TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Marek1977 18 paź 2013, 22:25
Ma sens jako ze w niskich dawkach amisylpryd blokuje autoreceptory DA w układzie mezolimbicznym co skutkuje uwalnianiem dopaminy w połączenie z tianeptyną mamy turbo doładowanie uwalniania DA.
Conscientia est, necesse est

przez Popiół 18 paź 2013, 23:18
wieslawpas napisał(a):
Czy to w ogole ma jakies znaczenie? Wazne zeby dzialal i nie kosztował 2000 zl.
Tak, ma znaczenie. Przez depresje nie jestem w stanie utrzymać stabilności finansowej, często porzucam pracę gdy nie jestem w stanie funkcjonować, oczywiście gdyby jakiś lek działał bardzo dobrze jestem w stanie się poświęcić i płacić za niego duże pieniądze bo przecież zdrowie jest najważniejsze a szczególnie to psychiczne.

ladywind no niby jest trochę lepiej ale z doświadczenia wiem że może się to u mnie szybko zmienić, bo już nie raz myślałem że dam radę bez leków i się grubo przeliczyłem. Po odstawieniu ssri zawsze występuje u mnie takie odblokowanie emocjonalne, zmniejsza się anhedonia i dostaje energii i motywacji do działania jednak ten stan długo się nie utrzymuje i depresja zawsze wraca.

dżejmson nie ma sensu łączyć sertraliny z tianeptyną, parę stron wstecz jest opisane dlaczego, te leki działają w sposób przeciwny dla siebie.
Chwaliłeś działanie sertraliny to po co chcesz mieszać, do tłumienia zewnętrznych bodźców to paroksetyna była by dobra.
Popiół

przez CórkaNocy 19 paź 2013, 00:08
Dżejmson, u mnie tianesal przywrócił emocje, zmniejszył anhedonię, zmęczenie, które miałam po wenli, miły lek, dobry miałam po nim nastrój, ale z ssri to lipa brać bo po co podwyższać sobie serotoninę braniem ssri jak sobie ją i tak obniżysz tianesalem? troche bez sensu
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 19 paź 2013, 02:55
Popiół, sorki, nie chcialem cie urazic. Mysle ze i ja nie bybym w stanie chodzic do pracy i normalnie ja znosci, ale na szczęście moge pracowac zdalnie i pracowac kiedy daje rade. Moze rozejrzyj sie za jakas zdalna praca, mozesz świadzyć jakieś usługi.

przez Lord Kapucyn 19 paź 2013, 09:45
Marek1977, Źle spojrzałem i myślałem, że bierzesz 400mg. 100mg sam brałem i to świetna sprawa.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 19 paź 2013, 11:00
Popiół, podobnie, kiedy rezygnowałam z leków sądząc że już jest dobrze, depresja wracała. Także takie nawroty nauczyły mnie innego podejscia i obecnie już tak nie robie.
Anhedonia jak narazie mi się zmiejszyła, co nie znaczy że całkiem znikła, ale jest dużo lepiej niż kilka tygodni temu. Jednak chciałabym poczuć tą energię, chęć do życia, większą motywację do działania, a nie dojrzewać do czegoś przez dłuższy czas ;)

Marek1977, amitryptylina się nie sprawdziła, bo chyba też ją stosowałes niedawno?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 19 paź 2013, 12:15
ladywind, to na jakim zestawie teraz jesteś?
Skoro bez sensu brać z SSRI, to na jakiej zasadzie działa tianeptyna? To ewentualnie wchodziłbym stopniowo na tianeptynę i powoli schodził z sertraliny, może to jest jakieś wyjście jak chodzi o stłumione przez SSRI emocje.
Dżejmson

przez NieznanySprawca 19 paź 2013, 12:24
Dżejmson, to raczej zredukuj sobie serte do zera, i dopiero po odstawieniu wskocz na coaxil, tak sadze. to sie gryzie od pierwszej tabletki ;)
NieznanySprawca

przez ladywind 19 paź 2013, 12:44
Dżejmson, uważam, że przy obecnej diagnozie nie powinienes zmieniać swojego obecnego zestawu, bo jednak tianpetyna to lek, który oddziałowuje na dopaminę.

Ja dalje jestem na Wenli i teraz biore 75mg lamo, ale za kilka dni wskoczę na 100mg. Jednak przy kolejnej wizycie zasugeruje lekarzowi mirtazapinę, gdyż uważam, że na moją depresje melancholijną powinna lepiej zadziałać niż dotychczasowe leki.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 19 paź 2013, 13:36
Dżejmson napisał(a):Skoro bez sensu brać z SSRI, to na jakiej zasadzie działa tianeptyna? To ewentualnie wchodziłbym stopniowo na tianeptynę i powoli schodził z sertraliny, może to jest jakieś wyjście jak chodzi o stłumione przez SSRI emocje.

SSRI są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny(inhibitorami białka transportowego serotoniny-SERT). A tianeptyna jest induktorem wychwytu zwrotnego serotoniny, ponadto tianeptyna uwalnia niewielkie ilości dopaminy w jądrze półleżącym i moduluje receptory dopaminergiczne D2 i D3. Poza tym wpływa na receptory glutaminergiczne NMDA i AMPA- stąd działanie neuroprotekcyjne.

Zatem nie ma sensu brać leku, który zmniejsza wychwyt zwrotny serotoniny i drugiego-który zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ferdynand k 19 paź 2013, 13:52
Dark Passenger napisał(a):
Dżejmson napisał(a):Skoro bez sensu brać z SSRI, to na jakiej zasadzie działa tianeptyna? To ewentualnie wchodziłbym stopniowo na tianeptynę i powoli schodził z sertraliny, może to jest jakieś wyjście jak chodzi o stłumione przez SSRI emocje.

SSRI są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny(inhibitorami białka transportowego serotoniny-SERT). A tianeptyna jest induktorem wychwytu zwrotnego serotoniny, ponadto tianeptyna uwalnia niewielkie ilości dopaminy w jądrze półleżącym i moduluje receptory dopaminergiczne D2 i D3. Poza tym wpływa na receptory glutaminergiczne NMDA i AMPA- stąd działanie neuroprotekcyjne.

Zatem nie ma sensu brać leku, który zmniejsza wychwyt zwrotny serotoniny i drugiego-który zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny.

tak
ale można by np i mao snri i sertralinę stosować w dużej dawce u osób, którym pojawił się z serotoninowy
obniżył by się im lekko poz serotoniny i podkręcił katecholamin
np można by 300mg sertry bez problemu z tianeptyną mieszać
dużo dopaminy przy np ilości serotoniny przy 150mg sertry
nie ciekawe? :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Siding Spring 19 paź 2013, 14:13
nieciekawe jest to jakim językiem opisujesz te wszystkie swoje interakcje lekowe. Mało co z nich można zrozumieć.

przez Popiół 19 paź 2013, 19:35
Dżejmson, już nie rozumiem, ty chcesz stłumić bodźce emocjonalne, czy je wzmocnić? bo do tego pierwszego to właśnie ssri się świetnie nadają.
Popiół

przez zzYxx 19 paź 2013, 22:23
Popiół napisał(a):Dżejmson, już nie rozumiem, ty chcesz stłumić bodźce emocjonalne, czy je wzmocnić? bo do tego pierwszego to właśnie ssri się świetnie nadają.

A do drugiego?
The Walking Dead.

Sortuj wg