TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Ricah 22 paź 2015, 18:30
Kalebx3, tianeptyna nie jest SSRE, tak przynajmniej wskazuja najnowsze badania, stad nie ma interakcji miedzy tymi lekami. Nie musi czekac.

Tak, lacze, aczkolwiek jestem zbyt krotko na sertralinie, aby ocenic jej dzialanie, a akurat juz schodze z tianeptyny (moje zrodelko sie skonczylo), stad nie dowiem sie czy synergia miedzy tymi lekami bylaby duza. Tianeptyne w kazdym razie bede milo wspominal, bo przez krotki okres czasu dzialala pozytywnie. No i jest dobrym nootropem.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Kalebx3 22 paź 2015, 20:12
Vengence,
Twoja rzecz mieszać Tiane z SSRI, czy nie mieszać . Ja nie mieszam , bo osobiście uważam ,że to złe ( wręcz szkodliwe ) dla głowy połączenie lekowe .
także skończcie już to powielanie z polskiej wikipedi te dane są nieaktualne.

mnie o tym szkodliwym łączeniu Tiane z SSRI lekarz psychiatra ostrzegał w 97 roku , kiedy jeszcze w Polsce nie było Wikipedii , a komputer był prawdziwym rarytasem za bardzo grube pienądze . Wszelkie wiadomośći czerało się od lekarza lub z ulotki leku , lub z leksykonu Leków .
Jak uważąsz ,że Ci takie połączenie robi dobrze , to je bierz , ja uważam ,że mi szkodzi dlatego tego mixu nie używam . Proste ? --- proste .
Narka ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 22 paź 2015, 20:15
Kalebx3 napisał(a):Vengence,
Twoja rzecz mieszać Tiane z SSRI, czy nie mieszać . Ja nie mieszam , bo osobiście uważam ,że to złe ( wręcz szkodliwe ) dla głowy połączenie lekowe .

mnie o tym szkodliwym łączeniu Tiane z SSRI lekarz psychiatra ostrzegał w 97 roku , kiedy jeszcze w Polsce nie było Wikipedii , a komputer był prawdziwym rarytasem za bardzo grube pienądze . Wszelkie wiadomośći czerało się od lekarza lub z ulotki leku , lub z leksykonu Leków .
Jak uważąsz ,że Ci takie połączenie robi dobrze , to je bierz , ja uważam ,że mi szkodzi dlatego tego mixu nie używam . Proste ? --- proste .
Narka ;)

Bierz co chcesz, tylko nie pisz ze tianeptyna to ssre, bo tak nie jest, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 22 paź 2015, 20:34
Kalebx3 napisał(a):Vengence,

Narka ;)

No tak, jak sam napisałeś to było w 1997 r. - więc lekarz bazował na przestarzałych dogmatach, nieaktualnych informacjach, a bez kompa/neta to trudno, żeby śledził na bieżąco badania swoich kolegów z zagranicy. Tianeptynę pierwotnie "okrzyknięto" SSRE, bo banda osłów usilnie dwoiła się i troiła, stawała na głowie, żeby dopasować mechanizm jej działania do teorii monoaminergicznej (większość leków wpływało[i nadal wpływa] na monoaminy). Zaobserwowano w pierwotnych badaniach, że tianeptyna zmniejsza zewnątrzkomórkowe poziomy serotoniny bez jednoczesnego wpływu na jej syntezę/ i uwalnianie z błony presynaptycznej toteż wysnuto hipotezę (nie cierpię tego określenia...) , że tiana musi wpływać na transporter serotoniny i nasilać wychwyt zwrotny. Potem przeprowadzono jednak na przestrzeni lat liczne badania i okazało się, że tiana nie ma żadnego istotnego powinowactwa do SERT, nie wpływa na poziomy serotoniny(w jednym badaniu wpłynęła tylko w ciągu pierwszych 14 dni zażywania, potem poziom serotoniny się normalizuje przy jej zażywaniu i jest na zwyczajowym poziomie), generalnie w żaden istotny klinicznie sposób nie wpływa na poziom serotoniny. Wyszło natomiast, że wpływa na receptory glutaminergiczne NMDA i AMPA, że moduluje transmisję dopaminergiczną, zwiększa uwalnianie BDNF, agonizuje receptory opioidowe= czyli kompletne zaprzeczenie teorii monoaminowej.

Opieranie się na leksykonach i polskich podręcznikach(nawet tych względnie nowszych) farmakologii nie zawsze jest dobrym pomysłem, bo można tam przeczytać rzeczy pokroju, że , "trazodon (Trittico) jest lekiem przeciwpsychotycznym" , "tianeptyna nie ma prawa działać, bo jest SSRE, no a SSRI to SSRI" (as wywiadu farmakologicznego kur.wa, logika godna ludowca w kaloszach", albo, że "mania (to nie jest to co powszechnie rozumie się przez manię- czyli "górka" w ChAD) to jest to samo co stereotypie ruchowe, czyli machanie np. bezwiednie przez godzinę ręką". No to z czym do ludzi...
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kontrast 22 paź 2015, 20:44
Dark Passenger, To tak piszac szczerze to b. prawdopodobne, ze uja sie tym depresje podleczy? Bardziej na jakies lekkie zrywy motywacyjne to?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Lord Kapucyn 22 paź 2015, 20:50
Kontrast, Niekoniecznie, obecnie bardzo duże znaczenie przykłada się do całej neuroplastyczności , synaptogenezy , LPT , w leczeniu depresji i innych zaburzeń. Imho to jest bardziej racjonalne podejście niż zyebana teoria monoaminowa powstała z przypadku przez rozkminy lekarza zakaźnika na sraczu (dosłownie...).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Karolina.Miś 22 paź 2015, 21:04
yyyyyyyy... Panowie ;)
widzę że każdy z Was ma tu rację :) ale możecie to mi głupiej blądynce wytłumaczyć jak to jest bo ja ni huhu nie rozumiem o czym Wy do mnie rozmawiacie :P
hejka :)

przez Kontrast 22 paź 2015, 21:16
Karolina.Miś, Tak do konca nie wiadomo co pomaga na depre. Ten lek inaczej dziala niz ssri i atakuje chorobe w inny sposob. Z tego co pamietam jak czytalem, to chyba tez do konca nie wiadomo czy serotonina cos pomaga. Troche w tym bladzenia.

przez Karolina.Miś 22 paź 2015, 21:18
ssri =» więcej serotoniny =» tym lepiej ;)

no a ta Tania (która wcale tania nie jest ;) no to o co come on ? ta neuroplastycznosc sprawi że będzie więcej neuronów i nowych połączeń w mózgu ?
Ostatnio edytowano 22 paź 2015, 21:21 przez Karolina.Miś, łącznie edytowano 1 raz

przez Kontrast 22 paź 2015, 21:22
Tak Pani Mis ale to ze polepsza nastroj nie znaczy ze leczy:)
To trzeba pytac Naczelnego, co on tam wyczytal, bo jest w tym chlopak najbardziej biegly:)

przez Ricah 22 paź 2015, 22:02
Karolina.Miś, nie do konca wiecej serotoniny = lepiej. Wiecej serotoniny to wiecej serotoniny. Jedynym chyba pewnikiem podwyzszenia tego neuroprzekaznika jest mniejsza agresywnosc, zas co do pozostalych rzeczy, to kwestia indywidualna. Niektorym polepsza nastroj, zas innym splyca calkowicie nastroj, a wrecz gorzej. Niestety ta nauka nie jest taka prosta i logiczna.

Jak Kontrast napisal, nie do konca wiadomo co jest przyczyna depresji. Jedna z przyczyn moze byc wlasnie ogolne zniszczenia w mozgu (np. przez stres), zas tianeptyna przyczynia sie do ochrony neuronow oraz wzmaga ich rozrost poprzez zwiekszone uwalnianie BDNF.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez kacperostrogniew 29 paź 2015, 17:44
cześć dostałem ten lek ze względu na złe skutki uboczne ssri

pomoże mi ktośporównać ten lek z ssri ? i opisać swoje doświadczenia?

przez Ricah 29 paź 2015, 17:55
kacperostrogniew, zalezy jakie Ty masz objawy i czego oczekujesz. Tianeptyna na pewno jest o wiele lagodniejsza pod wzgledem skutkow ubocznych, zatem w tej roli sie sprawdzi.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Vengence 29 paź 2015, 18:57
kacperostrogniew napisał(a):cześć dostałem ten lek ze względu na złe skutki uboczne ssri

pomoże mi ktośporównać ten lek z ssri ? i opisać swoje doświadczenia?

Zapomnij o tym leku, jak masz jakaś silną depreche to załatw sobie coś innego ten lek jest tak słaby, że to jest nieporozumienie,
jak chcesz to bierz, ale mówię ci od razu, że silnej depresji tym nie wyleczysz, poza tym ten lek szybko przestaje działać, trzeba
dawki zwiększać, brać go 3 razy dziennie, ma krótki okres półtrwania, lipa na maksa, ten lek jest na lekkie nerwice i jakieś lekkie obniżenie
nastroju, jedyne co jest dobre to to, że nie ma prawie skutków ubocznych.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg