TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez artur1978 23 lip 2015, 08:40
NieznanySprawca2.0 napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):Pierwotnie twierdzono, że jest SSRE- nasila wychwyt zwr. serotoniny -> potem się okazało w badaniach, że to lipa bo w minimalnym stopniu wpływa na wychwyt zwrt. 5-HT -> potem twierdzono, że wpływa na układ dopaminergiczny i moduluje receptory D2 + ta cała neuroplastyczność, zwiekszanie BDNF, ochrona neuronów przed stresem itp. -> teraz jest następna wersja, że wpływa na aktywność endogennych epioidów(endorfin) albo sama jest agonistą receptorów opio.... I bądź tu mądry.

Przypominają mi się filmy, gdy ruscy kruszyli tianeptynę, i walili to po kablach. :pirate: Tak w kontekście działania niby-opioidowego.
Te odsłonięte kości ludzi po martwicach tkanek nie opuszczą mojej pamięci do końca życia.

To wynikalo z faktu ze tabletki nei do konca sie rozpuszczaaj w wodzie i zatykaja male naczynia krwionosne prowadzac do martwicy :pirate:

przez wisnia80 23 lip 2015, 09:47
Vengence napisał(a):
wisnia80 napisał(a):
Vengence napisał(a):a neurogenezie, tak niby jest na papierze.

Na papierze i tylko tam. Ew. jeszcze może u szczurów.

Tianeporażka. Szkoda było czasu na to. Cóż...
Ja nie moge poki co nic o tym leku powiedziec, za krotko go biore, wiem natomiast, ze kazdy reaguje na leki inaczej, ty nie masz depresji, a tianeptyna dziala glownie przeciwdepresyjnie, przeciwlekowo po dluzszym czasie, na poczatku pewnie go znacznie pogarsza i moze prowadzic do ataków paniki, ale takie zdanie jak ty masz o tiane, to ja mam o ssri, dla mnie te leki to nieporozumienie. :pirate:

Owszem. Być może to kwestia że źle dobrany lek. Ja jestem osobą mocno aktywną ze skłonnością do lęków + alkoholizm.

Ale to co mi się nie podoba, to te bajki o neurogenezie i szereg innych rzeczy. Normalnie panaceum na wszystko, od astmy aż po sraczkę.

Poza tym wale w ciemno że ten lek zmniejsza ilość sero. I niech mi tu nikt nie wyskakuje z tekstem że badania. BLA BLA, badania są takie, a za chwilę będą jeszcze inne, co historia ładnie pokazuje.

przez Ricah 23 lip 2015, 10:14
wisnia80, czyli rozumiem, ze za pewnik mamy brac Twoja opinie, a nie badania na ilus tam przypadkach, ktore sa mierzone specjalnymi do tego urzadzeniami?
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 23 lip 2015, 10:19
Ricah napisał(a):wisnia80, czyli rozumiem, ze za pewnik mamy brac Twoja opinie, a nie badania na ilus tam przypadkach, ktore sa mierzone specjalnymi do tego urzadzeniami?

"Pewnik" to jest zapewne jeszcze w innym miejscu.

A co do tych "specjalnych urządzeń" i zapewne super specjalnych naukowców ich obsługujących, to czy oni wiedzą jak działa mózg? Nie. Trudno leczyć coś czego się nie rozumie. A więc to leczenie wygląda tak: zamykam oczy i rzucam kulą w płot.

przez Vengence 23 lip 2015, 10:29
wisnia80 napisał(a):
Ricah napisał(a):wisnia80, czyli rozumiem, ze za pewnik mamy brac Twoja opinie, a nie badania na ilus tam przypadkach, ktore sa mierzone specjalnymi do tego urzadzeniami?

"Pewnik" to jest zapewne jeszcze w innym miejscu.

A co do tych "specjalnych urządzeń" i zapewne super specjalnych naukowców ich obsługujących, to czy oni wiedzą jak działa mózg? Nie. Trudno leczyć coś czego się nie rozumie. A więc to leczenie wygląda tak: zamykam oczy i rzucam kulą w płot.

Akurat argument, ze nie wiedza jak dziala mozg, jest nie do konca trafiony, bo po 1. Cos jednak wiedza, nie jest tak, ze nie wiedza nic,
2.Sprawa takie rzeczy da sie zmierzyc, po to bylo robione to badanie, jak mozna robic badanie czegokolwiek, bez pewnosci i wiedzy, ze da sie takie badanie wykonac?, idac twym tokiem rozumowania, mozna by bylo kazde badanie zanegowac, a przeciez to byla kpina. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 23 lip 2015, 11:04
wisnia80 napisał(a):

Owszem. Być może to kwestia że źle dobrany lek. Ja jestem osobą mocno aktywną ze skłonnością do lęków + alkoholizm.

Ale to co mi się nie podoba, to te bajki o neurogenezie i szereg innych rzeczy. Normalnie panaceum na wszystko, od astmy aż po sraczkę.

Poza tym wale w ciemno że ten lek zmniejsza ilość sero. I niech mi tu nikt nie wyskakuje z tekstem że badania. BLA BLA, badania są takie, a za chwilę będą jeszcze inne, co historia ładnie pokazuje.

Tyle ze zwiekszona neurogeneza nei sprawi ze pan wisnia nagle stanie sie szczesliwym czlowiekiem. Nei wiem czy masz astme i sraczke , jesli nie to jak mozesz stwierdzic czy Ci pomaga czy nie?
Poza tym jak ktos chleje to ciezko tu mowic o tym czy lek dziala czy nie, bo alkohol wszystko rozpieprza.
To jak te wszystkie historie jak komus jedzenie zaszkodzilo w knajpie i pewnie bylo zepsute, a pozniej sie okazuje ze do jedzenia poszla krowa i juz powod rzygania znany :pirate:

przez wisnia80 23 lip 2015, 11:27
artur1978 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):

Tyle ze zwiekszona neurogeneza nei sprawi ze pan wisnia nagle stanie sie szczesliwym czlowiekiem. Nei wiem czy masz astme i sraczke , jesli nie to jak mozesz stwierdzic czy Ci pomaga czy nie?
Poza tym jak ktos chleje to ciezko tu mowic o tym czy lek dziala czy nie, bo alkohol wszystko rozpieprza.
To jak te wszystkie historie jak komus jedzenie zaszkodzilo w knajpie i pewnie bylo zepsute, a pozniej sie okazuje ze do jedzenia poszla krowa i juz powod rzygania znany :pirate:

Z tą krowa to rozumiem że siebie masz na myśli, co?

przez artur1978 23 lip 2015, 11:34
wisnia80 napisał(a):
artur1978 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):

Z tą krowa to rozumiem że siebie masz na myśli, co?

Myslisz ze jak sie wkurwisz i sie na kims na forum wyzyjesz to Ci sie poprawi?
Stary daj spokoj ja tez w tym bylem i wiem jak to jest, tutaj nikt nie jest wrogiem i nie ma co sie napinac.

przez Vengence 23 lip 2015, 11:36
wisnia80, Nie pijesz alkoholu wogole??, w trakcie kuracji tianeptyna nie spozywales trunków wysokoprocentowych??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez wisnia80 23 lip 2015, 11:50
.

przez Vengence 23 lip 2015, 22:28
Kurde ja po tym leku, mam ochote zaczac imprezowac, isc sie nachlac, szluge zapalic, gdzie od dawna nie pale, a pilem ostatnio na sylwestra, nie wiem moze dzisiaj cos dziabne, jakiegos browara. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 24 lip 2015, 11:18
Nie iwem jak to jest w USa ludzie w wiekszosci chwala tianeptyne, widocznie w Polsce lek musi miec mocne uboki zeby pacjent "poczul kose" :D
http://www.longecity.org/forum/topic/73 ... long-term/

-- 24 lip 2015, 10:29 --

Stad pewnie u niektorych euforia a u neiktorych leki
http://journals.lww.com/behaviouralphar ... and.4.aspx

przez Psychopharm 24 lip 2015, 12:04
Tianeptyna to jeden z popularniejszych leków u nas, właśnie ze względu na to, że zazwyczaj nie ma skutków ubocznych i jest dość łagodna we wprowadzaniu. Przepisują ją u nas nawet neurolodzy czy lekarze pierwszego kontaktu. SSRI i innych leków się boją, bo ludzie często mają jazdy przy wprowadzaniu, a przypadki nasilania myśli samobójczych dodatkowo muszą ich odstraszać.

Co do opinii zagranicznych to czytałem i takie i takie, to nie jest tak, że są same pozytywne oceny. Ale zazwyczaj to jest tak, że te negatywne opisują, że lek po prostu nie działał - rzadko kiedy ktoś ma jazdy na tym leku.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 24 lip 2015, 13:09
/cenzura/, dziwnie sie czuje, na tym leku, odczuwam, lekkie otepienie, ni to uspokojenie ni oszolomienie, nie wiem jak to nazwac, mial ktos z was cos podobnego na poczatku stosowania?, wogóle jakie skutki uboczne mieliscie o ile wogóle mieliscie jakies?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg