TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 21:18
lubudubu, moja depresja jest endogenna i jest u mnie tak, że jak nie biorę dobrze dobranych leków to całymi miesiącami wegetuję a dobiorę dobry lek, to wszystko mija, wychodzę do ludzi, nie mam żadnych objawów depresji, potem jak lek mnie za bardzo nakręci zaczynają się lęki, które mijają gdy dobiorę odpowiedni lek i tak w kółko
teraz nie czuję żadnych dołów, jedynie mam lęki, przy wellbutrinie wszystkie objawy tej depresji endogennej, cała melancholia przeszły
co mi dawała terapia na której mówiłam, że czuję się tak zmęczona, że nawet umyć się nie mam siły? wzięłam odpowiedni lek i energia wróciła

zaburzeń osobowości nie mam, jedynie tą depresję endogenną, która wraca gdy odstawiam lub zmieniam leki na inne

ale chciałabym móc jakoś zmniejszyć dawkę wellbutrinu, może pokroję to i zobaczę czy tak się da brać, nie wiem
spróbuję brać to co mam w domu na lęki i zobaczę czy coś pomoże, wiem że lekarz kazał mi pić codziennie (!) miksturę z bromków, która ponoć jest toksyczna.
Chciałabym z tego wyjść, ale nie połowicznie kosztem albo depresja albo koszmarne lęki, bez jakiejś super euforii, tylko jedynie żebym nie miała objawów depresji silnych i lęków
CórkaNocy

przez Siding Spring 20 lip 2013, 21:24
Masz taka diagnoze czy jak?. Bo depresja endogenna to gruba sprawa i co wiecej bardzo bardzo rzadka..no a przy zaburzeniach osobowosci tez mozna miec objawy takiej jak opisujesz ale ja Ci niczego oczywiscie nie wmawiam...

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 21:30
lubudubu, mam diagnozę, i do tego odziedziczyłam ją po dwóch członkach rodziny z jednej linii, oni mieli taką samą depresję, jedna osoba do dziś od kilkunastu conajmniej lat musi być na proszkach
tak mi zdiagnozowało kilku lekarzy, więc to nie wybryk jednej osoby, a zaburzenia osobowości wykluczyli.
Sama depresja zaczęła się u mnie od okresu dojrzewania, ileś lat bez żadnych leków, do momentu gdy już całkowicie nie mogłam funkcjonować.
Dobrze dobrane leki sprawiają, że mimo tego, że w danym momencie nic się nie zmienia w moim życiu nagle cała melancholia znika i jest brak jej objawów, jak odstawię to mimo dobrej sytuacji życiowej zaczyna być niezłe bagno

chciałabym zostać na tym wellbutrinie, ale muszę też do tego brać coś co wyciszy mi te lęki, byleby tak się dało, byleby obudzić się znowu bez tych lęków.
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 20 lip 2013, 21:36
Aha to grubsza sprawa...ssraje i snri zamulaja Cie tak? wywoluja sennosc i rozleniwienie? a wellbutrin pobudza do życia ale nasila sfere lękowa? To sam nie wiem co by tu poradzic...Jak nie benzo do wellbutrinu(doraznie) to jakis stabilizator na stale ktory zlagodzilby te nerwowe napięcie.

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 21:45
lubudubu, właśnie ssri i snri mulą i nie poprawiają nastroju, powodują anhedonię, brak sił i ochoty na cokolwiek. Generalnie pomagały mi tylko leki działające na dopaminę, więc też dużego pola manewru nie mam.
Wellbutrin pobudza mnie do życia, likwiduje melancholię, sprawia że wszystkim mogę się cieszyć, mam ochotę na wiele rzeczy i siłę, ale niestety lęki wróciły na nim już po tygodniu. A wcześniej nie było ich pół roku, dzięki wenli, która zresztą i tak przestała działać na lęki, odkąd biorę wellbutrin.
Benzo nigdy nie brałam jakoś długo, bo mnie trochę muliło i nie wyciszało somatyki, nie wiem może powinnam brać większą dawkę niż ta najmniejszą, mam w domu xanax i lorafen.
Na te lęki pomagała mi najlepiej ta wenla i chyba paroksetyna, której mam też trochę w domu, ale pewnie już po terminie ważności, czyli paradoksalnie serotoninowce wyciszały te lęki. Ale już fluoksetyna je nasilała, pewnie przez ten wpływ na noradreanlinę.

Mam jeszcze w domu amitryptylinę, którą wypisał mi poprzedni lekarz, bo podobno działa na nerwobóle, tylko że termin ważności skończył się w lutym :/ i nie wiem czy można by tak zażywać.

Zostało mi też trochę tego coaxilu, fluanxol, spamilan (brałam kiedyś, dwa tygodnie pomagał na lęki, potem wręcz je nawet nasilał, pewnie to dlatego, że podobno podwyższa kortyzol)

A stabilizator, konkretnie lamotryginę chce mi w przyszłości jedna lekarka zapisać, ale nie wiem czy ona wycisza lęki.
CórkaNocy

przez Siding Spring 20 lip 2013, 21:50
A więc mamy podobna sytuacje odnosnie reagowania na poszczególne leki..Mam wypisz wymaluj reakcje na leki taka jak u Ciebie. SSRI/SNRI, trojpierscieniowce powoduja sennosc i amotywacje a przy tym silna nerwowsc i pobudzenie na zasadzie akatyzjii. Na nastroj pozytywnie dzialaja tylko leki takie jak metylo/wellbutrin a nawet benzo w pierwszej godzinie od wzięcia tabletki..Ale niestety nasilaja też lęki...No ale ja mam dystymie/NN a przy tym osobowosc unikajaca wiec szczerze to ja nie wiem czy jest coś na tej planecie co mogloby mi pomoc..

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 21:58
lubudubu, na pewno coś jest, może coś co działa na dopaminę ale słabiej na noradrenalinę.
Na pewno coś mi kiedyś pomoże, tak to ja myślałam przez wiele lat ciągłej depresji, poszukiwania pomocnego leku, że nigdy nie poczuję dobrego nastroju.

A jak myślisz czy lek, którego termin skończył się w lutym nadaje się do zażywania? czy nic by mi po tym nie było? czy może taki termin to tylko sprawa umowna
CórkaNocy

przez Siding Spring 20 lip 2013, 22:01
lutego tego roku? to mysle ze spokojnie nic sie nie stanie conajwyzej lek nie zadziala:) ale nie zatruje. Swego czasu tak wellbutrin wcinalem ktorego termin waznosci przekroczony byl o rok:)

Moze i masz racje z ta dopamina...metylo powoduje u mnie zwiekszenie potliwosci/nerwowosci wlasnie przez wplyw na NOR.

No to pogadalismy..tym czasem ja uciekam spać.. :papa:

przez Tańczący z lękami 21 lip 2013, 17:58
Bezimienna123, moim zdaniem masz lekki nadmiar noradrenaliny w stosunku do serotoniny. Dopóki brałaś wenlę (głównie serotonina) było ok. Wroc do malych dawek ssri/snri i zmniejsz troche wellbutrin
PS. U mnie również zaburzenia mają charakter endogenny. Bez leków mogę wybrać w totka i meeega cierpieć a z lekami, jeśli są dobrze dobrane mogę stracić pracę, stracić dużo więcej i iść naprzód mimo wszystko. Chemia i jeszcze raz chemia, co nie znaczy, że tym wszystkim steruję jednak ja sam i moja wola/osobowość.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 21 lip 2013, 20:48
Tańczący z lękami, właśnie wiem, że to pewnie przez nadmiar noradrenaliny, bo w przeszlości miałam już taki dość długo trwający bad trip i przyczyną chyba to było.
Wiem, ze jak odstawię całkiem wellbutrin to znowu wróci to zmęczenie, zły nastrój i anhedonia. Więc wolałabym może kroić ten lek i brać 1/2 albo 1/4 tabletki. Tylko wiem, że pewnie muszę coś dołożyć. Dopóki nie brałam wellbutrinu to na wenli lęków nie było żadnych, a po dołożeniu już po tygodniu wróciły i niestety nie słabną tylko rosną na sile. Więc wycofałam się powoli z wenli, bo na jakiej dawce nie byłam lęki były dalej, teraz w ogóle jej nie biorę i też są :/ I nie wiem co dalej z tym zrobić, z ssri mam w domu jeszcze tylko paroksetynę, ale nie wiem czy to z kolei nie zamuli za bardzo.
Ale nie wiem co z tą wenlą, bo chyba sensu jej brać nie ma. Tym bardziej, że podobno wchodzi w interakcje z wellbutrinem.

Może ten coaxil by mi pomógł, pójdę w piątek teraz do innej lekarki i zobaczę czy zgodzi się mi go przepisać. Chce mi w przyszłości dołożyć lamotryginę, ale ona przeciwlękowo raczej nie działa. A na lęki to wg niej głównie benzo, to prawda, ale nie lubię zamulaczy.
CórkaNocy

przez Ferdynand k 21 lip 2013, 20:53
Bezimienna a modafinil taki NRI co traci selektywność i na dopaminę daje?
na ssri jak było?
Naczelny Użyszkodnik

przez CórkaNocy 21 lip 2013, 20:57
wykończony, nie chcę sięgać po takie hardcorowe leki typu modanifil, medylofenidat i bawić się w coś nie do końca legalnego czasami, ciężko do zdobycia.

A na ssri było źle, owszem lęki wyciszały, ale była uporczywa senność w dzień, wieczne zmęczenie, i kijowy nastrój, czasem nawet gorszy niż przed braniem. Dopiero jak dokładałam coś na dopaminę to nastrój się polepszał.
CórkaNocy

przez Ferdynand k 21 lip 2013, 21:03
to może welloft Bezimienna masz napisane co to w temacie o wellbutrinie mój ostatni post tam
Naczelny Użyszkodnik

przez CórkaNocy 21 lip 2013, 21:16
wykończony, słyszałam o tym połączeniu z sertrą. Póki co lekarz nie chciał mi nic wypisać innego (tzn. ostatnio chciał: escitalopram, trazodon, doxepine, ale potem się rozmyślił i kazał mi pić tą magiczną miksturę z bromków codziennie ! bo to podobno ma być bez skutków ubocznych, takie cudowne na lęki, niepokój), więc muszę się zadowalać tym co mam w domu i naiwnie czekać, że może samo się czasem złagodzi
CórkaNocy

Sortuj wg