TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 14 wrz 2013, 22:02
barsinister daj lekowi czas. Ja kiedyś brałem go pare miesięcy z wellbutrinem i miałem dobry okres, ale nie wiem który z tych leków zadziałał ;)
miko84

przez barsinister 14 wrz 2013, 22:28
miko84 napisał(a):barsinister daj lekowi czas. Ja kiedyś brałem go pare miesięcy z wellbutrinem i miałem dobry okres, ale nie wiem który z tych leków zadziałał ;)

ale ja dopiero co zacząłem brać, za dwa miesiące będę podsumowywał, oczekiwania wobec tego leku mam sprecyzowane i mam nadzieję, że wypali
(wellbutrin porzuciłem szybciej, bo skutki uboczne mnie wykończyły)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez miko84 15 wrz 2013, 08:38
barsinister no ja pamiętam, że potrzeba było trochę czasu na zadziałanie. Dobrze, że dajesz mu dwa miesiące, bo to bardzo ciekawy lek. Być może do niego wrócę, bo jak czytałem moje stare posty to byłem zadowolony z tego leku.

Wellbutrin też w końcu porzuciłem ze względu na uboki, głównie nasilenie nerwowości i potliwości, ogólne nasilenie noradrenalinowej transmisji.

-- 15 wrz 2013, 08:42 --

A czemu nie bierzesz normy 37,5 mg? Pamiętam, że im wyższa dawka tym lepsze działanie dopaminowe było odczuwalne.

-- 15 wrz 2013, 08:43 --

Polska w końcu zrobiła coś porządnego i ADAMED robi tańszy generyk coaxilu :)

-- 15 wrz 2013, 09:12 --

Czy jest na forum ktoś kto łączył z dobrym skutkiem tianeptynę z mirtazapiną?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 15 wrz 2013, 10:18
miko84, tak, ja łączyłam z mirtazapiną.
CórkaNocy

przez miko84 15 wrz 2013, 10:27
I jak działanie? Długo brałaś? Brałaś samą tianpetynę?
miko84

przez Marek1977 15 wrz 2013, 12:00
Tianeptyna jest też antagonistą rec NMDA.
Conscientia est, necesse est

przez CórkaNocy 15 wrz 2013, 12:04
miko84, samej tianeptyny nie brałam, brałam ją razem z mirtagenem i wenlafaksyną, jakoś niedawno, są wcześniej moje posty na ten temat. brałam ze 2,3 miesiące, czy dłużej trochę, nie wiem, nie pamiętam, mam problemy z pamięcią
ale lek był okej, pisałeś że słaby, ale dla mnie efekt dobry, choć trochę nie wystarczający, nie będę się powtarzać, przejrzyj co wcześniej tu pisałam
CórkaNocy

przez miko84 15 wrz 2013, 12:04
No też, ciekawy lek. Spróbuję go wkrótce, refundowany polski odpowiednik kosztuje ok 13 zł, więc wychodzi 39 zł na miesiąc, dość akceptowalna cena.

CórkaNocy branie go z wenlą trochę się mijało z celem ale dzięki za odpowiedź.
miko84

przez NieznanySprawca 15 wrz 2013, 12:10
miko84, ja to bralem razem z paroksetyna, co tez ponoc jest debilizmem. Ponoc ssri jakos sie gryzie/znosi jakis pozytywny efekt dla mozgu tianeptyny. Wiesz Miko, o co chodzi?
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 15 wrz 2013, 12:58
miko84, nie mijało się z celem - branie coaxilu razem z wenlą znacznie zmniejszało mi senność w ciągu dnia, pozwalało się lepiej skoncentrować, myśleć i zmniejszyło zmęczenie - to wszystko co było wówczas wywołane braniem wenli
CórkaNocy

przez miko84 15 wrz 2013, 13:19
NieznanySprawca przecież tianeptyna to wzmacniacz wychwytu zwrotnego serotoniny, więc działa w przeciwny sposób do SSRI. Jak bierzesz to z SSRI to SSRI hamują wychwyt zwrotny a tianeptyna nasila. Nie widzę najmniejszego sensu brania leków działających w przeciwne strony. Działanie tianeptyny polega na zmniejszaniu działania stresu przez zmniejszanie pobudzenia receptorów 5-HT2 przez serotoninę (ich pobudzanie zwiększa kortyzol i ogólnie nasila działania osi HPA). Zmniejszenie działania serotoniny na receptory 5-HT2c (które w niektórych depresjach są zbyt aktywne) powoduje zwiększone uwalnianie dopaminy. Lek pod kątem zmniejszania negatywnego stresu na organizm podobne do działania mirtazapiny (mirta blokuje receptory 5-HT2 w sposób bezpośredni) dlatego połączenie tych leków może działać synergicznie - przeciw działaniu stresu i pro-dopaminowo.

PS. Ja bym nie wiedział o co chodzi? ;)
miko84

przez NieznanySprawca 15 wrz 2013, 13:39
miko84,

Kod: Zaznacz cały
PS. Ja bym nie wiedział o co chodzi? ;)

Chcialem Cie podpuscic :pirate: :mrgreen:
Jak zawsze wielkie dzieki za rzeczowa informacje ;) To, co piszesz, teraz dobrze klei mi sie z tym:
Jednak jednoczesne stosowanie tianeptyny i fluoksetyna hamuje efekt tianeptyny on długotrwałe wzmocnienie w obszarze CA1 hipokampa . Uważa się to za argumentem przeciwnych skutków tianeptyny i fluoksetyny na wychwyt serotoniny. [3]
NieznanySprawca

przez miko84 15 wrz 2013, 14:16
Dobrze, że Polacy to nie Rosjanie i nie ćpają tianeptyny bo servier by pewnie musiał wstrzymać jej dystrybucję tak jak w Rosji.
miko84

przez mirunia 15 wrz 2013, 14:32
miko84 zajrzyj proszę do wątku z mirtą, zadałam Ci tam pytanie jako do znawcy tematu ;) gdybyś był uprzejmy zerknąć i odpowiedzieć :D

Sortuj wg