TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez artur1978 18 cze 2015, 13:00
Zbychu 1977 napisał(a):U mnie z SSRI działała jedynie sertralina .Obecnie biorę od tygodnia selegiline w dawce 10mg,brak jak narazie jakiegokolwiek działania przeciwdepresyjnego,objawy niepożądane są jednak obecne typu bezsennosc,pobudzenie; lekka akatyzja moze rokowac dobrze i wskazywac na deficyt dopaminy.
Co do tianeptyny nie zapominac nalezy o jej wpływie na układ opioidowy.

Zobaczysz jakie Ci sie wkreca eleganckie paranoje i leki jak poziom dopaminy zrosnie, to nei jest tak rozowe jak sie zazwyczaj mysli :P

przez wisnia80 18 cze 2015, 15:04
Patryk29 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):
artur1978 napisał(a):
Ostatnio czytalem wyniki badan i generalnie na rynku obecnie jest tylko kilka antydepresantow ktorych skutecznosc nie podlega dyskusji(wedlug badan, nei mowie oczywiscie o osobniczych przypadkach nietolerancji,braku dzialania etc)
1.Wenlafaksyna
2.Mirtazapina.
3.Tianeptyna
4.IMAO

Reszta roznie wychodzi, przy slabej i srednio nasilonej depresji TPLD i SSRI kilka razy byly na granicy placebo.

A sertralina? Pamiętam że ten lek dosyć dobrze na mnie działał, poza 1 uciążliwym skutkiem ubocznym. Po 5 razy w nocy wstawałem do kibla na siku. Już myślałem że to coś z prostatą, zrobiłem nawet usg ale wyszła jak u 15 latka. :mrgreen:

Ja ogólnie jestem dosyć aktywny, i leki jakie na mnie dobrze by działały to takie sedatywne.

Chyba zapomniales o paroksetynie, ten lek praktycznie na kazdego dziala.

Mam paroksetynę. W sumie to nie wiem czemu jej do tej pory nie wypróbowałem. Ludzie piszą że zamula.

przez Psychopharm 18 cze 2015, 15:22
artur1978 nie pokusiłbym się osobiście o twierdzenie, że u większości osób z depresją kortyzol jest w normie. Poza tym ja nie mówię o jakieś ogromnej hiperkortyzolemii. Należy pamiętać, że mózg jest bardzo czułym organem i nawet niewielkie wzrosty kortyzolu (poza tym możemy mieć go w normie rano a już później nie całkiem, dobowo to się może bardzo wahać) mogą mieszać. Podwyższony kortyzol to jedno z pierwszych odkryć biochemicznych w przypadku depresji (wraz z brakiem supresji testu DEX).

Ale oczywiście nie można generalizować. Dlatego ja dzielę depresję na dwa główne jej typy: atypową (ze słabą aktywnością osi HPA - tu wyjdzie niski kortyzol) i endogenną (z wysoką aktywnością osi HPA). Obydwa typy mają inne objawy i obydwa reagują na inne leki.

Co do ketaminy to zwątpiłem bo spróbowaniu jej osobiście (w dwóch 40 minutowych dożylnych wlewach). Zero efektu.

Patryk29 no właśnie tu nie jest tak różowo z ketaminą. Ma ona odpowiedź rzędu 64%-75%, co i tak jest w sumie wysokim wynikiem. Ale na forach gdzie wypowiadają się ludzie po wlewach nie jest już tak różowo - przeczytałem je wszystkie zanim poddałem się wlewom - osoby które miały pełną remisję lub dużą odpowiedź da się policzyć na palcach. Jest jeden taki wątek na forum (http://www.medschat.com/Discuss/Ketamin ... 231123.htm) gdzie jest 630 postów ale nie znalazłem chyba żadnego gdzie ktoś by bardzo chwalił lek. Powiem tylko, że nie byłem pierwszą osobą z forum która spróbowała ketaminy i ta osoba już nie bierze (chociaż pisała, że miała odpowiedź) - inna jej znajoma próbowała ale lek też nie zadziałał.

Są różne typy depresji które reagują na różne leki. U mnie podejrzewam jak już pisałem chodzi o słabą aktywność PFC i niskie poziomy dopaminy w tym obszarze mózgu, stąd reakcja na mirtę i brak reakcji na SSRI (z najlepszą reakcją na paro i fluo które trochę zwiększają dopaminę w tym obszarze mózgu). Idąc tym tokiem powinienem mieć lepszą reakcję na SNRI, NRI i trójpierścieniowce takie jak amitryptylina czy doxepina. Ew. atypowe neuroleptyki które zwiększają dopaminę w PFC - olanzapina, kwetiapina. Buspiron też zwiększa dopaminę w PFC więc powinienem mieć na ten lek dobrą reakcję (próbowałem go brać tylko przez parę dni w dodatku z SSRI).

Patryk29 paroksetyna nie jest takim znowu skutecznym lekiem przeciwdepresyjnym - już większą skuteczność ma sertralina. Paro jest za to świetnym lekiem przeciwlękowym i przeciwneurotycznym oraz świetnym lekiem na ZOK, stąd popularność tego leku.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 18 cze 2015, 15:28
Psychopharm, Ja wiem ze paroksetyna nie jest takim swietnym lekiem przeciwdepresyjnym, ale ogólnie jest lekiem skutecznym, mi na poczatku dala kopa, potem byla zamulka, ale wielu ludzi zajebiscie funkcjonuje na paroksetynie wlasnie majac depresje.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Psychopharm 18 cze 2015, 15:29
Wiem, dlatego próbowałem tego leku wielokrotnie i do oporu, od dawki 10 do dawki 80 mg. Najlepszy lek na mój ZOK i pewien lęk ale na depresję bardzo słabo. I pewna zmuła oraz senność rzeczywiście jest, poza tym ogromna potliwość (w lecie się ze mnie lało).
Ostatnio edytowano 18 cze 2015, 15:30 przez Psychopharm, łącznie edytowano 1 raz
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 18 cze 2015, 15:29
psychoparhm a moze ty nei jestes chory tylko po prostu musisz zaakceptowac ze z wiekiem mozgh ci sie zmienil i jzu nie bedzie takiej radosci zycia jak kiedys;)

Do leczenia depresji z melancholia i anhedonia najlepsze sa dawki amfetaminy do 30mg dziennie ale niestety ze wzgledu na straszenie amfa jest dopuszczona tylko w kosmicznej cenie dla adhd.
Uliczna amfa niestety sie nei nadaje ze wzgledu na niewiadoma czystosc/domieszki.
Ostatnio edytowano 18 cze 2015, 15:31 przez artur1978, łącznie edytowano 1 raz

przez Patryk29 18 cze 2015, 15:29
Juz kiedys pisalem kilka razy mi paro pomogla na zaburzenia lekowe i straszne natrectwa, kosztem anhedonii, zamuly i braku motywaci i checi do zycia, teraz staram sie znalezc lek, który zaleczy to co zrobila paroksetyna :pirate:

przez Psychopharm 18 cze 2015, 15:31
artur1978 ja nie miałem radości z życia od wieku około 17-18 lat. Depresja pogłębiała się bardzo szybko i trwa bardzo długo. Już bardziej bym zaakceptował jakieś zaburzenia osobowości czy coś ze spektrum autyzmu, gdyby nie fakt tego świetnego działania mirty w przeszłości - poprawa anhedoni, powrót reaktywności nastroju, zmiana postrzegania, zerowy lęk (widać lęk jest u mnie związany z depresją i nastrojem).

Gdybym mieszkał w USA już dawno bym spróbowal Aderallu. Tylko, że ja potrzebuję leku na stałe.

I to ciekawe, że najlepiej działała na mnie właśnie paro i fluo a obydwa leki z wszystkich SSRI zwiększają dopaminę w PFC.
Ostatnio edytowano 18 cze 2015, 15:35 przez Psychopharm, łącznie edytowano 1 raz

przez Patryk29 18 cze 2015, 15:34
Amfetamina by mu pomogla, ale rosla by tolerancja, skonczylo by sie na uzeleznieniu i bardzo mozliwe ze bardzo duzym pogorszeniu juz istniejacej depresji, byc moze nawet samobójstwem, no ale z drugiej strony kto nie ryzykuje nie ma nic. :pirate:

przez Zbychu 1977 18 cze 2015, 15:35
U mnie prawie na pewno problem tkwi w dopaminie i serotoninie,lata swietlne temu miałem stwierdzone przez psychiatre urojenia ksobne,paranoje,myslałem ze ktos mnie sledzi,ze wszyscy o mnie mówią.Było minęło,ale teraz jakbym znajdował sie na drugim biegunie tego co wtedy.
Zbychu 1977

przez Psychopharm 18 cze 2015, 15:36
Wiem, dlatego spróbowałem ketaminy. Ale w amfe bym się nigdy nie pchał, jednak za duże ryzyko i czytałem o wielu którzy próbowali leczyć depresję tym specyfikiem.

Na melancholię wszelka prasa fachowa zaleca TLPD, jako augmentacja lit.

przez artur1978 18 cze 2015, 15:38
Psychopharm napisał(a):artur1978 ja nie miałem radości z życia od wieku około 17-18 lat. Depresja pogłębiała się bardzo szybko i trwa bardzo długo. Już bardziej bym zaakceptował jakieś zaburzenia osobowości czy coś ze spektrum autyzmu, gdyby nie fakt tego świetnego działania mirty w przeszłości - poprawa anhedoni, powrót reaktywności nastroju, zmiana postrzegania, zerowy lęk (widać lęk jest u mnie związany z depresją i nastrojem).

Gdybym mieszkał w USA już dawno bym spróbowal Aderallu. Tylko, że ja potrzebuję leku na stałe.

Psychostymulanty mozna brac stale, nawet jesli wytwarza sie tolerancja to nie taka niszczaca jak przy depresantach.

Popelniasz blad przywiazujac sie do tego jak jeden lek dzialal na Ciebie przez pewien czas.Ja po wielu lekach mam hipomaniakalna odpowiedz, ale wiem ze to nie do utrzymania na dluzsza mete, bo mozg adaptuje sie do tego co mu dostarczamy i utrzymuje poziom homestazy jaki uwaza za korzystny.
Z drugiej strony wiem tez jakie to dolujace poczuc sie lepiej a pozniej nie moc powtorzyc tego zjawiska.

-- 18 cze 2015, 14:40 --

TLPD maja tak przykre uboki, ze /cenzura/ musialbym juz byc naprawde zdesperowany zeby je brac. Przy nich amfetamina to jest cukierek, pamietam wlewy dozylne klomipraminy jak bylem na dziennym oddziale (sklamalem wtedy ze mam OCD, neizla jazda z tytm byla:D). Masakra

przez Zbychu 1977 18 cze 2015, 15:40
Kokaina wg najnowszych badań ma własciwosci ochronne neurony dopaminergiczne.
Zbychu 1977

przez Psychopharm 18 cze 2015, 15:42
Nie wiem czy dałbym radę je brać stale, próbowałem już metylofenidatu i nie wyobrażam sobie go brać długo - wzrost ciśnienia, bóle głowy, depresyjne zjazdy pod koniec dnia, agresja.

Jak mam do tego nie przywiązywać wagi skoro to był tylko jeden lek na milion które próbowałem? To nie była hipomaniakalna odpowiedź, nawet to co napisałem do tego nie pasuje, zastanów się, to była normalność, jedyna reakcja na lek jaką kiedykolwiek miałem. Nigdy nawet na chwilę nie zbliżyłem się do hipomanii.

Pisząc o TLPD wykluczam z tego grona klomipraminę, bo dla mnie to tylko SSRI z większą ilością uboków. W tym leku serotonina przyćmiewa wszystko i ten lek rzeczywiście nadaje się na ZOK ale na depresję u mnie na pewno nie. U mnie musi być dość mocny NRI i antagonizm 5-HT2c, blokada alfa-2, blokada D2+5-HT2a, agonizm 5-HT1a (ale selektywny bez SRI) - wszystko co zwiększa dopaminę w PFC (ciekawią mnie te nowe atypowe neuroleptyki których jeszcze u nas nie ma a które są silnymi agonistami 5-HT1a).

Ciekawi mnie ta zaakceptowana przez FDA "żeńska wiagra" bo to było kiedyś badane jako lek przeciwdepresyjny - to agonista 5-HT1a z antagonizmem 5-HT2, zwiększa dopaminę kosztem serotoniny. Chodzi oczywiście o flibanserynę. Ale pewnie drogie to będzie na początku strasznie.
Ostatnio edytowano 18 cze 2015, 15:47 przez Psychopharm, łącznie edytowano 5 razy

Sortuj wg