TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Pablo5HT1 09 gru 2015, 14:51
Dominik_wot napisał(a):ok panowie widzę że co jeden to mądrzejszy ;)

to może odpowiesz mi na moje pytanie :)

...co powoduję aktywację "myślenia logicznego"?np. ja tak miałem na fluoksetynie a już na esci wręcz przeciwnie :(

no i jak do tego wszystkiego ma się Tianeptyna :)

Hmm trudno powiedzieć bo fluo to: SSRI, słabe NRI, 5HT2c antagonizm, w dużych dawkach IMAO-B, ma powiązania z sigma receptorami, działa tez przeciwbólowo ale nie wiem przez jaki mechanizm, także nie dojdziesz tego chyba. Tineptyna ma w [ewnym zakresie podbnnie działanie do fluoksetyny takie rozhamowujące, może tówj organizm lubi "odhamowanie" a nie przymulenie po esci stąd aktywują się obaszary korzystne dla logicznego myślenia. Bo nadmierne hamowanie wszystkiego hamuje też samo hamowanie pośrednio więc...

przez Dominik_wot 09 gru 2015, 15:27
Pablo5HT1 napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):ok panowie widzę że co jeden to mądrzejszy ;)

to może odpowiesz mi na moje pytanie :)

...co powoduję aktywację "myślenia logicznego"?np. ja tak miałem na fluoksetynie a już na esci wręcz przeciwnie :(

no i jak do tego wszystkiego ma się Tianeptyna :)

Hmm trudno powiedzieć bo fluo to: SSRI, słabe NRI, 5HT2c antagonizm, w dużych dawkach IMAO-B, ma powiązania z sigma receptorami, działa tez przeciwbólowo ale nie wiem przez jaki mechanizm, także nie dojdziesz tego chyba. Tineptyna ma w [ewnym zakresie podbnnie działanie do fluoksetyny takie rozhamowujące, może tówj organizm lubi "odhamowanie" a nie przymulenie po esci stąd aktywują się obaszary korzystne dla logicznego myślenia. Bo nadmierne hamowanie wszystkiego hamuje też samo hamowanie pośrednio więc...

dziękuje kolego :)

no a czy myślisz że to może być noradrenalina albo dopamina ???
jeżeli tak to która z nich predzej ?
na Amitryptylina vt też tak miałem ale tlpd to kozak i ich wolę nie ruszać ...

no to może snri skoro mój mózg lubi noradrenalinę , bo ewidentnie na fluoksetynie aktywowała się moja lewa półkuli mózgowej która normalnie chyba poprzez depresję czy nerwice trochę ostatnio mi kuleje - dowód że to nie moja fantazja - to na fluoksentynie zacząłem używać drugiej ręki do podstawowych czynności np. pisanie na telefonie czy inne normalne czynności

więc jak już no to serotonina mnie uwala a dopamina/noradrenalina działa pozytywnie tylko no która bardziej :)

obstawialbys działanie dopaminy czy noradrenaliny

no i to jest logiczne wykazanie się wiedzą no a nie wyzwanie się kto jest bardziej głupi :)

DZIĘKI :D

przez Pablo5HT1 10 gru 2015, 09:07
Który przekaźnik czy dopamina czy noradrenalina? Noradrenalina moim zdaniem bardziej działa antydepresyjnie w sensie napędu od dopaminy plus działa na koncentrację i przeciwstresowo. dopamina znów poprawia nastrój bardziej niż noradrenalina plus daje kreatywność i skłonnośc do podejmowania ryzyka. Może jest też tak, że za bardzo "wczuwasz się", wtedy każdy drobiazg analizujesz niepotrzebnie. Obstawiałbym noradrenalinę bo zaówno fluo jak i ami mają na noradrenalinę silniejsze działanie niż na dopaminę bezpoeśrednio.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dominik_wot 10 gru 2015, 10:25
Pablo5HT1 "wczuwasz się" ? hehehe to jest moje drugie imię ;)
czyli że co myślisz że wenlafeksyna to dobry pomysł ???
no a co wg Ciebię jest lepsze :

Amitryptylina VT - czy Wenlafeksyna

który wg Ciebię lek jest bezpieczniejszy ?

bo na wenlafeksynie boję się tych brian zappów
no a na amitryptylinie działania kardiotoksycznego

który wg Ciebie lek jest lepszy?
dzięki za odpowiedź ;)

przez Pablo5HT1 10 gru 2015, 12:58
Dominik wot, amitrypta to stary lek z masą uboków, moim zdaniem Wenla to lepszy wybór...i lepszy lek, gdyby ami była taka dobra to wszyscy by ją stosowali, w USA jest jeszcze Pristiq, który ludzie chwalą bardziej od wenli ( mniej uboków ma mieć)

-- 10 gru 2015, 12:03 --

Brain zapy to pół biedy, wystarczy przy odstawianiu brać co drugi dzień jakiś czas.

przez Psychopharm 10 gru 2015, 21:02
artur1978 boszzz pisze to wszędzie gdziekolwiek spojrzysz, nawet testowanie skuteczności leków trwa 6-8 tyg. a nie więcej. W prescribers guide Stahl pisze "If it is not working within 6–8 weeks for depression, it may require a dosage increase or it may not work at all" ale w ciągu tych 8 tyg. spokojnie można sprawdzić wyższe dawki, zapytaj któregokolwiek z lekarzy ile czasu daje na sprawdzenie leku. Widać, że mało czytasz bo byś wiedział coś tak oczywistego. To nie jest mój osobisty osąd, bo ja testowałem większość leków po 12 tyg.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Pablo5HT1 10 gru 2015, 21:21
ztx napisał(a):Po wszystkich SSRI (oprócz fluwo), wenli, bupro, klomipraminie, karbamazepinie, moklo i innych wynalazkach przyszedł czas na tianę i jestem BARDZO zadowolony. Wstałem z łóżka, mam 2 prace, nie przesypiam 20h na dobę. Do tego brak zamuły essesserajowej.

Widocznie masz zaburzenia stresogenne, na to tianeptyna pomaga najlepiej, nie sugeruj jednak, ze na głębsze doły jest skuteczna.
Jeśli chodzi o wałkowany temat ile czasu do zadziałania leku? W mojej ocenie na podstawie doświadczeń to większość antydepresantów działa w okresie od 4-6 tygodni, najwolniejsza fluo to jakieś 5-6 tygodni, inne szybciej ( fluvo, wenla, paro, sertra) także... nie spotkałem osobiście antydepresanta który by mi "zaskoczył " póxniej niż 6 tygodni. Najwolniejsza była fluo dawno temu, najszybsza chyba mianseryna ( około 3 tygodnie). Średnio większosc to 4-5 tygodni i już powinno się czuć efekt. Także te książkowe 8 tygodni to nawet sporo. ja bym dawał 6 tygodni max.

przez nobody25 10 gru 2015, 22:24
Pablo5HT1 heh jak bym słyszał psychiatrę. W sumie po części masz rację, leki w pełni zaczynają działać po 8 tygodniach. Chodź ja po tych lekach np. po fluo zacząłem czuć się dobrze już od pierwszych tabletek i coraz dzień było lepiej, więc to nie jest taką pewną regułą jak opisujesz. Mianseryna zaczyna działać nasennie już przecież od 1 dawki, jest to oczywiście lek przeciwdepresyjny, ale z nastawieniem stricte nasennym.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez wisnia80 11 gru 2015, 14:55
Braliście tą ulepszoną wersję tianeptyny?

przez Pablo5HT1 12 gru 2015, 14:16
nobody25 napisał(a):Pablo5HT1 heh jak bym słyszał psychiatrę. W sumie po części masz rację, leki w pełni zaczynają działać po 8 tygodniach. Chodź ja po tych lekach np. po fluo zacząłem czuć się dobrze już od pierwszych tabletek i coraz dzień było lepiej, więc to nie jest taką pewną regułą jak opisujesz. Mianseryna zaczyna działać nasennie już przecież od 1 dawki, jest to oczywiście lek przeciwdepresyjny, ale z nastawieniem stricte nasennym.

nobody ale o czym Ty piszesz, ja pisze o działaniu antydepresyjnym, i to jest w 80-90 procentach od 4-6 tygodni.

przez ztx 12 gru 2015, 21:07
wisnia80 napisał(a):Braliście tą ulepszoną wersję tianeptyny?

z tego co wiem, to w sprzedaży jest tylko "ulepszona tianeptyna" z internetu - nie daję wiary osobiście co to za wynalazek
ztx

przez Dominik_wot 13 gru 2015, 09:39
Łączył to ktoś z ssri ? - jeżeli tak to z jakim ? escitalopram , sertralina : i jak efekty :)

przez lunatic 13 gru 2015, 13:57
połączenie bez sensu, chociaz miałem takie zalecone przez dość dobrego specjaliste od leków, jakieś moze nieznaczne korzyści obarczone dodatkowym obciążeniem dla organizmu w postaci kolejnego leku, zdecydowanie bardziej dołączyłbym do ssri omega 3 niz tianeptyne

przez Ricah 13 gru 2015, 14:34
lunatic, z sertralina mogloby sie fajnie polaczyc, jako ze sertralina jest SDRI, a tianeptyna delikatnym DRA. Aczkolwiek sam za krotko probowalem ta kombinacje by ocenic. W pozostalych przypadkach raczej nie widze synergii.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Sortuj wg