TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Tańczący z lękami 22 lip 2013, 20:31
Bezimienna123, nie rozumiem nad czym się tu zastanawiać... Skoro piszesz, że ssri są u Ciebie skuteczne na lęki to koniecznie trzeba je zastosować, ale daj sobie małą dawkę. Pisałaś o zamuleniu, ale czy brałaś wówczas tak silny stymulator jak wellbutrin? Tianeptyna zmniejsza ilość serotoniny z tego co wiem, a Ty potrzebujesz lekkiego zamulacza, czy tego chcesz, czy nie :twisted: Słowem, noga z gazu koleżanko :P Pozdrawiam
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 22 lip 2013, 22:56
Tańczący z lękami, no właśnie też do tego doszłam, myślę że pójdę do nowego lekarza i zaproponuje mu zamianę mirtagenu na trazodon, bo fatalnie mnie muli rano. Do tego zostawić ten wellbutrin i dołożyć do niego albo escitalopram albo sertralinę. Podobno dobre na lęki a biorąc well to faktycznie może mniej mulić ssri. A wiesz które mniej muli i działa lepiej na lęki? Podobno escitalopram.
CórkaNocy

przez Ferdynand k 22 lip 2013, 23:25
Bezimienna 3 leki lepiej nie
neurolog mi mówiła bym nie mieszał ssri do mieszanki receptorowiec+bupro :roll:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 22 lip 2013, 23:28
wykończony, brałam 3 leki niedawno, nawet 5. Jakoś ratować się muszę, bo co z tego że będę brała 2 jak z domu nie będę mogła wyjść?
A ja brałam wenlę z bupro co też się nie powinno i co? i nic się nie działo, to ściema z tymi zawyżonymi interakcjami
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 23 lip 2013, 19:55
Bezimienna123, niestety co organizm to reakcja. Mnie najbardziej zamulał escitalopram, ale prawdę mówiąc wielkich różnic między poszczególnymi ssri nie odczuwałem, jakby mi ktoś sertę na citalopram zamienił to nie wiem, czy bym się połapał. Jeśli z kolei by mi dali placebo zamiast ssri na pewno bym to odczuł. Myślę, że weź jakikolwiek ssri poza fluo i jednak zmniejsz trochę ten wellbutrin - pogadaj z lekarzem najlepiej ;) PS. Twój awatar robi wrażenie: piękne usta z kapsułką między zębami- bardzo zmysłowe połączenie dla niejednego lekomana :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 23 lip 2013, 20:19
Tańczący z lękami, heh, dzięki za pochwalenie mojego awatara :) szukałam czegoś co by było związane z łykaniem tabletek i zarazem kobiece i się znalazło :D
Udało mi się na jutro zarejestrować do lekarza nowego i chyba zasugeruję go o ten esci, niekoniecznie dużą dawkę i myślę, że będąc "pokopana" po wellu nie zamuli mnie jakoś bardzo silnie, byleby stonował te lęki. Może tragicznie nie jest, bywało dużo gorzej, ale niestety utrudnia mi to życie. A poza tym to dziwna rzecz, bo mimo tego nastrój zaje**sty każdego dnia :D
i podobno ten esci jakoś dobrze działa na lęki, może nie jak paro, ale pewnie też nie zmuli tak. A nie chcę też wrócić do fazy zamulania.
CórkaNocy

przez White Rabbit 25 sie 2013, 17:26
Wiecie może, czy tianeptynę można łączyć z mirtazapiną? Sęk w tym, że jednej nie mogę odstawić, a nie wyciagam już z niej tyle, co dawniej (mirtazapina, Mirtor). Pomyslałam o tianeptynie, bo żal mi mojego mózgu. Tworzę pewien projekt, który zżera mi nerwy, pracuję w silnym stresie od roku i zastanawiam się nad stanem mojej mózgownicy, czytałam, że tianeptyna chroni neurony przed ginięciem z przeciążenia..
Problem to nadmierne przeżywanie, nadwrażliwość dużo ponad poziom, czyli nerwica lękowa. Bardzo przejmuję się swoją pracą. Z depresją nie mam jako takiego problemu, bo potrafię zawsze zmusić się do działania (perfekcjonizm, zanizone pocz. własnej wartości, które każe podnosić się z każdej doliny). Bałabym się efektu nakręcenia. zależy mi na wyciszeniu.

przez CórkaNocy 25 sie 2013, 17:27
White Rabbit, można, ja łączyłam legalnie, tak mi lekarz kazał i było ok, bo można
CórkaNocy

przez White Rabbit 25 sie 2013, 17:28
CórkaNocy, jesoo, jaki speed. Myślałam, że mam omamy. Dzięki :mrgreen:

-- 25 sie 2013, 17:29 --

a, moge zapytac o proporcje takiego miksu?

przez CórkaNocy 25 sie 2013, 17:30
White Rabbit, haha, nudzi mi się w życiu, więc tu siedzę i czytam o jedynej rzeczy, która mnie teraz wciąga :D

ja brałam 3x1 tabletka coaxilu i 15 mg mirty na noc, choć ludzie biorą jej wiecej
CórkaNocy

przez White Rabbit 25 sie 2013, 17:32
No właśnie, zazywam 45 mg mirtoru, redukcja nie wchodzi w rachubę..
Zachowywałaś odstęp między dwiema substancjami (nocne dawki)?

przez barsinister 12 wrz 2013, 19:44
CórkaNocy napisał(a):A odkąd biorę Coaxil to mam większą motywację zarówno do czynności zwyczajnych typu zakupy,sprzątanie,wyjście z domu ale też do zebrania się do pracy. Lepiej mi się myśli,chyba jestem trochę mniej nerwowa i co dla mnie ważne, mniej zmęczona. Wcześniej całymi dniami byłam ospała,nie miałam siły nawet na wstanie z krzesła,by coś zrobić,mogłam tak siedzieć godzinami i gapić się w jeden punkt. Więc pod tym względem duży plus,bo myślałam,że nigdy nie zmniejszy się to zmęczenie.

od dzisiaj startuję z coaxilem, ma zadziałać mniej więcej tak, jak tu opisałaś (zmęczenie po kwetiapinie jest u mnie widoczne, z kolei lamotrygina wpływa mi czasem nieciekawie na pamięć i zdolności poznawcze)

wellbutrin się niestety nie sprawdził pod tym względem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 20:35
White Rabbit, nie brałam coaxilu na noc, bo bym miała problemy z zaśnięciem, brałam tak: 1.tabletka ok.9, 2.ok.13, 3.17-18
CórkaNocy

przez NieznanySprawca 12 wrz 2013, 20:41
Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 36% 36% [ 8 ]
Nie 50% 50% [ 11 ]
Zaszkodziła 14% 14% [ 3 ]

Niezla petarda.
NieznanySprawca

Sortuj wg