TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Popiół 31 paź 2013, 15:51
Jakoś mało wyczerpujące to badanie, przypuszczam że podobne efekty dało by się osiągnąć w tym badaniu podając placebo zamiast tianeptyny.
Popiół

przez miko84 31 paź 2013, 15:58
No właśnie, badania bez porównania z placebo są mało przydatne.
miko84

przez Lord Kapucyn 31 paź 2013, 16:36
Badanie do dupy za przeproszeniem- prospektywne, open-label- czyli zarówno badani jak i badacze wiedzieli co dana osoba zażywała w trakcie badania(co jest sprzeczne np. z ślepą albo podwójnie ślepą próba), bez porównania z placebo, tianeptyna brana za krótko- 6 tygodni u osób, które wcześniej nie wiadomo ile tygodni już zażywały SSRI. Przeprowadzone przez koreańczyków- nazwij mnie ksenofobem- ale uznam to za mało wiarygodne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 01 lis 2013, 10:33
Jest masa takich nikomu niepotrzebnych badań, byle dostać grant na badanie.
miko84

przez depas 01 lis 2013, 12:11
Zaskoczył mnie doktor na ostatniej wizycie, kiedy rozmowa zboczyła na inne tematy, mówiąc że co raz więcej słyszy (nie wiem czy od swoich pacjentów, czy z podsyłanych mu broszur) że ludzie z powodzeniem stosują tianeptynę doraźnie na uspokojenie. Jeszcze pół roku temu jak zagadnąłem o ten lek, twierdził że ma o nim bardzo kiepskie zdanie i przepisuje go głównie "rozhisteryzowanym babom" które koniecznie chcą coś brać, im więcej tym lepiej. Z jakiegoś powodu zmienił zdanie, chociaż wciąż twierdzi że dla mnie ten lek zupełnie się nie nadaje i jest po prostu o wiele za słaby. Tu się akurat zgadzamy, zresztą nie widzę powodu żeby odstawiać wenlę, chyba żeby - odpukać - przestała kiedyś działać jak do tej pory. Dało się jednak zauważyć zmianę w jego podejściu, nie podchodzi już do tianeptyny z lekceważeniem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kloss 02 lis 2013, 10:50
Witam!
Jestem nowy na forum. Od 2 tygodni stosuje Coaxil 3x1. Nie wiem, czy jest to związane z braniem leku, ale od ok. tygodnia mało śpię, budzę się z lękiem ok. 5 nad ranem i nie moge już zasnąć. Miałem zdiagnozowaną nerwicę - objawiała się lękiem, natłokiem myśli, dziwnymi odczuciami w głowi i ciele.
Mam do was pytanie, czy Coaxil powinien mi dać już jakieś odczuwalne efekty, czy jeszcze trochę mam poczekać? Nie wiem sam, co mam robić. Dzisiaj też obudziłem się rano i miałem lęki.
Moim głównym problemem są obawy, że coś mi się stanie, że nie wytrzymam, że zrobie coś, czego nie powinienem.
Ech.... życie, życie.
Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 11:22
to tianeptyna uspokaja? od kiedy? mnie ona pobudzała
CórkaNocy

przez kloss 02 lis 2013, 11:30
Według mojego lekarza, ona działa na pograniczu uspokajania i pobudzania. Poza tym ma działanie przeciwlękowe. Jestem ciekaw, kiedy zacznie działać. Pewnie 2 tygodnie, to za krótko, żeby coś zaobserwować. Mam pytanie, czy Coaxil mogę połączyć z Trittico?

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 11:46
kloss, możesz, coaxil nie ma prawie żadnych interakcji z lekami, więc nic ci nie będzie
CórkaNocy

przez kloss 02 lis 2013, 12:00
A czy Coaxil może powodować takie uboki jak: wczesne wstawanie, po czym następuje lęk, czy może są to objawy choroby ?

przez lunatic 02 lis 2013, 19:27
depas napisał(a):Zaskoczył mnie doktor na ostatniej wizycie, kiedy rozmowa zboczyła na inne tematy, mówiąc że co raz więcej słyszy (nie wiem czy od swoich pacjentów, czy z podsyłanych mu broszur) że ludzie z powodzeniem stosują tianeptynę doraźnie na uspokojenie. Jeszcze pół roku temu jak zagadnąłem o ten lek, twierdził że ma o nim bardzo kiepskie zdanie i przepisuje go głównie "rozhisteryzowanym babom" które koniecznie chcą coś brać, im więcej tym lepiej. Z jakiegoś powodu zmienił zdanie, chociaż wciąż twierdzi że dla mnie ten lek zupełnie się nie nadaje i jest po prostu o wiele za słaby. Tu się akurat zgadzamy, zresztą nie widzę powodu żeby odstawiać wenlę, chyba żeby - odpukać - przestała kiedyś działać jak do tej pory. Dało się jednak zauważyć zmianę w jego podejściu, nie podchodzi już do tianeptyny z lekceważeniem.

Chyba mu sie w glowie poprzewracało, niby jakim cudem tianeptyna ma miec dzialanie uspokajajace? Dziala przeciwnie do ssri, powoduje niesamwite rozchwianie emocjonalne, przynajmniej u mnie ale widzialem tez wiele podobnych opinii, przypuszczam ze zwiazane to jest z obnizaniem przez nia poziomu serotoniny, co powoduje mniejsza lub wieksza nerwowosc

-- 02 lis 2013, 18:30 --

kloss napisał(a):A czy Coaxil może powodować takie uboki jak: wczesne wstawanie, po czym następuje lęk, czy może są to objawy choroby ?

u mnie sam coaxil działał przeciwnie do ssri, powodował bardzo silne napady nerwowości, złości itp., ssri przeciwnie, wyciszały i czesto za bardzo zamulały, bede niedlugo u lekarza to zapytam jak to jest z tym łączeniem tianeptyny z ssri, poniewaz dołaczenie ssri mogloby wyeliminowac objaw nerwowosci ktory niektorzy po niej maja

przez Popiół 02 lis 2013, 20:35
kloss tak może, zwłaszcza że ma jakiś tam wpływ na serotonine, wczesne wybudzanie to również jeden z objawów depresji.
Wytrwaj i poczekaj jeszcze żebyś miał pewność jak lek zadziała na ciebie, może te objawy miną i będzie coraz lepiej a jak nie to będziesz miał przynajmniej pewność że to lek nie dla Ciebie.
Popiół

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 20:52
lunatic, też tak uważam, mnie pobudzała tianeptyna, a ssri wyciszają, nawet trochę mulą, ale zmniejszają nerwowość
CórkaNocy

przez Lord Kapucyn 02 lis 2013, 21:28
Wczesne wybudzanie nad ranem z towarzyszącą trwogą to często objaw depresji melancholijnej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg