TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Vengence 21 lip 2015, 20:20
lato, Tianeptyne biore dopiero 2 tygodnie rowno dzisiaj w sumie 14 dzien i tak z ciekawosci dorzucilem to moclo,
tak jak pisalem nic sie nie dzialo, troszke pobudzenia bylo i pozniej uczucie sennosci, trzeba by dluzej taka mieszanke pobrac i wtedy ocenic,
ja mam problemy z energia, zmeczenie odczuwam i brak ochoty na cokolwiek, taka stagnacja, przejebana sprawa, mam nadzieje ze mi to cos pomoze.

-- 21 lip 2015, 20:25 --

Aha kurewsko zaczal mnie brzuch bolec tak gdzies od pol godziny, masakra. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez lato 21 lip 2015, 20:38
Też mam problemy z motywacją , energią i koncentracją. Tiana trochę pomaga, lepiej niż inne leki antydepresyjne - w moim przypadku. Chce dorzucić moklo, by troszkę się zaktywizować. Może pomoże. Jestem dobrej myśli, bo kiedy już ruszę to wiem, że leki będę mógł rzucić.

Mam nadzieję, że sobie poradzisz ze swoimi problemami. Testowałeś też coś innego co aktywizuje?

przez Vengence 21 lip 2015, 20:41
lato napisał(a):Też mam problemy z motywacją , energią i koncentracją. Tiana trochę pomaga, lepiej niż inne leki antydepresyjne - w moim przypadku. Chce dorzucić moklo, by troszkę się zaktywizować. Może pomoże. Jestem dobrej myśli, bo kiedy już ruszę to wiem, że leki będę mógł rzucić.

Mam nadzieję, że sobie poradzisz ze swoimi problemami. Testowałeś też coś innego co aktywizuje?
Ile czasu bierzesz tiane??

Bralem kiedys wellbutrin, ale wspominam go delikantnie mowiac zle, bralem wenle w duzych dawkach i byla tylko zamulka, brak motywacji i checi, zmeczenie, wszystko co dziala na serotonine mnie miazdzy kompletnie, nie chce juz widziec ssri na oczy, chcialem jeszcze sprobowac reboksetyny, bo nie bralem, ale ponoc ciezko ja dostac.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lato 21 lip 2015, 20:46
Taine biorę w sumie od trzech miesięcy. Mnie serotonina też przymula co niestety wpływa źle ma moją pracę, gdzie potrzebuje skupienia i koncentracji. Tiana redukuje stres, poprawia humor - ale też bez efektu WOW, po prostu jest lepiej, normalniej. Czasami troszkę przymula, ale jak wypiję kawę to efekt jest bardziej pobudzający, ale też bez szału - ciężej się koncentrować na jednej czynności. Dużo lepiej działa brana 3 tabs x 3 dziennie. Wtedy czuć jej działanie.

Chciałem też wypróbować wellbutrin i wenle, ale tiana na razie działa. Brakuje mi tylko tej motorka, ale bez nachalnego pobudzania. Tyle, że ciężko jest na coś takiego trafić, ale wiadomo, każdy jest inny i inaczej reaguje na leki.

przez kalikali1 21 lip 2015, 21:04
lato, Co za lekarz ci wypisuje az tyle pak ? :D ,chyba ze z neta bierzesz i sam się leczysz :smile:
Sam jestem ciekaw połączenia tiana+moklo,opisuj jak się czujesz na takim combo,mnie ciekawi też mix 40mg paro + 300 lub 600 moklo.Fajnie jakby wprowadzał w delikatną hipomanię ahhhh było by cudnie tak życ,bez ćpania i chlania ale nie wiem czy to mozliwe....

przez Lord Kapucyn 21 lip 2015, 21:07
A bo to mało takich lekarzy? Jak pierwszy raz poszedłem do doktora X (brał 60zł za wizytę) wziąłem ze sobą puste opakowanie po Moklarze i mówię, że panie dr biorę to i to, w dawce 600mg. Aha, no spoko, na ile pan to chce? No, a na ile pan może? A to damy na 3 miesiące (w opakowaniu jest 30 tabletek x 150mg czyli 4 opakowania miesiąc x 3 = 12 opakowań). Dzięki, do widzenia. Fakt faktem, że mu nie ściemniłem bo brałem moklobemid.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lato 21 lip 2015, 21:20
Dokładnie tak jak pisze Dark Passenger. Zależy od lekarza. Mi przepisuje bez problemu - ostatnio trzy paki po 90 sztuk każda. Mam więc mały zapas. Najlepsze, że to przepisuje mi lekarz rodzinny. Moklo już nie chciał. W tym przypadku psychiatra pomógł. Potem i rodzinny wypisze, jak wie, że się leczysz. Czasami nawet od razu przepisze bez gadania i pytań. Wszystko zależy od ludzi.

Wydaje mi się, że miks tiany z moklo będzie tym czego szukam. Ale okaże się jutro. Czekam grzecznie jak mozarin przestanie działać. Opiszę co i jak ;-)

przez wisnia80 22 lip 2015, 10:44
lato napisał(a):Dokładnie tak jak pisze Dark Passenger. Zależy od lekarza. Mi przepisuje bez problemu - ostatnio trzy paki po 90 sztuk każda. Mam więc mały zapas. Najlepsze, że to przepisuje mi lekarz rodzinny. Moklo już nie chciał. W tym przypadku psychiatra pomógł. Potem i rodzinny wypisze, jak wie, że się leczysz. Czasami nawet od razu przepisze bez gadania i pytań. Wszystko zależy od ludzi.

Wydaje mi się, że miks tiany z moklo będzie tym czego szukam. Ale okaże się jutro. Czekam grzecznie jak mozarin przestanie działać. Opiszę co i jak ;-)

Przecież w ulotce tiane jest napisane że nie można brać z MAO.

I senność na tianie :mrgreen: Schodzę z tego gówna bo zacząłem znowu pić alko. Nie chce zwalać na lek, ale... niepokój, drażliwość, czepialstwo = tianeptyna.

Duże nadzieję łączyłem z tym lekiem, teraz mam tylko rozczarowanie i kaca moralnego.

przez Vengence 22 lip 2015, 13:23
wisnia80 napisał(a):
lato napisał(a):Dokładnie tak jak pisze Dark Passenger. Zależy od lekarza. Mi przepisuje bez problemu - ostatnio trzy paki po 90 sztuk każda. Mam więc mały zapas. Najlepsze, że to przepisuje mi lekarz rodzinny. Moklo już nie chciał. W tym przypadku psychiatra pomógł. Potem i rodzinny wypisze, jak wie, że się leczysz. Czasami nawet od razu przepisze bez gadania i pytań. Wszystko zależy od ludzi.

I senność na tianie :mrgreen: Schodzę z tego gówna bo zacząłem znowu pić alko. Nie chce zwalać na lek, ale... niepokój, drażliwość, czepialstwo = tianeptyna.

Duże nadzieję łączyłem z tym lekiem, teraz mam tylko rozczarowanie i kaca moralnego.

Na ulotce pisza nawet, ze moze drugie kutas wyrosnac :mrgreen: , a poki co mam jednego a bralem w /cenzura/ lekow, moclobemid jest slaby mao poza tym odwracalnym, a tianeptyna nie ma zadnego zwiazku z serotonina, moza na poczatku przez 2 tygodnie w jakis sposob zwieksza lub zmniejsza obieg serotoniny, potem dzialanie polega na neurogenezie, tak niby jest na papierze.

ps. ja nie odczuwam zadnej drazliwosci na tym leku!!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 22 lip 2015, 13:50

Tak, a w bazach MZ jest napisane, że po 4,33 min od zażycia lądujesz na komunalnym. Daj spokój- takie truizmy się biorą ze schematu lek serotoninowy+IMAO = zUo! Tylko te schematy nie biorą pod uwagę, że tianeptyna nie jest SSRI tylko jest SSRE, ba- ona według nowych badań to nie ma nic wspólnego z serotoniną, a moklobemid jest RIMA czyli z klasycznymi IMAO jak fenelzyna czy iproniazyd to on ma tyle wspólnego co kotlet w hamburgerze na dworcu ze stekiem medium rare.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez artur1978 22 lip 2015, 14:30
Panie i panowie ja zarlem seleginine ktora jest oczywiscie tylko MAo B ale nieodwracalnym z tianeptyna i bylo ok.
To ze dostalem manii i paranoi to inna kwestia, ale zagrozenai dla zycia i zdrowia zadnego nie bylo.
Moclobemid jest odwracalnym IMAO stad praktycznie brak mozliwosci wystapienia przelomu nadcisnieniowego (bo tyramina go wyprze z MAO A) a tianeptyna nie powoduje zespolu serotoninowego.

Co do sennosci po tianeptynie to ja nie mialem zadnej, zawsze super naped i aktywnosc, raczej na poczatku problem z bezsennoscia i nadmiernym napedem

przez wisnia80 22 lip 2015, 15:33
Vengence napisał(a):a neurogenezie, tak niby jest na papierze.

Na papierze i tylko tam. Ew. jeszcze może u szczurów.

Tianeporażka. Szkoda było czasu na to. Cóż...

przez Vengence 23 lip 2015, 00:45
wisnia80 napisał(a):
Vengence napisał(a):a neurogenezie, tak niby jest na papierze.

Na papierze i tylko tam. Ew. jeszcze może u szczurów.

Tianeporażka. Szkoda było czasu na to. Cóż...
Ja nie moge poki co nic o tym leku powiedziec, za krotko go biore, wiem natomiast, ze kazdy reaguje na leki inaczej, ty nie masz depresji, a tianeptyna dziala glownie przeciwdepresyjnie, przeciwlekowo po dluzszym czasie, na poczatku pewnie go znacznie pogarsza i moze prowadzic do ataków paniki, ale takie zdanie jak ty masz o tiane, to ja mam o ssri, dla mnie te leki to nieporozumienie. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez NieznanySprawca2.0 23 lip 2015, 01:27
Dark Passenger napisał(a):Pierwotnie twierdzono, że jest SSRE- nasila wychwyt zwr. serotoniny -> potem się okazało w badaniach, że to lipa bo w minimalnym stopniu wpływa na wychwyt zwrt. 5-HT -> potem twierdzono, że wpływa na układ dopaminergiczny i moduluje receptory D2 + ta cała neuroplastyczność, zwiekszanie BDNF, ochrona neuronów przed stresem itp. -> teraz jest następna wersja, że wpływa na aktywność endogennych epioidów(endorfin) albo sama jest agonistą receptorów opio.... I bądź tu mądry.

Przypominają mi się filmy, gdy ruscy kruszyli tianeptynę, i walili to po kablach. :pirate: Tak w kontekście działania niby-opioidowego.
Te odsłonięte kości ludzi po martwicach tkanek nie opuszczą mojej pamięci do końca życia.

Sortuj wg