TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Psychopharm 07 gru 2015, 19:30
Testowanie leków przez 3 miesiące, gdy lek nie działa i osoba czuje się źle to głupota i niepotrzebne katowanie pacjenta. 8 tygodni to czas gdy w zupełności można ocenić skuteczność leku. To odnośnie depresji oczywiście, sprawa z ZOK i lękami ma się zgoła inaczej.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dominik_wot 07 gru 2015, 21:55
czyli to przez działanie dopaminy poprawia się pamięć i koncentracja ? :)

przez Ricah 07 gru 2015, 22:45
Dominik_wot, w ogolnosci tak, ale to tez jest ogolnik. Jezeli mowisz o tianeptynie, to glownie tak dziala poprzez wplyw na receptor AMPA.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dominik_wot 07 gru 2015, 23:39
Ricah napisał(a):Dominik_wot, w ogolnosci tak, ale to tez jest ogolnik. Jezeli mowisz o tianeptynie, to glownie tak dziala poprzez wplyw na receptor AMPA.

aha a fluoksetyna czy wenlafeksyna ???

tam co za to odpowiada i czy na Tianeptynie ten "efekt" utrzymuje się dłużej niż tylko podczas brania

przez Ricah 08 gru 2015, 00:52
Dominik_wot, te dwa leki nie sa teoretycznie nootropowe. Fluoksetyna moze takowe dzialanie wykazywac jednakze jako, ze jest antagonista 5-ht2c, wenlafaksyna poprzez wplyw na NE (i posrednio DA) <byc mozliwe jeszcze jakies mechanizmy, ale te dwa jako pierwsze przychodza mi do glowy>.

Efekt ten na tianeptynie utrzymuje sie tylko podczas brania, ewentualnie przez krotki czas po zaprzestaniu. Aczkolwiek ten efekt jest slabo odczuwalny (nie czujesz sie bogiem), ale bardzo widoczny w praktyce (np. gdy masz sie czegos nauczyc na pamiec, to idzie to o wiele szybciej). Jest tez wiele innych substancji, ktore dzialaja poprzez ten mechanizm - wygoogluj ampakiny.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dominik_wot 08 gru 2015, 01:03
Ricah tak tak ja wiem o tym ale chodziło mi o to że zwykle ssri najczęściej osłabiają pamięć a te leki ją poprawiają no i zastanawiało mnie dlaczego takie ssri jak esci ogłupia a fluoksetyna już nie :) chodziło pewnie o dopaminę i pośrednio noradrenalinyę a te ampakiny szukałem ale nie znalazłem nic ciekawego potem poszukam jeszcze raz
dzięki za odpowiedź :)

przez artur1978 08 gru 2015, 13:27
Psychopharm napisał(a):Testowanie leków przez 3 miesiące, gdy lek nie działa i osoba czuje się źle to głupota i niepotrzebne katowanie pacjenta. 8 tygodni to czas gdy w zupełności można ocenić skuteczność leku. To odnośnie depresji oczywiście, sprawa z ZOK i lękami ma się zgoła inaczej.

Czuje sie zle w jakim sensie?Mowa o objawach depresji czy dodatkowych efektach ubocznych?
Po takiej wenli to po 6 tygodniach dopiero mijaja objawy wejscia leku na przyklad, tianeptyna u tych u ktorych dziala przynosi z reguly szybszy efekt.
Zawsze beda non responders bo nei wiadomo nawet czy depresja u kazdego to jest to samo schorzenie.

przez Psychopharm 08 gru 2015, 22:50
Źle, np. lek nie pomaga na objawy depresji czytaj: cierpi. Wytyczne są jasne, 8 tyg. powinno w zupełności wystarczyć i sam to widzę po sobie, jak lek ma pomóc to pomoże w tym czasie (ZOK to inna bajka).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 09 gru 2015, 00:18
Psychopharm napisał(a):Źle, np. lek nie pomaga na objawy depresji czytaj: cierpi. Wytyczne są jasne, 8 tyg. powinno w zupełności wystarczyć i sam to widzę po sobie, jak lek ma pomóc to pomoże w tym czasie (ZOK to inna bajka).

Jakie wytyczne?Twoje czy jakies ogolne, podaj zrodlo moze :)
Zawsze moze byc zle dobrana dawka. Zreszta czy tobie jakikolwiek lek pomogl kiedys na depresje i anhedonie, troche mnie tu nie bylo ale z tego co pamietam to nic ci nie pomagalo, wiec te 8 tygodni to raczej twoj osobisty osad.
Ja moge wymienic wiele ktore byly dla mnie skuteczne i w wiekszosci wypadku trwalo to sporo czasu.

przez Pablo5HT1 09 gru 2015, 09:36
Artur i Vengence, nie prowokujcie mnie do powiedzenia co o was sądzę. Wole pisać o lekach niż o was ( przez małe w, buuhaa). A co do tianeptyny, hmm, mechanizm ma wieloraki ale ja bym nie powiedział, że to jakiś szczególny antydepresant. Zapewne główny mechanizm terapeutyczny jest inny od konwencjonalnego opisu, Raczej główny mechanizm ma na układy opioidowy i adenozynowy. Ten drugi mechanizm jest antypadaczkowy czyli pewnie coś "majstruje" przy kanałach wapniowych. A co do leków innych? Wcale nie SSRI, SSRI juz się wyczerpały, zresztą typowe SSRI to ściema reklamowa, zapoczątkowana fluoksetyną, która też jest lepszym szitem jesli chodzi o działanie antydepresyjne.

-- 09 gru 2015, 08:42 --

Ja nie wierzę w tianeptynę chociazby dlatego, ze jej mechanizm jest strasznie rozreklamowany a na głębsze stany po prostu nie działa, w pewnym zakresie podobne działania ma opipramol. A to też lek, który nie wyciągnie z mega doła.

przez Vengence 09 gru 2015, 09:56
Pablo5HT1 napisał(a):Artur i Vengence, nie prowokujcie mnie do powiedzenia co o was sądzę. Wole pisać o lekach niż o was ( przez małe w, buuhaa). A co do tianeptyny, hmm, mechanizm ma wieloraki ale ja bym nie powiedział, że to jakiś szczególny antydepresant. Zapewne główny mechanizm terapeutyczny jest inny od konwencjonalnego opisu, Raczej główny mechanizm ma na układy opioidowy i adenozynowy. Ten drugi mechanizm jest antypadaczkowy czyli pewnie coś "majstruje" przy kanałach wapniowych. A co do leków innych? Wcale nie SSRI, SSRI juz się wyczerpały, zresztą typowe SSRI to ściema reklamowa, zapoczątkowana fluoksetyną, która też jest lepszym szitem jesli chodzi o działanie antydepresyjne.

-- 09 gru 2015, 08:42 --

Ja nie wierzę w tianeptynę chociazby dlatego, ze jej mechanizm jest strasznie rozreklamowany a na głębsze stany po prostu nie działa, w pewnym zakresie podobne działania ma opipramol. A to też lek, który nie wyciągnie z mega doła.

Po co piszesz, żeby nie prowokować co o nas sądzisz skoro nie chcesz napisać co o nas sądzisz, poza tym sądzisz, że kogoś interesuje co ty o kimś myslisz, w dupie to mam i czemu ty od razu każdego atakujesz, chłopie ogarnij się, z tianeptyna jest tak jak z każdym antydepresantem, nie na każdego dana substancja działa i tyle w temacie, tianeptyna to ciekawy lek, ale trzeba go brać dostatecznie długo, mnie śmieszy jak ktoś pisze że bierze kilka tygodni jakiś ssri i on nie działa no i nie zadziała bo te leki rozkręcają się miesiącami a nie tygodniami.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 09 gru 2015, 10:04
SSRI rozkręcają sie całymi tygodniami... no tak dlatego jest to dowód, ze to szity antydepresyjne, tianeptyna to samo. SSRI to głównie leki na lęki i obsesje, oprócz fluvoksaminy mają niewielkie działanie antydepresyjne. To tylko reklama. Tak naprawdę to lek antydepresyjny musi "zaskoczyć" od 4-6 tygodni, czasem po 6-8 ale to już bardzo rzadko i tylko dlatego, że jest za niska dawka. 4-6 tygodni and no more!!! Yeeahh!

przez Dominik_wot 09 gru 2015, 12:19
ok panowie widzę że co jeden to mądrzejszy ;)

to może odpowiesz mi na moje pytanie :)

...co powoduję aktywację "myślenia logicznego"?np. ja tak miałem na fluoksetynie a już na esci wręcz przeciwnie :(

no i jak do tego wszystkiego ma się Tianeptyna :)

przez ztx 09 gru 2015, 14:47
Po wszystkich SSRI (oprócz fluwo), wenli, bupro, klomipraminie, karbamazepinie, moklo i innych wynalazkach przyszedł czas na tianę i jestem BARDZO zadowolony. Wstałem z łóżka, mam 2 prace, nie przesypiam 20h na dobę. Do tego brak zamuły essesserajowej.
tianeptyna 2-0-1
ztx

Sortuj wg