TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 02 lis 2013, 21:35
Dark Passenger napisał(a):Wczesne wybudzanie nad ranem z towarzyszącą trwogą to często objaw depresji melancholijnej.

skad masz takie informacje ze wczesne pobudki to objaw depresji? Brałem rozne leki i czesto tak po nich było, zwłaszcza po lekach które działają na noradrenaline, szczerze mowiac chcialbym miec taka depresje ze sie wczas budze, ale nigdy o czyms takim nie slyszalem, wrecz na odwrot, nie ma sie sily wstac a nie ze sie wczas wstaje

przez Lord Kapucyn 02 lis 2013, 21:37
lunatic napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):Wczesne wybudzanie nad ranem z towarzyszącą trwogą to często objaw depresji melancholijnej.

skad masz takie informacje ze wczesne pobudki to objaw depresji? Brałem rozne leki i czesto tak po nich było, zwłaszcza po lekach które działają na noradrenaline, szczerze mowiac chcialbym miec taka depresje ze sie wczas budze, ale nigdy o czyms takim nie slyszalem, wrecz na odwrot, nie ma sie sily wstac a nie ze sie wczas wstaje

To nie objaw byle-jakiej depresji, tylko depresji melancholijnej. Jest o tym mnóstwo na forum. Uwierzysz mi na słowo tym razem czy naprawdę o tej godzinie w weekend mam szukać linków do fachowej literatury? W ogóle bezsenność jest typowa dla depresji.

Nadmierna senność i problemy z wstawaniem są w depresji atypowej- obie mają trochę odmienną etiologię.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 02 lis 2013, 21:38
CórkaNocy napisał(a):lunatic, też tak uważam, mnie pobudzała tianeptyna, a ssri wyciszają, nawet trochę mulą, ale zmniejszają nerwowość

ale pobudzala w takim sensie ze dodawała Ci tez energii czy tylko powodowała nerwowosc i nic wiecej?

-- 02 lis 2013, 20:45 --

Dark Passenger napisał(a):
lunatic napisał(a):

To nie objaw byle-jakiej depresji, tylko depresji melancholijnej. Jest o tym mnóstwo na forum. Uwierzysz mi na słowo tym razem czy naprawdę o tej godzinie w weekend mam szukać linków do fachowej literatury? W ogóle bezsenność jest typowa dla depresji.

Nadmierna senność i problemy z wstawaniem są w depresji atypowej- obie mają trochę odmienną etiologię.

Nie wiedzialem o tym, jezeli jestes obeznany z tematem to moze mi pomozesz w jednej kwestii, mam przewlekla depresje z napadami lekowymi juz od kilku lat, problem jest w dzialaniu lekow. Głównym objawem jest sennosc, brak energii i napady lękowe. Biore obecnie paroksetyne 10mg poniewaz jest to max dawka jaka toleruje, kazda wyzsza powoduje silna sennosc, jednak od jakiegos czasu jest to niewystarczajaca dawka. Generalnie na brak energii lekarze daja leki na noradrenaline i dopamine, ale w tym jest problem ze jak wezme taki lek efekt jest odwrotny, jeszcze wieksze oslabienie, najdziwniejsze ze oslabienie przechodzi po benzodiazepinach, wiec moznaby z tego wywnioskowac ze przyczyna braku energii jest jakis stan lekowy, bo benzo to dzialanie przeciwlekowe glownie. I co w takiej sytuacji moznaby zrobic? lekarze sami nie wiedza czemu tak jest

pamietam jak kiedys dostałem Wellbutrin na poprawe napedu, dzialanie zupelnie odwrotne, bardzo silne oslabienie a z czasem wywolal napady lekowe ktorych wczesniej nigdy nie mialem, wybor potem padl na paroksetyna, ale tak jak pisalem 10 mg zaczelo byc za malo a kazda wyzsza dawka bardzo mnie usypia, z innymi ssri podobnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 02 lis 2013, 21:57
lunatic mnie tam wczesne wybudzanie męczy, nie wiem co mam ze sobą zrobić bo przez depresje na nic nie mam ochoty, tv nie, muzyka nie, wyjść na spacer z psem nie, rozmowa nie, znajomi nie, wszystko na nie, nic nie daje przyjemności, satysfakcji, nie ma ambicji, wszystko traci sens, zostaje tylko cierpienie.
Ale u mnie to jest różnie z tym snem, mam okresy kiedy właśnie wcześnie się wybudzam a bywa też tak że męczy mnie nadmierna senność i potrafię przespać cały dzień.
Popiół

przez lunatic 02 lis 2013, 22:01
Popiół napisał(a):lunatic mnie tam wczesne wybudzanie męczy, nie wiem co mam ze sobą zrobić bo przez depresje na nic nie mam ochoty, tv nie, muzyka nie, wyjść na spacer z psem nie, rozmowa nie, znajomi nie, wszystko na nie, nic nie daje przyjemności, satysfakcji, nie ma ambicji, wszystko traci sens, zostaje tylko cierpienie.
Ale u mnie to jest różnie z tym snem, mam okresy kiedy właśnie wcześnie się wybudzam a bywa też tak że męczy mnie nadmierna senność i potrafię przespać cały dzień.

rozumiem, mnie zas meczy to ze nie moge sie dobudzic nawet o 9 a czasem o 10, jedno złe i drugie złe

przez miko84 03 lis 2013, 10:43
Melancholia, skąd ja to znam...

Depresja melancholijna charakteryzuje się głównie brakiem reaktywności nastroju, tzn. nastrój nie poprawia się pod wpływem miłych i dobrych rzeczy/wydarzeń, jest cały czas płaski. Drugim charakterystycznym objawem melancholii jest anhedonia, czyli brak odczuwania przyjemności z pasji i rzeczy które zazwyczaj cieszyły (także codziennych czynności). Inne charakterystyczne objawy to gorszy stan rano, wczesne wybudzanie, poczucie winy, brak aktywności i objaw wyniszczenia dotyczący ogólnych funkcji ludzkich, taki człowiek wygląda i zachowuje się trochę jak żywy trup i wrak. Inne cechy do zaburzenia pamięci, koncentracji i uwagi. Pobudzenie lub spowolnienie dotykające mimiki, mowy, gestów etc.
miko84

przez kloss 03 lis 2013, 11:10
Miko widzę, że jesteś zwolennikiem Tianeptyny :) powiedz mi o jakich godzinach najlepiej przyjmować Coaxil. Po jakim czasie powinienem czuć już jakieś działanie, bo dzisiaj mija 16 dzień brania i jest średnio. Lęki jakie były takie są, energii mało dodaje, myślenie też jakieś nierozjaśnione. Brać dalej Coaxil, czy zmienić. Ostatnio wspomagam sie Afobamem.

przez miko84 03 lis 2013, 11:20
Bierz dalej, 16 dni do za krótko. Najlepiej jest brać zalecane 3x dziennie.
miko84

przez Lord Kapucyn 03 lis 2013, 11:28
Ze wzgledu na krotki okres dzialania 3x- rano 12,5, w poludnie 12,5 i wieczorem 12,5
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kloss 03 lis 2013, 11:31
A o której brać najlepiej te tabletki??? Po jakim czasie mogę czuć jakieś efekty? Czy mogę się w czasie czekania na efekty czymś wspomagać?

przez miko84 03 lis 2013, 11:36
Nie ma chyba godzin o których masz je brać. Rano, w południe i wieczór jak pisał już Dark Passenger. Nie ma to znowu takiego znaczenia, grunt to brać je 3x dziennie. Jeśli czujesz nasilenie lęku to spokojnie możesz brać benzo. To normalne, że bierze się benzo do czasu zadziałania leku przeciwdepresyjnego - później nie ma już takiej potrzeby bo lek przeciwdepresyjny powinien działać na lęk.
miko84

przez kloss 03 lis 2013, 11:40
A po jakim mniej więcej czasie mogę się spodziewać efektów??? Z tego, co się orientuje Tianeptyna wolno się wkręca. Czy na lęki i nerwicę jest odpowiednim lekiem, bo już sam nie wiem :(

przez Siding Spring 03 lis 2013, 11:42
Miko84 i co ze wszystkich dostepnych metod (terapie,farmakologia, czy inne jakies futurystyczne metody ) sprawdzilo sie najlepiej w leczeniu depresjii melancholijnej? Jezeli lek to jaki?

Jak Tobie sluzy tianeptyna? Pokonales ta pieprzona melancholie? hm?:)))

przez miko84 03 lis 2013, 11:49
lubudubu depresja melancholijna to depresja z nadaktywnością osi HPA i nadmiarem kortyzolu. Najskuteczniejsze są więc leki które obniżają kortyzol - leki trójpieścieniowe, typu amitryptylina, oraz mirtazapina/mianseryna. Tianpetyna też jest pomocna bo tonizuje oś HPA.

Ale wg. literatury fachowej najskuteczniejsze są leki trójpierścieniowe. Wykluczyłbym z tego klomipraminę bo ta silnie działa na serotoninę i w działaniu przypomina SSRI. Najmniej skuteczne są leki z grupy SSRI (leki z tej grupy słabo obniżają kortyzol a początkowo go zwiększają).

Ze względu na sporo skutków ubocznych leków trójpierścieniowych u osób z melancholią zalecałbym najpierw spróbowanie mirtazapiny/mianseryny.
miko84

Sortuj wg