TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Vengence 13 lis 2015, 14:02
tuxedoluna napisał(a):To jak w końcu działa ten lek ?
może ktoś podać rzetelne źródło informacji no a nie wikipedię ... i czy można to łączyć z ssri czy niebardzo ?

podobno był wymyślony do leczenia alkoholików więc czyli on może uzależnić czy raczej wręcz przeciwnie pomaga walczyć z uzaleznieniem ???

no i na czym dokładnie polega to działanie neuroprotekcyjne ? :pirate:

no bo ja się czułem jak po kilku piwkach i jak po "głupim Jasiu" :P

teraz się nie dziwię że ruskie walą to po kablach (krokodylik)

Neuroprotekcyjne oznacza, że chroni neurony, człowiek lepiej znosi stres i takie tam, lek ten wśród lekarzy jest uznawany za placebo, ja to brałem i mogę powiedzieć, że placebo to to nie jest, ale ten lek jest nieobliczalny, ja miałem po nim ostre jazdy, na początku może pobudzać
i poprawiać nastrój, albo wręcz przeciwnie może zamulać tak do miesiąca, po miesiącu powinien zadziałać, dla mnie to taki rekreacyjny antydepresant, głębokiej depresji to tym nie wyleczysz, ale jakieś lżejsze jak najbardziej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 14 lis 2015, 05:10
pomoże jakiś dobry człowiek wrzucić linka ze szczegółowym opisem tego leku ??? bo np. na wiki i innych dostępnych powszechnie jest że to SSRE (ang. selective serotonin reuptake enhancers) – a to poprostu nie istnieje

więc co to jest :) i jak ma się ono do leczenia uzależnień ? powoduje je czy leczy ?

i aha "neuroprotekcyjne" czyli ochraniajace aktualne kom. nerwowe a nie produkujące nowe jak np. Amitryptylinum vt
aha lekarz nie miał przeciwwskazań do łączenia tego z ssri
dziękuję za uwagę :)

-- 14 lis 2015, 05:51 --

no ale ja nie wiem czy to jest dobrym pomysłem łączenie ssri z Tianeptyną :roll:

przez Vengence 14 lis 2015, 08:52
tuxedoluna, Tu masz http://www.tianeptine.com/
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 14 lis 2015, 08:55
kusi mnie ten lek :]
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Vengence 14 lis 2015, 10:02
jetodik napisał(a):kusi mnie ten lek :]
To spróbuj!!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez jetodik 14 lis 2015, 10:03
spróbuje tylko czy mogę go dodać do wenlaflaksyny? bo biorę małą dawkę wenli 37,5 mg tylko i nie chce z niej schodzić tylko dorzucić tianę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Vengence 14 lis 2015, 10:12
jetodik napisał(a):spróbuje tylko czy mogę go dodać do wenlaflaksyny? bo biorę małą dawkę wenli 37,5 mg tylko i nie chce z niej schodzić tylko dorzucić tianę.

Możesz spróbować dołożyć do tak niskiej dawki wenli, ona ma okres półtrwania krótki, więc nie ma żadnego ryzyka, wiadomo, że tiane nie jest Ssre i ma nieznany do końca mechanizm działania, nawet producenci nie wychylają się z przedstawieniem jakiejś tezy, kilka rzeczy jest pewnych, można znalezc w necie, nie wiem czy masz jakieś informacje na temat tego leku, tutaj w tym dziale był użytkownik artur1978 bodajże on był obcykany szczególnie jeśli idzie o tianeptyne, poczytaj jego posty, pozdro

Zacznij od 1 tabletki kilka dni.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 14 lis 2015, 11:22
Vengence napisał(a):tuxedoluna, Tu masz http://www.tianeptine.com/

dziękuję

przez jetodik 14 lis 2015, 15:31
Vengence, no spróbuje, w tygodniu będę widział się z lekarką to ją poproszę.
pozdro

przez tuxedoluna 15 lis 2015, 19:34
- a jak jest z trwałością efektu leczniczego Tianeptyny ona "leczy" czy tylko "zalecza" jak ssri...

przez bączuś 15 lis 2015, 19:38
Jak masz rozregulowany układ nagrody w mózgu to ten lek moze byc bardzo dobrą opcją,uwrażliwia też receptory serotoninowe 5HT1a,efekt jest zazwyczaj dobry.
bączuś

przez Dark Knight 15 lis 2015, 19:38
Zalecza jak to leki

przez lunatic 15 lis 2015, 19:47
bączuś napisał(a):Jak masz rozregulowany układ nagrody w mózgu to ten lek moze byc bardzo dobrą opcją,uwrażliwia też receptory serotoninowe 5HT1a,efekt jest zazwyczaj dobry.

albo i rozreguluje jeszcze bardziej, a tak w ogole to nie powinno się używać w stosunku do tych leków stwierdzeń że coś regulują

przez bączuś 15 lis 2015, 19:53
lunatic napisał(a):
bączuś napisał(a):Jak masz rozregulowany układ nagrody w mózgu to ten lek moze byc bardzo dobrą opcją,uwrażliwia też receptory serotoninowe 5HT1a,efekt jest zazwyczaj dobry.

albo i rozreguluje jeszcze bardziej, a tak w ogole to nie powinno się używać w stosunku do tych leków stwierdzeń że coś regulują

Nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem szczególnie jesli chodzi o tianeptyne,ona reguluje układ opioidowy w mózgu który z kolei reguluje układ nagrody w mózgu;tianeptyna jest agonistą pełnym receptorów opioidowych mu ale tylko w wysokich dawkach,w niskich moze byc ich antagonistą uwrazliwiając w ten sposób receptory opioidowe.
bączuś

Sortuj wg