TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Adrin 12 maja 2016, 22:39
Bo mechanizm działania uspokajającego/nasennego hydroksyzyny jest identyczny jak mechanizm działa nasennego mianseryny, tj. antagonizm 5-HT2a, odwrotny agonizm/antagonizm receptora histaminowego H1 (mianseryna dodatkowo blokuje jeszcze receptory alfa-1 adrenergiczne). Dlatego razem działają mocniej, zachodzi synergizm addycyjny, wzmocnienie działania.

Czyli mogę spokojnie powrócić do tego połączenia, z tymże nie wiem, co za 8 dni mu powiedzieć, bo za dokładnie tyle mam wizytę. Przyznam szczerze, że pomimo tego, iż napisałem tu pierwszą wiadomość wczoraj, pierwszą wizytę miałem gdzieś w lutym czy marcu, kiedy przepisał mi tę tianeptynę i mianserynę, jednak w ogóle tej tianeptyny nawet nie otworzyłem, bo myślałem sobie: "po co mi tabsy na dzień, jak większość moich problemów kumuluje się wokół bezsenności". Obnosiłem się jednak z zamiarem spróbowania tej Tiany przed wizytą, a kalendarz mi przypomniał przedwczoraj, że za 10 dni wizyta. Najpierw więc ulotka, potem forum, potem spróbowanie. Teraz pytanie - masz jakieś propozycje/sugestie tabletek na dzień, które mógłbym mu zasugerować wobec moich zaburzeń, które obejmuję głównie napięcie nerwowe, lęk, nerwicę, ja mam kurewską nerwicę, z tymże jest tak, że kiedy naprawdę dobrze się wyśpię i stronię od alkoholu, do którego mam słabość, jest ze mną więcej niż ok.

@ Adrin
W sumie to leki nasenne nie zawsze leczą, tak się przyjęło tylko ale kto wie co jest przyczyną bezsennosci... ? no kto? może stres- jakież to popularne, może depresja- jakie to kliniczne? może nerwica- jakie to psychologiczne?. A de facto to może być całkiem inaczej.
Zaobserwowano, że zasypia się łatwiej gdy ciało się ochłodzi nieco, czyli kąpiel przed snem przeciwskuteczna.

Odnośnie kąpieli przed snem - próbowałem wszystkich podobnych wynalazków. Ja w dużym stopniu zdaję sobie sprawę, co leży u przyczyn moich wszelkich problemów psychicznych - miałem dosyć kiepskie dzieciństwo, brak wartości, wsparcia, nie chcę się żalić, historia jak miliony innych, ale skoro jesteśmy anonimowi: ojciec był alkoholikiem, którego wiecznie nie było w domu, pracował, zarabiał, na życie starczało, ale tyle go widziałem, matka, która była jedynym moim rodzicem do 7 roku życia, zmarła, kiedy byłem w tym wieku na ciężką chorobę. Parę lat później ojciec wyprowadził się wraz ze swoją nową kobietą, zostawił mnie prawie że na pastwę losu (płacił za mieszkanie i dostarczał mi jedzenia + kasy, wymagając ode mnie nauki, która dostarczała mu dodatkowego dochodu w postaci renty rodzinnej po mamie, na tym opiewało się jego rodzicielstwo). Moje rodzeństwo było dorosłe, poza domem, a ja w wieku 14 lat zamieszkałem sam, będąc odpowiedzialnym za wszystko i nic w jednym momencie. Uciekałem w alkohol, papierosy, lżejsze narkotyki. O dziwo, mimo dużych problemów wychowawczych w wieku szkolnym, dawałem i do dziś daję sobie z edukacją na każdym poziomie. Ale zawsze sobie pomagałem - papierosami i alkoholem, głównie. Z tym pierwszym skończyłem, z tym drugim do dziś ciężko zerwać, właśnie dlatego, że to on przez większą część mi pozwalał zasnąć.

Ale skoro wszyscy mówią, że nie można wiecznie uciekać w używki i mówić, że wszystko ostatecznie i tak jest bezsensu, to trzeba polegać na społecznym dowodzie słuszności mając nadzieje, że faktycznie mają rację. Naprawdę wolę myśleć,że to co, przeżywałem przez większość życia jest chorobą niż moim indywidualnym postrzeganiem świata, które jest dość negatywne, delikatnie rzecz ujmując. Uważam, że w kwestii psychiki, charakteru i osobowości, które posiadamy dzisiaj, najwięcej kształtuje się w wieku, w którym o niczym tak naprawdę nie mamy pojęcia, a akcja rozgrywa się między tym, czego wymagają od nas opiekunowie, czyli co po części musimy, a tym, co chcemy robić, by zyskać akceptację rówieśników. Ale się rozpisałem, wybaczcie. :D

przez Vengence 14 maja 2016, 20:45
Jest tu ktoś, kto bierze obecnie tianeptyne i dobrze się czuje, ile czasu bierzecie?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kajetan0 30 maja 2016, 09:03
Łączył ktoś może tianeptynę z paroksetyna albo z innym ssri ?

no i jak wyniki :D ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 31 maja 2016, 12:29
Kajetan0 napisał(a):Łączył ktoś może tianeptynę z paroksetyna albo z innym ssri ?

Ja łączyłem nie polecam, jeśli już koniecznie chcesz łączyć, to bierz tianeptyne najpierw ze 2 tygodni i potem dołącz ssri, ponoć w badaniach nasilenia wychwytu serotoniny mija po 2 tygodniach, miałem gdzieś badanie, ale nie chce mi się szukać, ja sam biorę tianeptyne 6 tygodni i nie odczuwam, żadnego działania przeciwdepresyjnego, wręcz jest dużo gorzej, po 1 tablecie w ciągu dnia jest jeszcze znośnie, ale po 2 pigule obniża mi bardzo mocno nastrój, ogólnie nie wiem czy brać to dalej, po 6 tygodniach już takich rzeczy raczej być, nie powinno, ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat, opłaca się czekać do 12 tygodni??, czy ta substancja już nie zadziała skoro tyle czasu ją biorę?
Nie wiem już /cenzura/ czy brać to dalej! :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kajetan0 31 maja 2016, 12:48
"ponoć w badaniach nasilenia wychwytu serotoniny mija po 2 tygodniach"

przecież podobno to nie ma nic wspólnego z serotoniną ???

a jak już no to z którym ssri najlepiej to połączyć ?

dzięki za odpowiedź :)

przez Vengence 31 maja 2016, 12:59
Kajetan0 napisał(a):"ponoć w badaniach nasilenia wychwytu serotoniny mija po 2 tygodniach"

Nie wiem, może sertralina, co do tej serotoniny to nie wiadomo do końca jak jest, bo nigdzie nie jest stwierdzone na 100% że ten lek w jakiś sposób na tą serotoninę działa, widziałem badania w których było napisane, że efekt na serotonine jest marginalny i ponoć występuje tylko na początku, ogólnie to lek zagadka.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kajetan0 31 maja 2016, 13:24
"ponoć w badaniach nasilenia wychwytu serotoniny mija po 2 tygodniach"

-- 31 maja 2016, 13:25 --

Kajetan0 napisał(a):"ponoć w badaniach nasilenia wychwytu serotoniny mija po 2 tygodniach"

do usunięcia - sory :)

przez Lord Kapucyn 04 cze 2016, 11:21
Vengence, Ty bierzesz tianeptynę i zastanawiasz się dlaczego jesteś zmęczony. Przekopiuję Ci za @ćpuńskąwikią:

Cognitive effects
- Motivation enhancement
- Anxiety suppression - Tianeptine has been found to be especially useful in mitigating the effects of panic attacks.[21]
- Cognitive euphoria - More pronounced feelings of euphoria have been reported at doses near or above 100 mg. These feelings feel extremely similar to that of a typical opioid.
- Focus enhancement - In addition to enhancing the ability to focus, tianeptine also improves the retention of short-term memories, stimulates quicker learning, and improves reaction time.[22]
- Thought acceleration or Thought deceleration
- Rejuvenation
- Cognitive fatigue - Although rare, some users may experience adverse effects in terms of cognition such as the impairment of thought processes.

Physical effects
- Stimulation
- Physical euphoria - More pronounced feelings of euphoria have been reported at doses near or above 100 mg. These feelings are extremely similar to that of a typical opioid.
- Bronchodilation - Tianeptine increases the reuptake of serotonin, which has been found to combat bronchoconstriction.[23]
- Muscle relaxation
- Headaches
- Dizziness
- Constipation
- Physical fatigue

Najwyraźniej niektóre osoby tak reagują na ten lek.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 04 cze 2016, 12:01
Lord Kapucyn, Dzięki za ten tekst, ja już ogólnie nie biorę tianeptyny, nie działa na mnie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez lunatic 06 cze 2016, 09:28
Kajetan0 napisał(a):Łączył ktoś może tianeptynę z paroksetyna albo z innym ssri ?

ja łączyłem przez krótki czas ale wg mnie nie ma to większego sensu, wiecej z tego szkody niz pozytku

przez dopamine 09 lip 2016, 11:22
Nie spodziewałem się że można kupić w necie amineptynę:

http://anonshop.net/shop-detail.php?n=A ... (Survector)%20100mg
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez artur1978 10 lip 2016, 00:01
dopamine napisał(a):Nie spodziewałem się że można kupić w necie amineptynę:

http://anonshop.net/shop-detail.php?n=A ... (Survector)%20100mg

Problem taki, ze czystosc nieznana, i vendor o nieustalonej reputacji, trzeba by badac za kazdym razem chyba ze ktos lubi 80% amineptyny plus 20% niepsodzianki od skrzata chinczyka

-- 09 lip 2016, 23:10 --

Zreszta ta strona to chyba scam GHB i morfina?Bez jaj...
https://www.reddit.com/r/DarkNetMarkets ... xperience/

przez Dominik_wot 19 sie 2016, 22:14
to jak to jest w końcu z tą Tianeptyna ???

Tianeptyna N I E ma !!! powinowactwa do
receptorów adrenergicznych, serotoninergicznych (5-
HT1 , 5-HT 2 , 5-HT 3, 5-HT 4 , 5-HT 5A , 5-HT 6 , 5-HT 7 ),
benzodiazepinowych, dopaminergicznych ani
receptorów układu glutaminergicznego (NMDA, AMPA i
kainianowych) .

Tianeptyna jest
pełnym agonistą receptorów opioidowych δ oraz μ
wykazując jednocześnie znikome powinowactwo do
receptora κ-opioidowego.

przez Pabluś 20 sie 2016, 19:25
@ Dominik wot
Cholera wie, dla mnie to dziwny lek i czułem się po nim fatalnie mimo, że ponoć łagodny i "dobry na papierze" . Miałem po nim nasilenie lęków wegetatywnych.
No działa na opioidowe ponoć i adenozynowy typu A1. Mechanizm ma się sprowadzać rzekomo do wpływu pośredniego na układ glutaminowy. Ja jednak nie dostrzegłem żadnych plusów tego leku. Po 3 tyg. nie szło brać i odstawiłem. Było też zero działania antydepresyjnego.

Sortuj wg