TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez wieslawpas 27 wrz 2013, 14:35
aham bede sie z ni widzial w przyszylm tygodniu. trzeba powiedziec ze w kwestii lekow obchodzi sie ze mna ostroznie i delikatnie. na pewno nie szkodzi. ktos mi kiedys przywali dawka paro ktore mnie wytracila z rownowagi. Mnie najbardziej mecza rozniego rodzaju napiecia, nie lęki i depresja. Ciekawe jakie jest działanie coaxilu po kilku tygodniach? Bo rozumiem ze teraz trzeciego dnia to pewnie jeszcze nie dziala?

Wieslaw

przez miko84 27 wrz 2013, 14:57
Raczej nie działa, lek się rozkręca jak inne przeciwdepresyjne po paru tygodniach.
miko84

przez wieslawpas 27 wrz 2013, 15:03
no to fajnie by bylo:) cholernie mnie mecza te napięcia. Napisz mi Miko jaki on ma dzialanie co wykasowal? Widzę, że go bierzesz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 wrz 2013, 15:10
To dobry lek ale jak już pisałem działa w przeciwny sposób do SSRI, więć trochę bez sensu brać go z paro. Tianeptyna nasila wychwyt zwrotny serotoniny a paro go hamuje....
miko84

przez wieslawpas 27 wrz 2013, 15:45
Miko, na wikipedii jest napisane "Paroksetyna jest jednym z najsilniejszych i najbardziej wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny"

przez miko84 27 wrz 2013, 15:56
Tak, to najsilniejszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli blokuje jej reabsorbcję spomiędzy synaps. Tianeptyna z kolei nasila ten wychwyt. Nie widzę więc sensu brania leków które się wzajemnie wykluczają...
miko84

przez Kalebx3 27 wrz 2013, 15:59
Tak, to najsilniejszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli blokuje jej reabsorbcję spomiędzy synaps. Tianeptyna z kolei nasila ten wychwyt. Nie widzę więc sensu brania leków które się wzajemnie wykluczają...

Zaden rozsądny lekarz , który choc troche ma oleju w głowie nie przepisze SSRI ( jakiegokolwiek ) łącznie z Tianeptyną.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez buszujacywtrawie 27 wrz 2013, 16:38
Kalebx3 napisał(a):

Zaden rozsądny lekarz , który choc troche ma oleju w głowie nie przepisze SSRI ( jakiegokolwiek ) łącznie z Tianeptyną.

Moja lekarka to zrobiła. Przepisała mi Anafranil sr 75 mg 1/2 w południe, jedna na noc oraz coaxil 3 razy dziennie po 2 tabletki. Ręce opadają

przez miko84 27 wrz 2013, 17:37
buszujacywtrawie widać Twój lekarz nawet nie wie jak działają leki przeciwdepresyjne.
miko84

przez NieznanySprawca 27 wrz 2013, 17:51
miko84, ja rowniez do tianeptyny dostalem paroksetyne, sasasasa :pirate: :hide: dopiero tutaj sie dowiedzialem, ze to idiotyzm. Ach, te nasze doktorki. A moj psychol obecny mowi "tylko nie czytaj tych glupich for, tam same bzdury idioci pisza"

-- 27 wrz 2013, 17:59 --

ale, zeby nie bylo, to byla doktorka rodzinna, znajaca mnie od wielu lat, pozniej i tak wygonila mnie do psychiatry...na szczescie :roll:
NieznanySprawca

przez wieslawpas 28 wrz 2013, 15:15
Byłem dzisiaj na konsultacji u innego lekarza, powiedział ze faktycznie nie ma takiej potrzeby aby brac dwa SSRI. Nie znam zamiaru swojego psyhiatry moze po prostu dazyl do odstawienia paroxetyny po jakims czasie brania Coxillu.
Od tych wszystkich zmian jestem kłębkiem nerwów.(to juz nawet nie jest nerwicowe). Chyba zapodam afobam na wieczór,
Poza tym ten coaxli to podobno jest lekki lęk, którzy jak powiedziala lekarka "przepisują dziewczynom jak maja jakieś doraźne życiowe problemy" a nie zaden mocny lek. Zaproponwany przez lekarke zestaw na moje lęki i napięcia to jakis neuroleptyk zaczynającego się od S i do tego xanax oslonowo. Za jaks czas podam nazwe.

-- 28 wrz 2013, 15:41 --

Ten lek to supiryd.

-- 28 wrz 2013, 15:44 --

A dokładniej neuroleptyk Sulpiryd i 50 mg i do tego xanax oslonowo.

-- 28 wrz 2013, 16:28 --

Miko co sadzis o takiej kombinacji?

przez miko84 28 wrz 2013, 16:40
Madrze podszedl chociaz coaxil to nie jest SSRI. A takie sranie w banie z tym dla kogo ten lek, lek po prostu nie ma wiele skutkow ubocznych, lekarze mysla ze jak lek jest skuteczny to ma dowalic. Coaxil jest skuteczny i ma malo skutkow ubocznych dlatego roadze Ci go sprobowac przez dluzszy czas bez brania parokseyny.

Co do sulpirydu to mozesz go sprobowac, dzialanie powinno byc widoczne od pierwszych dawek, to nie jest typowy lek przeciwdepresyjny ktory potrzebuje czasu na zadzialanie. Jesli nie bedziesz czul pozytywnego dzialania to radzilbym Ci go nie brac. Bo to w odrozneniu do coaxilu nie jest lagodny lek. Xanaxem mozesz sie ratowac podobnie jak afobamem ale staraj sie nie brac go dluzej niz miesiac bo mozesz sie uzaleznic.

Coaxil potrzebuje od 4 do 8 tygodni na zadzialanie. Mozesz od razu czuc pewne dzialanie ale do pelnego jego dzialania potrzeba duzo czasu.
miko84

przez wieslawpas 28 wrz 2013, 18:18
Miko, dzięki za posta. No faktycznie jak sobie poczytałem tym sulpirydzie to sie (jak zwykle w takich przypadkach wystraszyłem i nakręciłem. Pojechałem na parking myć auto i wróciłem jeszcze bardziej nakręcony). Pamiętam ze tak samo bylo z pernazyna, ale ostatecznie okazla sie
lekiem fajnym rozluźniającym, dobrym przed snem. Co sie tyczy sulpirydu to pozytywne jest to, ze nie trzeba czekac wiele tygodni
na przetestowane leku i po paru dniach można sie zorientować jak działa. Coaxil tez brzmi ciekawie. Generalnie chodziło o lek, kory nie dziala pobudzająco jak działa na mnie paroxetyna. Zresztą sam muszę sie uspokoić. W jakiej dawce bierzesz ten Coaxil, czy miales jakies skutki uboczne ( czuje zawroty głowy ale nie wiem czy to po nim) , i po jakim czasie zadziałał?

przez miko84 28 wrz 2013, 18:34
Ja biore jeszcze krotko, w dawce 3x1, kiedys bralem i zadzialal gdzies po 3 miesiacach dopiero :)
miko84

Sortuj wg