TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez depas 14 paź 2013, 18:50
wieslawpas, eee, chyba nie, moja żona bierze ledwie tydzień 2x1 i już sobie chwali, nawet ja widzę po niej z boku poprawę, ewidentnie jest lepiej. Fakt że nie cierpiała na ciężką depresję, jednak od kiedy jesteśmy razem dwukrotnie bylismy u lekarza i raz wciskali jej bezskutecznie citalopram, a następnym razem escitalopram, z takim samym skutkiem, czyli zupełnie żadnym + skutki uboczne które wszyscy znamy. Natomiast tianeptyna już po 4-5 dniach spowodowała u niej więcej energii, mniejszą senność, lepszy nastrój (ale żadnej euforii), delikatne ożywienie i ogólne pobudzenie. Tak jak wspomniałem, ona nie miała depresji klinicznej idąc do lekarza, więc nie wiem jak mam ocenić ten lek, wiem tylko że jej bardzo pomógł, znacznie bardziej niż podobno lepsze i skuteczniejsze SSRI, po których czuła się gorzej po kilku tygodniach brania bez żadnej poprawy. Po braniu citalopramu i escitalopramu bolał ją brzuch i źle spała, od kiedy bierze tianeptynę budzi się wcześniej niż zwykle, wyspana i pełna energii. Ma dobry apetyt i po 2 tygodniach brania stwierdziła że nie czuła się tak dobrze od dawna. To jest cenna uwaga, dlatego że pochodzi od osoby która praktycznie nigdy nie brała antydepresantów i nie ufała tego typu lekom. Nawet kiedy nasz wspólny doktor jej to (Tianesal) przepisał, była sceptyczna. A jednak już po kilku dniach sama z siebie zaczęła mówić o pozytywach, także coś w tym musi być. A bierze tylko 2x12,5mg.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 15 paź 2013, 11:34
No tak, lek działa od razu ale pełne działanie może pokazać po dłuższym czasie, paru tygodniach.
miko84

przez wieslawpas 17 paź 2013, 01:24
no ja mam jechac na 2 tabletkach dziennie na razie. Bez cienia watplwosci lek dziala, bo mialem pare takich sytacji, ze bylem nerwowy i od razu poczułem sie lepiej. Czasami myslalem, ze to co fajne te nastroje, to moja zasluga, ale trzeba jenak powiedzieć, ze coaxil ma swoj udzial. W sumie dobrze bo znaczy, ze dziala.
depas, Wiesz, ja to mam na nerwice moze na depresje jest jeszcze lepszy? Wczoraj przecztalem, ze lek nalezy do pośrednich miedzy tymi co mocno pobudzja a uspokajaja. Mnie tez lekarz dzis powiedzial, ze jeszcze trzeba poczakac na dzialanie leku. Najgorsze jest to ze biore pol tabletki paroxetyny i lekarz kazal mi z tego zejsc, ale staszanie sie boje. No w sumie nie musze, ale boje sie ze sie pogorszy bo na pewno bede objawy odstawienia.

Co sie tyczy euforii to dobrze, ze Twoja żona jej nie ma. Lepszy jest taki stabliny nawet taki toszke "smutniejszy" stan. Bo eforia za chwile zamieni sie w dola.
Mam takie wahania nastrow ostatnio, sam sie w nie troche wkrecam, bo jedze po całej Warszawie, gadam z ze znajomymi co chwile sie śmieje. Dąze to jakichs smierznych sytuacji, a podobo taka ekscytacja nie jest dobra. Sam nie wiem co o tym myśleć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 17 paź 2013, 17:31
Wchodze dziss na tianeptyne.
Conscientia est, necesse est

przez Popiół 18 paź 2013, 00:59
heh a ja odstawiłem sertraline z dobre 3 tyg. temu, jestem "czysty" nie stosuję chwilowo żadnych leków przeciwdepresyjnych i czuję się lepiej niż na ssri ;) wyraźnie zmniejszyła się anhedonia, jest większe zainteresowanie muzyką, filmem czy hobby. Oczywiście są też minusy, zwiększył się lęk uogólniony i pojawiło się więcej różnorodnych natręctw, o dziwo lęk społeczny zmniejszył w porównaniu z okresem gdy przyjmowałem sertraline.
Robiłem już wiele podejść do ssri i jednak odpuszczam tą grupę leków.

Miałem robić kolejne podejście do mirtazapiny, próbować bupropionu ale jednak decyduje się na tianeptyne, jak nie wypali to będę kombinował z mirtazapiną i wellbutrinem, ssri mam już dosyć, co nie oznacza że leki z tej grupy są całkowicie nieskuteczne w moim przypadku, bo za pierwszym razem paroksetyna mi pomogła, są też takie obszary w mojej psychice na które ssri działają pozytywnie, jednak minusów jest zdecydowanie więcej więc bez sensu żebym dalej w to szedł.

Ile płacicie za tianeptyne? podobno jakiś generyk wyszedł tańszy.
Popiół

przez wieslawpas 18 paź 2013, 01:57
Ile płacicie za tianeptyne? podobno jakiś generyk wyszedł tańszy.[/quote]

Czy to w ogole ma jakies znaczenie? Wazne zeby dzialal i nie kosztował 2000 zl.

przez Tańczący z lękami 18 paź 2013, 08:35
dokładnie, Ja za bardzo dobrze działający lek mogę płacić i tysiąc złociszy na miesiąc. Mam wykupioną tianeptynę , ale nie wiem, jak będzie działała z moim combo. Coś muszę wywalić chyba. Co do połączeń tianeptyny z ssri to wg ulotki nie ma przeciwwskazań, za to nie polecają łączyć z mianseryną ze względu na przeciwne oddziaływanie. Ja myślałem, że tianeptyna z ssri bardziej się "gryzą".
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ladywind 18 paź 2013, 09:53
Marek1977 napisał(a):Wchodze dziss na tianeptyne.
to wcześniejszy sie jednak nie sprawdził?

Popiół
dawno Cię tu nie było. To fajnie że u Ciebie lepiej:).
Ja niebawem przerzucam się na samą mirtazapinę, ponieważ SSRI jak i SNRI nie działają tak jak trzeba.
Także uważam, że szkoda marnować na te leki czas. Jeśli mirta nie zadziała, będe próbowała mirty z sertraliną
lub sam wellbutrin.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marek1977 18 paź 2013, 13:25
ladywind niestery nie-inwestuje w DA uwazam ze tego mi brak,do tego biore amisulprid 100mg

przez barsinister 18 paź 2013, 18:06
Popiół napisał(a):Ile płacicie za tianeptyne? podobno jakiś generyk wyszedł tańszy.

najtańszy jest tianesal, wychodzi poniżej 40 złotych na miesiąc (przy kuracji 3x1)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez ladywind 18 paź 2013, 18:32
To tańszy niż wellbutrin
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 18 paź 2013, 19:23
Jak oceniacie tianeptynę pod względem jej oddziaływania na emocje, tłumienie zewnętrznych bodźców? Można by ją połączyć z 50mg sertraliny, czy to raczej nie ma większego sensu?
Dżejmson

przez Marek1977 18 paź 2013, 19:26
Nie pierwszy raz biorę tianeptyne i zawsze intensyfikowała ona u mnie emocje.

przez Lord Kapucyn 18 paź 2013, 22:15
Może ktoś mi wytłumaczyć jaki jest sens równoczesnego przyjmowania leków, z których jeden uwalnia niewielkie ilości dopaminy+jest induktorem wychwytu zwrotnego serotoniny co też pośrednio wpływa na wzrost stężenia dopaminy(tianeptyna) oraz leku przeciwpsychotycznego- antagonisty dopaminy, który nie pozwala się łączyć endogennemu ligandowi(dopaminie) z receptorami dopaminergicznymi(amisulpryd)?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg