TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez QueenForever 14 sie 2012, 14:07
Tianeptyna na pewno nie jest inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny! wręcz przeciwnie-nasila wchłanianie serotoniny przez receptory presynaptyczne gdy tymczasem SSRI blokują to wchłanianie.
QueenForever

przez LordMagera 16 sie 2012, 19:21
Słuchajcie a ja mam taką dziwną akcję z coaxilem, otóż brałem go wcześniej parę miesięcy, znaczy dokładnie to raz brałem 3 raz 2 tabletki i nie zauważyłem żadnych zmian aż tu nagle przytrafiła mi się dziwna historia. Z powodu rozwodu mocno zacząłem pić, byłem 4 dzień w cugu. W końcu ojciec zabrał mnie na detox, tak przez kroplówki wypłukali ze mnie wszystko ale nie podawali coaxilu bo podobno w czasie detoxu nie można. Po 4 dniach wychodzę no i znowu zaczynam coaxil, i tu zaczyna się mój koszmar. Kołatanie serca, duszności, uczucie potwornego lęku, trudności z przełykaniem itd itp. Przeczytałem ulotkę i okazało się, że to są objawy uboczne. Czemu więc nie pojawiły mi się jak pierwszy raz brałem coaxil tylko teraz? Od razu napiszę, że jak wcześniej brałem to też mi się zdawało ze 2 dni pochlać ale nic mi nie było. Pozdrawiam

przez mariano10 31 sie 2012, 22:03
Witam wszystkich.
mam następujące pytanie czy ktoś brał coaxil razem z mianseryną ? pytam bo lekarz w dzień kazał mi brać coaxil a na noc mianserynę a wyczytałem że podczas stosowania coaxilu nie stosować mianseryny cyt: "Nie należy stosować tianeptyny z mianseryną ze względu na działanie antagonistyczne obserwowane w modelach zwierzęcych. "
nie wiem czy lekarz celowo tak kazał brać czy poprostu nie wziął tego pod uwagę siedzę teraz i rozmyślam czy brać na noc tą mianserynę czy nie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rdzaa 03 wrz 2012, 02:20
Stonka napisał(a):Pnadto mam pytanie do wszystkich ktorzy go uzywali - na ulotce jest napissne ze moze uzalezniac - to mi w pewnym sensie dalo nadzioeje, bo to co uzaleznia, z reguly naprawde dziala...tez sobie pomyslalm, ze musi dzialc jakos inaczej...pewnie euforyzowac...jakie macie doswiadczenia?

mnie nie uzaleznila.... mimo ze leciutko euforyzowala, ale bez jakiegos szalu. Mysle, ze moglaby uzalezniac jakby ktos bral w wiekszych dawkach - ponoc to z tego robi sie slynnego w Rosji "krokodyla" - narkotyk rzeczywiscie silnie uzalezniajacy..
Poza tym bardzo dobry lek jak ktos nie ma zadan specjalnych do wykonania. Zostawilam go sobie na starosc : ) (ewentualnie po zakonczeniu obecnej kuracji jak trzeba bedzie organizm przywrocic do rownowagi po ssri)

przez agonista 03 wrz 2012, 08:24
Lek u pewnych osób ponoć pomaga jednak w poważnych stanach praktycznie bezużyteczny .Uzależniać mogą duże dawki .Jest bezpieczny widziałem osobę uzależnioną od dawki 45tabl na dzień funkcjonowała normalnie bez żadnych oznak przedawkowania.
obserwowany

przez Maciej farmaceuta 04 wrz 2012, 10:25
ponoc to z tego robi sie slynnego w Rosji "krokodyla"
krokodyla robi się z kodeiny
Tianeptyna jest słabym lekiem,stos w łagodnej depresji

przez ruda80 05 wrz 2012, 13:54
Czy spotkaliście się z jadłowstrętem po tianeptynie?

przez Hannibal111 14 wrz 2012, 16:15
Ja biorę od tygodnia coaxil narzie brak jakiejkolwiek poprawy.Wcześniej brałem Cital i mam wrażenie że czułem się po nim lepiej ale pocenie się było po nim strasznie uporczywe ,nieznośne i utrudniało życie.
Zastanawiam się czy to dobry lek dla mnie ;/ Wiem ze trzeba czekać kilka tygodni żeby w ogóle coś poczuć

Mój główny problem to niechęć do działania, brak zadowolenia z czynności które dawały wcześniej zadowolenie,brak podniecenia i wzwodu, i brak jakby odczuwania uczyć (pustka).

przez miko84 15 wrz 2012, 08:20
Hannibal111 z Twoimi objawami depresji, czyli głównie brakiem pozytywnego afektu i obniżeniem libido przydałyby się leki noradrenalinowe/dopaminowe. Stosowałeś wenlafaksynę, mirtazapinę albo wellbutrin?
miko84

przez Hannibal111 15 wrz 2012, 10:19
miko84 do tej pory lekarz nie sugerował ani nie proponował mi żadnego z leku który wymieniłeś.
Czy mam znów się zwrócić do lekarza? Czy czekać aż Coaxil zadziała?

Tez juz nie daje rady co to za życie bez uczuć? Jeżeli już coś czuje to lęk ;/ Kompletna stagnacja

przez miko84 15 wrz 2012, 11:05
Poczekaj jeszcze na coaxilu, minumum 4 tyg, a najlepiej 8. Po tym czasie poproś lekarza o zmianę leku, może delikatnie zaproponuj któryś z wymienionych. (wszystkie to leki przeciwdepresyjne więc nie powinien widzieć przeciwskazań)
miko84

przez Michuj 15 wrz 2012, 11:09
Mój doktorek, który twierdzi że ssri działają po 2 tygodniach (z czym się kompletnie nie zgadzam), mówi że coaxil jest lekiem, na którego rozkręcenie trzeba czekać najdłużej - 6 tygodni.
Loża szyderców

przez miko84 15 wrz 2012, 11:12
Każdy kto zaczyna leczenie lekiem przeciwdepresyjnym powinien dać mu szansę na zadziałnie. Dla mnie to 8 tyg to taki optymalny czas na zadziałanie leku.
miko84

przez Maciej farmaceuta 15 wrz 2012, 12:09
Na libido dobry jest jeszcze Tritico(nawet ryzyko priapizmu ;) .Wenlafaksyna na libido najlepiej nie działa...ale aktywizuje,szczególnie w połączeniu z mirtazapiną(która znosi też działanie hamujące na libido)Ogólnie coaxil to słabiuteńki lek,słabsza jest tylko fewaryna.

Sortuj wg