TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 03 paź 2013, 13:08
Mam działalność jednoosobową i wiem o czy pieszesz. Sorry ale leki działają na chemię mózgu a lekarz nie wiedział co Ci powiedzieć odnośnie przeciwstawnego działania tych leków to wymyślił psychologię, heh. Potrzebujesz leków i tyle, dorabianie do tego teorii przez lekarza jest zupełnie niepotrzebne.
miko84

przez wieslawpas 03 paź 2013, 13:20
Tak jak dzis pije sobie kawe do godziny 12:00 ogladam TV i jest spoko jestem wyluzwany. Ale trzeba sie zabrac za robote. Laptop na kolana i dzialamy.
Godzine pozniej juz jest rozdraznienie, ale przeciez trzeba z czegos zyc. Moze da cos zatrudnienie pracownika i delegowania na niego tych meczacych
i drazniacyh mnie rzeczy a samemu zajecie sie innymi ciekawszymi sprawami. No tak zrobie dałem już nawet ogłoszenie. U mnie objawy wynaja z czegos innego niz w przypdadku DD i NN. Kurde wczoraj jak napisalem posta na paroxetynie to zredukowaly mi sie obajwy do 3% na cala noc az do zasniecia bez leków.Pierwsz raz nie czułem nerwicy, ani spiecia ani rozdaznienia niczego od nawet 7 lat i stan ten utrzymywal sie od 23 do chyba 3 w nocy. No było tak spkonie, że nie chciałem
marnować tego stanu zaśnieciem. Zwykle emocje i zwykle uczucia na myslenie o pewnych sprawach. Po prostu poczulem emocje i zamiast isc w objaw poszedłem w emocje. Wtedy wiesz co zrobic, bo mowia ci to emocje.
Jak pojdziez w objaw to zostaje psycholog i leki. Jak pojdziesz w emocje to je poczujesz powiedza ci co cie meczy i będziesz mogł to zmnienic.

To zaczeło się w niedziele kidy pojechałem sam do pubu. Naprzcie mnie siedziala parka i sie obsciskiwama. Pomysalem sobie ze zamiast tzn. napiecia
chcialbym na ten widok poczuc smutek, rozrzalenie i innde adekwantne uczucia. No i o dziwo napiecie rozplynelo sie na minute, kiedy to poczułem.

-- 03 paź 2013, 13:25 --

a wczoraj na pare godzin i dzis rano od 7 do 12. To jest sukces w porowaniu do stardowgo telepania sie przed snem i whaniu czy zazyc benzo.

-- 03 paź 2013, 13:27 --

Działanosc dzialnosc nie równa, podonie jak praca na etacie pracy na etacie.

przez miko84 03 paź 2013, 14:23
I wykaż tu człowiekowi trochę zrozumienia...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 03 paź 2013, 19:32
A sorki:) Byłem rano w bojowym nastroju. Nie chciałem Cie urazić.

Poszedłem do biura i znowu mnie dopadła nerwacja. Wiec już spokorniałem.

Najbardziej mnie mecza te rozmowy przez komorke, to znaczy jak inni rozmawiają dokoła. Znowu wrodziło mi przewrażliwienie na dzwiek. Pracuje w open space takim specyficznym coworkowym. Dzis rano jak tam szedłem to tego nie miałem. Nawet myślałem sobie, ze z takim
poziomem objawów nawet można już normalnie żyć, że w zasadzie to bardziej meczy mnie już samo życie niż objawy.

Ale później przyszedł stres i spięcie wywolane tym halasem a to odrazu jeszcze badziej się napiełem. Nawet zainstalowałem pogram do pomiaru natężenia
dzwięku. Chyba za bardzo sie skoncentrowałem na tym zagadnieniu bo wczoraj pod koniec dnia byłem na iprezie firmowej i nageżanie hałasu było takie, że
trzeba było się przekrzykiwać i przerważliwiania nie dostałem.

Co do rodzaju czy to psychiczne przyczyny, czy psychologiczne to mi wszytko jedno byle minęło.

przez Tańczący z lękami 04 paź 2013, 23:40
wieslawpas napisał(a):Hej byłem dzisj na spokaniu u lekarza prowadzącego. Wyjaśnilem watpliwości. Powiedzial faktycznie ze te leki chemicznie działają przeciwstawnie, ale jednak inne jest odziawływanie psychologiczne. Moje obajwy to nie jest chemia mózgu tylko sprawy psychologiczne.To mowi psychatra i psycholog. Widcznie tinpatyna lepsza na to.
No i mam pomalu odsawiac paroxeseyne i zwiększać dawke coaxilu do 3 tabletek dziennie. Teraz jest to okres przejściowy.

Tianeptyna lepsza psychologicznie, buahaha :D Boże co za deb.ile z tych lekarzy: psychiatrzy kiedy nie potrafią wyleczyć i znaleźć odpowiedniego leku zawsze kierują na psychoterapię, a psychoterapeuci najpierw nabiją trochę kasy przez kilka miesięcy potakiwania głową, aby potem wzruszyć ramionami i odesłać do psychiatry, gdyż przyczyną mogą być... zaburzenia w chemii mózgu. Ja na szczęście mam jeszcze resztki zdrowego rozsądku i nigdy nie zaufam w 100% żadnemu lekarzowi. Decyzję podejmuję sam, a lekarz jest jedynie doradcą, poza netem, informacjami z innych źródeł, kolejnymi lekarzami etc. Bo czasem trzeba iść do kilku lekarzy, aby wybrać dla siebie najbardziej trafną diagnozę ;) Wiem, to groteska. Ale takie mam spojrzenie na to zagadnienie po dobrych kilku latach tej tułaczki... ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez wieslawpas 05 paź 2013, 02:57
Jest niebo a ziemia jak sie czuje teraz a jak było równo tydzien temu. Wrocilem w koncu do pracy po mesiacu siedzenia w chacie, spotykem sie ze znajmym. Wracam do normalnego zycia. Na dobra sprawe z takimi objawami da sie już żyć, nie to co wcześniej. Mam brac jeszcze jedna tabletke, ale boje sie że znwou coś się zdestabilizuje. Lepsze jest wrogiem dobrego.
Wole jeszcze poczekać z kolejnymi dawkami bo może zanczna sie jakies "fajerwerki" Obecnie najwiekszy problem to sen, i przewrażliwienie na dzwiek.
W dzień daję rade.

-- 05 paź 2013, 03:11 --

Posta nawet zalozylem z tym przewazliweniu na dzwiek bo nie wiem ja sobie z tym cholerstwem poradzić. Na to na pewno nie ma żadnego leku, poza zatyczkami do uszu ( w sumie dobry i bezpieczny lek - nie powoduje uzależnienia).

-- 06 paź 2013, 02:25 --

Czy jest różnica w działaniu 1 tabletki, dwóch i trzech? Na razie na tej jednej momentami jest tak, że mam momenty naprawde dobrego nastroju, ale mam tez napięcia, które mnie męczą. Ciekawe czy pełna dawka to znaczy 3 tabletki dziennie daje redukcje takich objawów?

Wieslaw

przez barsinister 08 paź 2013, 17:10
po miesiącu brania - rewelacja, wpływ na koncentrację, pamięć i nastrój znakomity
poddenerwowanie się zdarza, ale jest słabsze, niż na początku
mam wielką nadzieję, że pozytywne działanie się utrzyma
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez miko84 08 paź 2013, 17:41
Jest różnica między 1 a 3 tabletkami bo lek ma dość krótki okres półtrwania, dlatego trzeba go brać 3 razy.

barsinister super, że działa :)
miko84

przez NieznanySprawca 08 paź 2013, 19:02
po miesiącu brania - rewelacja, wpływ na koncentrację, pamięć i nastrój znakomity
poddenerwowanie się zdarza, ale jest słabsze, niż na początku
mam wielką nadzieję, że pozytywne działanie się utrzyma

milo slyszec ;) ciekaw jestem, jak bedzie dlugoterminowo.
NieznanySprawca

przez wieslawpas 09 paź 2013, 19:20
Mysle ze jednak ten coaxil to dobrze dobrany lek. Przed chwila wróciłem najrudniejszego spoktania jakie mialm przez ostatnie pól roku. Myslalem, że dojde do siebie dopiero jutro. Tak sie złożyło, że dzis wchodze na druga tabletke coaxulu, przed chwila zazyłem i zadziałało to nie mnie jak benzo. Wyglada na to, że ten lek może mi pomoc.

-- 10 paź 2013, 20:41 --

Czy to tym leku czuje sie coś w rodzaju znudzenia? Mialem to przedwczoraj i dzisiaj. Cos wordzaju takiego znudzenia i ospałości.
Kiedys mialem sama nerwowość.

Może cholera z długo spię.

przez depas 10 paź 2013, 23:51
Moja żona nie ma depresji podręcznikowej, z grubsza ma tylko problem ze mną, wybrała się do mojego stałego od lat doktora. Tak się składa, że żona jest zagraniczna i porozmawiali sobie z doktorem po angielsku, doktor jest światowy, więc luz. Pogadali dobrą godzinę, żona dostała receptę i tyle. W aptece dopiero zerknąłem że przepisał jej Tianesal 2 razy dziennie na poprawę nastroju, i jak mi później powiedziałała, zapewniał ją że to jest dobry, ale bardzo słaby lek, bez skutków ubocznych, bezpieczny, w sam raz dla niej. Tak więc bierze go od czterech dni i o dziwo już odczuwa poprawę, jest mniej zmęczona rano, ma lepszy nastrój w ciągu dnia, nieco więcej energii za dnia, mniej się skarży na senność, nastrój jakby lepszy, apetyt chyba lepszy też. Także potwierdza się to co czytałem o tianeptynie, że w lekkiej depresji może być bardzo skuteczna, znacznie bardziej i szybciej niż te wszystkie ssri. Bo brała również citalopram i miała problemy żołądkowe, wachania nastroju i takie tam, a przy tianeptynie jest jak sama mówi naprawdę dobrze; co więcej, również dobrze śpi i do tego budzi się wyspana wcześnie rano, co jak ją znam - jest szokiem dla nas obojga! Także co jak co, ale jak dla mojej małżowiny, tianeptyna sprawdza się lepiej niż dobrze. A bierze póki co tylko 2x12,5mg dziennie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez wieslawpas 11 paź 2013, 00:57
Mój lekarz powiedział dokładnie to samo lek nie jest mocy ale dobry moje obawy a konkretnie to co jest ich przyczyna, czyli takie sprawy sytuacyjne, na które reguje przewrażliwieniem. Przyczyna sa różne objawy te same. Bralem mocniejsza przecież paroxetyne, ktora działala w druga strone, czyli nasilała objawy na dodatek generowala odrealnienia. Bralem coaxil przez 10 dni po jednej tabletce, wczoraj wszedlem na druga no i zobaczymy jak będzie.

-- 11 paź 2013, 01:01 --

podobo jeszcze trzeba dac lekowi czas na rozkrecnie, miko84 piał, że dobrze dzialal po miesiacu.

przez miko84 11 paź 2013, 08:20
Bo to jest dobry lek, tylko ludzi odstrasza opinia że "słaby". On jest po prostu łagodny.
miko84

przez wieslawpas 12 paź 2013, 22:12
i podobo wkreca sie po miesiącu???

Sortuj wg