 2013, 11:52
Wytrzymać jeszcze z tydzień? Może okres 21 dni coś pokaże. Chciałbym wziąć Trittico na sen, może wpłynie też na jakość działania Coaxilu ??/

przez Siding Spring 03 lis 2013, 12:06
miko84

a te dopaminowe cuda jak metylo, wellbutrin to wskazane w melancholijnej? stymulanty czasem nie spowoduja wzrostu kortyzolu?

przez mirunia 03 lis 2013, 12:13
miko84 napisał(a):lubudubu depresja melancholijna to depresja z nadaktywnością osi HPA i nadmiarem kortyzolu. Najskuteczniejsze są więc leki które obniżają kortyzol - leki trójpieścieniowe, typu amitryptylina, oraz mirtazapina/mianseryna.

Ze względu na sporo skutków ubocznych leków trójpierścieniowych u osób z melancholią zalecałbym najpierw spróbowanie mirtazapiny/mianseryny.

Miko, z tego co czytam na temat depresji melancholijnej, to wypisz-wymaluj mam takową. Poranne wybudzenia, gorsze poranki (tak do południa), lęki wolno płynące itp.
Swego czasu, przed wielu laty brałam właśnie lerivon,(kilka miesięcy), a później lek trópierścieniowy- doxepin. Dobrze się po nim czułam, dobrze spałam i z czasem deprecha odpuściła. Byłam radosniejsza, chwytałam dobre emocje, cieszyłam się urodą świata i ludźmi.
Teraz po ... nastu latach znowu tłucze mnie nerwica, lęki i depresja typowo melancholijna. Biorę od 12.10. lerivon, narazie za krótko żeby coś powiedzieć pozytywnego, może tylko to, że lepiej śpię i coraz rzadziej mam lęki... ale nadal jeszcze występują.
W sumie dobrze wspominam doxepin. Najpierw było przymulenie, ale po 2tyg. minęło i funkcjonowałam całkiem dobrze.
Nie wiem jak bym teraz się po nim czuła... no cóz, teraz mam kurację lerivonem30, pewnie za jakiś czas zwiększę do 60.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kloss 03 lis 2013, 13:21
Drodzy - Czy Coaxil może po mojej 16 dniowej kuracji nim nasilać lęki ?

przez miko84 03 lis 2013, 14:49
lubudubu inną cechą melancholinej poza nadmiarem kortyzolu jest niedobór dopaminy. Tak się przynajmniej podejrzewa. Więc leki dopaminowe mogą okazać się pomocne, chociaż moim zdaniem kluczowe dla poprawy jest skuteczne obniżenie kortyzolu. Stymulanty rzeczywiście mogą powodować wzrost kortyzolu.

mirunia to dobry lek w Twoim przypadku i musisz być cierpliwa. Czasami kolejne podejście do tego samego leku wymaga więcej czasu, bo organizm się jakby uodparnia. Doxepin też brałem, to taki uspokajacz bardziej, a silniej przeciwdepresyjnie działa amitryptylina z tej grupy.
miko84

przez kloss 03 lis 2013, 15:02
Drodzy - Czy Coaxil może po mojej 16 dniowej kuracji nim nasilać lęki ?

przez CórkaNocy 03 lis 2013, 15:11
miko84, sorry za offtop, ale mam pytanie, czy znasz może forum podobne do tego, aktywne, gdzie ludzie piszą o swoich zaburzeniach (głównie mnie interesuje depresja i nerwica lękowa) i o lekarstwach, tyle że po angielsku?

-- 03 lis 2013, 15:19 --

Jezu czemu mój temat przeniesiono do kosza po dosłownie kilku minutach? Rany to zapytać się nie można? O tylu pierdołach się tu pisze, spamuje, podaje linki a na taką rzecz to już odpowiedzieć by mi nie można :/ ja nie mogę
CórkaNocy

przez magnolia84 03 lis 2013, 15:20
CórkaNocy pytanie nie do mnie ale sprawdź to: http://www.psychforums.com/forum.html
magnolia84

przez CórkaNocy 03 lis 2013, 15:21
magnolia84, o dziękuję Ci, bo już myślałam, że od nikogo się nie dowiem, bo znowu to wyrzucą do kosza, nie rozumiem tego że można spamować innymi linkami a podanie forum w innym języku to co za wielki grzech? skąd indziej miałabym się dowiedzieć o tym, skoro mogłabym źle szukać?
CórkaNocy

przez magnolia84 03 lis 2013, 15:24
CórkaNocy ;)
magnolia84

przez kloss 03 lis 2013, 17:49
Po jakim czasie pomogła wam tianeptyna?

przez miko84 03 lis 2013, 18:29
miko84

przez barsinister 03 lis 2013, 18:34
CórkaNocy napisał(a):miko84, sorry za offtop, ale mam pytanie, czy znasz może forum podobne do tego, aktywne, gdzie ludzie piszą o swoich zaburzeniach (głównie mnie interesuje depresja i nerwica lękowa) i o lekarstwach, tyle że po angielsku?

ze swojej strony polecam Crazy Meds http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.php/Main/HomePage (jest tam po prawej link do forum, strona sama w sobie znakomita)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez CórkaNocy 04 lis 2013, 16:29
dzięki wielkie za linki :)
CórkaNocy

Sortuj wg