TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez tiktalk 06 cze 2013, 20:59
aree1987, widzę że krążymy wokół tego samego tematu. Sam nie testowałem tianeptyny więc nie mam pojęcia ale z moich doświadczeń trazodon miał mniejszy pozytyw na libido od mirtazapiny ta naprawdę robi róźnice szczególnie w dawkach 30-45 mg.

no i pomyślalbym nad zmianą paro na np. sertraline
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez aree1987 07 cze 2013, 01:12
Mirta odpada tyje jak świnia dobudzić sie nie moge do poludnia i to uczucia zycia we snie, sertralina dziala na mnie lekotworczo- 2x podchodzilem do niej, wybitnie mi to ssri nie sluzy. Paro to dar jednak nie ma rozy bez kolców.. A trazodon bardzo dobrze dziala na libido- "staje na zawolanie" tylko mam cholerne migreny po nim, albo moze przez ta wilgoc w powetrzu sam juz nie wiem. Mimo to pewnie za jakis czas sprobuje dodać tianpetyne do paro.

-- 07 cze 2013, 00:18 --

tiktalk, a probowales brać DAA? D-asparginian? Ma na celu zwiekszyc ilosc wolnego testosteronu w organizmie. Ja to biorę w celach "kulturystycznych" od jakichs 2 tygodni i wlasnie zauwazylem ze bardzo czesto darza mi sie myslec ostaqtnio o ciupcianiu. :twisted:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez tiktalk 07 cze 2013, 08:42
aree1987, mam na składzie DAA Black Devil hi teca ale szczerze tak na dobre nie przetstowałem zapodałem może 2 razy, czekam aż sertralina się zadomowi żeby dobrze ocenić straty i dopiero coś zaradzić. Ale ludzie chwalą jedyny minus że u niektórych może wywoływać napięcie i podkurwienie ale na to najlepszy jest wycisk dla organizmu w moim przypadku bieganie i czasem trening siłowy :)
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez samuraxo 26 cze 2013, 07:40
Witam

Tianeptyna to już mój ostatni lek jaki testuje na ciężką nerwice lękową która bez benzo już dawno by mnie wykończyła.

Czy ktoś ma doświadczenie z leczenia tym specyfikiem tej właśnie dolegliwości?
Dawki mogą być większe na przykład 3 tab x 2d dziennie.
Możliwe, że lek naprawdę skuteczny i ma jakieś super właściwości tylko dawki dali jak przedszkolaków.
BTW. Nie chce się naćpać tylko wyleczyć albo niech chociaż trochę pomoż z benzo zejść troszkę...

Czy nie blokuje działania benzo jak większość leków z grupy antydepresantów?
Libido - jakieś zmiany?

przez CórkaNocy 26 cze 2013, 10:48
samuraxo, brałam ten lek i powiem tak, że efekt jest raczej subtelny, nie ma jakiejś bomby, była poprawa u mnie, ale nie wystarczająca, nie blokuje działania benzo, ten lek ma mało interakcji.
A próbowałeś na te lęki np.wenlafaksynę? bo mi ona najbardziej pomogła
CórkaNocy

przez samuraxo 27 cze 2013, 08:50
Bezimienna123 napisał(a):samuraxo, brałam ten lek i powiem tak, że efekt jest raczej subtelny, nie ma jakiejś bomby, była poprawa u mnie, ale nie wystarczająca, nie blokuje działania benzo, ten lek ma mało interakcji.
A próbowałeś na te lęki np.wenlafaksynę? bo mi ona najbardziej pomogła

Pewnie stosują za małe dawki ;/ Sam sobie podbije jak coś odczuję na "+" do 3x2tab. doba.

Jeśli nie blokuje działania benzo to super, to dla mnie sprawa priorytetowa więc dzięki za info, nom nie ma interakcji z NLPZ i innymi, super to jest :D
Ja kochana próbowałem już wszystkie leki praktycznie, jedynie neuroleptyków mało więc nie masz co się pytać :P Wszystkie SSRI, SNRI, SARI, te mianseryny i mirty i mieszanki rózne i neuro niektóre bla bla bla, IMAO tez, posunalem sie nawet do selegiliny nieodwracalnego IMAO A B ale też nic.
Te wszystkie leki są super na depresje i co smieszne wyleczyło się moimi lekami kilkao sób z deprechy hah...
Ja brałem po 2-3 miechy, nie piłem itp. i tylko nic albo gorzej jeszcze.
Odkryłem, że w obojętnie jaki sposób podniose serotonine to mam lęki, noradrenaline tak samo i dopamine to mam wystrzał i stymulacje co dl nerwicowca jest straszne bo jeszcze bardziej się nakręca i wali w majty.

Psychiatria w PL kuleje strasznie, tyle powiem :P
Mam czystą postać silnej nerwicy lękowej, takiej, że na jej tle co się opierałem i nei chciałem benzo jeść chociaż robiłem sobie zapasy na kiedyś tam yo padaczki dostałem z lęków i nerwów aż. Odkąd biore alprazolam nawet takiego uczucia już nigdy nie miałem no i badania potwierdziły, że to padaczka wynikająca z tak silnego lęku i nerwicy, reset mi poszedł aż.

Jeśli nie tianeptyna to pozostaje mi benzo tylko no i czekać aż wymyślą coś nowego? Innego wyjścia nie mam.

przez Tańczący z lękami 29 cze 2013, 07:01
samuraxo, chciałem Ci tylko powiedzieć, że nie jesteś sam i w 100% popieram, że psychiatra w Polsce kuleje bardzo, o dziwo jeszcze bardziej od reszty naszej służby zdrowia. U mnie wszystkie SSRI podnosiły lęk, kiedy z kolei nic nie zmieniałem będąc na nich to ten lęk utrzymywał się na podobnym poziomie a kiedy schodziłem z leków to zawsze była poprawa na krótki czas a potem znowu chu.nia. Nawet nie próbowałem noradrenalinowców poza asekuracyjnymi dawkami wenli i mirty (na sen). W teorii powinienem łykać serotoninę, aż by uszami wychodziła, bo jestem lękowcem z problemami ze snem. Ale teoria to gówno a powodów nerwicy i bezsenności mogą być dosłownie dziesiątki. Brakuje badań, chęci ze strony lekarzy, aby te badania zlecać, wszystkie badania musiałem robić sam, samemu je opłacać i nawet samemu dobrać sobie leki. To, co mi pomogło wyjść z największego bagna to lamotrygina (sam sobie ją zaaplikowałem) i lerivon, który przepisał lekarz. Inny chciał mi z kolei trójpierścieniowce wcisnąć, ale powiedziałem, że NIE - żadne antydepresanty. Wierzę, że są osoby, którym faktycznie one pomagają, ale ja jestem w tej pechowej mniejszości, podobnie jak Ty. Życzę Tobie, szczerze jak tylko można wyjścia z tej paskudnej choroby.
PS. Najgorszym lekiem była w MOIM przypadku psychoterapia - nauczyłem sobie wmawiać, że to nie choroba - że bezsenność i lęki to normalność, przez co oczywiście opóźniałem decyzję o powrocie do leków. Na szczęście odpowiednio dobrane leki na większość objawów pomogły, ale trwało to miesiącami i latami (leczę się ponad 10 lat)...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez aree1987 05 lip 2013, 02:23
A czy combo ssri+ tianeptyna nie działa na siebie antagonizująco? Ciekawi mnie wpływ tianpetyny na receptory NMDA i AMPA.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez miko84 05 lip 2013, 07:12
Branie SSRI i tianeptyny nie ma najmniejszego sensu moim zdaniem.
miko84

przez aree1987 06 lip 2013, 03:55
No ale kiedy zmniejszanie serotoniny to nie właściwy mechanizm działania odpowiedzialny za nastrój jeśli chodzi o ten lek.

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez buszujacywtrawie 07 lip 2013, 21:03
Brałem kiedyś Coaxil, poprawił mi jedynie pamięć i koncentrację :)

-- 10 lip 2013, 19:46 --

Znowu go mam brać 3 tabletki 2 razy dziennie

przez aree1987 13 lip 2013, 16:41
Ja zacząłem dzisiaj 2x1
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Nel 13 lip 2013, 17:07
buszujacywtrawie napisał(a):Brałem kiedyś Coaxil, poprawił mi jedynie pamięć i koncentrację :)

-- 10 lip 2013, 19:46 --

Znowu go mam brać 3 tabletki 2 razy dziennie

znaczy 6 czu po 1,5?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez aree1987 13 lip 2013, 18:04
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23683152 Łaczenie ssri i tianeptyny jest wskazane wg tych badań.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Sortuj wg