TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

COAXIL (Tianeptyna-Stablon)

przez Miniu_25 03 maja 2011, 22:21
Mi Coaxil zrobił całkowitą poprawę (właściwie nagłe pojawienie się chęci do wszystkiego, dobry nastój, dużo siły, ustąpienie bezsenności, duży apetyt, wysokie libido, a wcześniej miałem całkowity brak libido) już po około tygodniu zażywania, tylko niestety ta poprawa trwała tylko przez tydzień, jakoś wyszło że wraz z bardzo stresującym dniem mi się mocno pogorszyło i od 2 tygodni czekam na taką poprawę jak wtedy miałem, ciągle biorąc Coaxil 1-1-1. Poza tym podczas tego pogorszenia strasznie męczyły mnie somatyczne dolegliwości, szczególnie z żołądkiem/ Mam nadzieje, że to jak najszybciej nastąpi, bo różnica teraz jest naprawdę ogromna,

przez Ritka7x 20 maja 2011, 15:57
....bo Coaxil powoduje zaparcia,a czy one potem mijają?...

przez malibu 23 maja 2011, 00:37
Biorę Coaxil od półtorej roku, na początku 3x1, potem 2x1,teraz po jednej ,czasem jak kiepski dzień to 2,jest ok;nie przytyłam a nawet schudłam :mrgreen: ;szału po leku nie ma ;) ,ale jest ok 8)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ritka7x 23 maja 2011, 17:35
oo cieszy mnie to,że schudłaś :mrgreen: ....a jak szybko na Ciebie zadziałał?...i czy brałaś coś do niego?...

-- 24 maja 2011, 10:12 --

czy można do Coaxilu zażywać magnez,i witaminy..?

przez Miniu_25 24 maja 2011, 11:37
Można z Coaxilem brać Magnez i inne witaminy czy suplementy. Tylko uważajcie na alkohol bo ja myślałem, że jedno piwo mi nie zaszkodzi i ciężko mi zryło beret, pogłębiając mocno depresje. Miałem straszne mdłości, a póżniej bóle głowy i uciski. Ciągle mam od tego pewną zamułe mimo, że to 3 tygodnie temu było i dostałem teraz Nootropil na to. Mam nadzieje, że pomoże, bo teraz ciężko mi się myśli i jest gorej z pamięcią. Trzeba być cierpliwym i ostrożnym i pamiętać żeby się nie stresować, bo przez głupi duży stres przeszła mi całkowita poprawa miesiąc temu.

Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.

przez Ritka7x 24 maja 2011, 11:39
Miniu a na początku brania Coaxilu miałeś skutki uboczne jakieś?....i jak szybko on zaczął na Ciebie działać?...i w czym Ci konkretnie pomógł?

przez malibu 24 maja 2011, 12:03
Ritka, mnie na początku przez 2 tyg bolała głowa, poprawa nastroju była juz po tygodniu ...
Moni, wiesz co, ja winko piję, drinki tez ,okazjonalnie oczywiscie ,nigdy mi nie "zaskodziły" :mrgreen:

przez Miniu_25 24 maja 2011, 15:19
Ritka7x: Mi Coaxil pomógł już po tygodniu. Szczególnie dobrze zrobiło mi się ze spaniem, miałem dużo energii, bardzo dobry apetyt, w końcu normalne dobre libido i z nastrojem też było nieźle, a z zainteresowaniami i odczuwaniem przyjemności to tak różnie. Skutków ubocznych nie odczułem, ale lepiej uważaj na każdy swój krok, szczególnie podczas poprawy, żeby czegoś głupiego nie zrobić. Niestety mimo że poprawa była właściwie całkowita, to po tygodniu miałem nawrót, przez kilka dni w czasie tego nawrotu miałem jeszcze takie lepsze poprawy, ale własnie w momencie jak wypiłem alko to mi się strasznie pogorszyło.
Jeżeli też chodzi o to picie alkoholu jak mówi Malibu, to też miałem sytuacje, jak mi się mocno poprawiło, że mi nie zaszkodziły 2 piwa nawet i winko się też zdarzyło, ale kiedy mi zaszkodził to miałem nieco większą depresje, więc myślę że to w dużej mierze zależy od tego w jakim stanie się pije i jak się ma większą depreche to prawdopodobnie zaszkodzi.
W tej chwili niemam problemu z bezsennością i mam dobry apetyt. Miałem nadzieje, że dobry sen lepiej na mnie wpłynie, ale może jeszcze potrzeba na to czasu. Szczególnie mi teraz przeszkadza mało energii i chęci do wszystkiego, z innymi rzeczami też nie za dobrze teraz jest. Jeszcze mnie martwi to, że jak miałem tamte poprawy to mi się śmiać nawet dość mocno chciało, a teraz to wogóle. Mam nadzieje, że powrócę do tego jak się czułem miesiąc temu .
Ostatnio edytowano 24 maja 2011, 15:27 przez Miniu_25, łącznie edytowano 1 raz

przez Ritka7x 24 maja 2011, 15:25
oby:)...a co teraz zażywasz Coaxil i coś jeszcze?....

przez Miniu_25 24 maja 2011, 15:33
Teraz poza Coaxilem 1-1-1, zażywam jeszcze Nootropil 1-1-0. Ma pomagać na pamięć, koncentracje i wogóle, uczenie się. Bo coś wogóle mi się ciężko myśli teraz. Mam egzaminy za 2 tygodnie i ciągle mam nadzieje, że dam rade je pozaliczać jakoś. będzie to dla mnie szczególnie ciężkie bo jeszcze na ostatniej sesji nie miałem takich problemów i depresji to zaliczałem na 5 i zawsze miałem dość duże chęci do uczenia, a teraz to niewiem co będzie :(.

przez Ritka7x 24 maja 2011, 15:35
a Ty masz głównie problem z obniżonym nastrojem czy lękiem..?

przez Miniu_25 24 maja 2011, 15:42
Raczej tylko z nastrojem. Pewien lęk to mi się pojawia bardziej związany z obawą o swoją przyszłość i z tym czy uda mi się zrealizować wiele rzeczy które zamierzam. Do tego moi bliscy mnie kilka razy tak zawiedli, głównie w poprzednim miesiącu, że to też się tak ciągnie. Strasznie męczące są też wszelkie pozytywniejsze wspomnienia.

A jak jest u Ciebie Ritka ?

przez Ritka7x 24 maja 2011, 15:55
ja mam znów problem z lękiem wolno płynącym,czyli takim co mam go bez przerwy bez żadnego powodu...to jest okropne,ale wyobraź sobie że żyję z tym już 6 lat bez leków,z czasem ten lęk mi zmalał,ale i tak jest to złe samopoczucie...i dlatego dziś wzięłam Coaxil ,oby mi pomógł.Ja mam takie nawracające myśli,że wiele rzeczy nie mogłam osiągnąć przez tą chorobę;/...a ja jestem taka ambitna a ta choroba wszystko popsuła i sprawiła,że nie mogłam być z chłopakiem,którego kochałam...powiem Ci,że dlatego przez te wszystkie lata nie brałam leków bo bałam się tycia....i dlatego wyszukałam leku co praktycznie nikt nie tyje,a takim lekiem jest chyba Coaxil z tego co wyczytałam więc mam zamiar go brać...

-- 24 maja 2011, 19:08 --

powiedzcie mi...a zaparcia od Coaxilu to jak szybko powinny przejść?...

przez Miniu_25 25 maja 2011, 09:45
Poza mirtazapiną, żadne psychotropy, raczej tycia nie powodują.

Ja nie miałem zaparć od Coaxilu wogóle, mimo że 3 dziennie biore. Może po prostu o innego jest u ciebie ich powodem. Spróbuj po prostu zmienić dietę, nie jedz żadnych ciężkostrawnych rzeczy, tylko coś letkiego i może będzie lepiej. Może też większa aktywność fizyczna Ci pomoże.

Sortuj wg