TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez kalikali1 24 maja 2015, 14:39
lunatic, A czy ja piszę kto tu jakie ma fobię społeczne silne ??? Chodzi mi na moim przykładzie,że fobie społęczne się bardzo trudno leczy bo do końca nie wiadomo w czym są braki.A jak cie fobicy społeczni wkurwiaja to wara z tego forum i do szpitala.
A swoje zdrowsze sposoby walki z FS wsadz sobie w dupe spamerze.

przez lunatic 24 maja 2015, 14:53
sam jesteś spamerem, to jest temat o tianeptynie a nie o fobii społecznej, nie zauwazyłem zebyś coś wspomniał o leku więc nie zarzucaj komuś tego co sam robisz

przez wisnia80 24 maja 2015, 16:24
Zbychu 1977 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):
Zbychu 1977 napisał(a):Jesli wenla u mnie nie wypali a biorę ją dopiero 4 dzień od początku w dawce 450 mg po 6 tyg zmieniam ją na tianeptynę.Podejrzewam u siebie problemy w układzie opioidowym a tianeptyna ten układ reguluje.

A lekarz co podejrzewa? :D

Żaden lekarz nie zna mnie tak dobrze jak ja sam.Lekarze zazwyczaj są sztampowi-depresja i lęki-SSRI ,nie biorą pod uwagę tego że problem może leżeć gdzie indziej.

A no tak, zapomniałem że kolega ma studia medyczne za sobą :mrgreen:

-- 24 maja 2015, 15:25 --

lunatic napisał(a):sam jesteś spamerem, to jest temat o tianeptynie a nie o fobii społecznej, nie zauwazyłem zebyś coś wspomniał o leku więc nie zarzucaj komuś tego co sam robisz

lunatic idź za drzwi zobaczyć czy cię tam nie ma. :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 24 maja 2015, 17:14
Lutanic zamknij morde bo mnie tez zaczynasz denerwowac tez mam fobie spoleczna i nie jest to nic fajnego nie naleze do slabych ludzi wrecz przeciwnie walcze z fobia jak moge pracuje zalatwiam sprawy itd wiec nie badz taki madry bo moge kiedys zapukac to twoich drzwi i wtedy to sie zle skonczy

przez artur1978 24 maja 2015, 20:37
MI tianeptyna pomogła na depresja z silnym konponentem lękowym, ale niestety minus jest taki ze na poczatku stymuluje i chyba nawet potrafi nasilic troche lęk, działanie przeciwlekowe ujawnia sie sporo później niz przeciwdepresyjne.
Z drugiej strony ten lek jest dosć silnie aktywizujacy u częsci pacjentow wiec to tez moze byc pomocne.

przez wisnia80 26 maja 2015, 15:21
artur1978 napisał(a):MI tianeptyna pomogła na depresja z silnym konponentem lękowym, ale niestety minus jest taki ze na poczatku stymuluje i chyba nawet potrafi nasilic troche lęk, działanie przeciwlekowe ujawnia sie sporo później niz przeciwdepresyjne.
Z drugiej strony ten lek jest dosć silnie aktywizujacy u częsci pacjentow wiec to tez moze byc pomocne.

Ja mam lęk wolno płynący. No i tą gównianą fobie społeczną. Depresje jeśli nawet to jest to zupełnie wtórne. Głównym winowajcą jest lęk wolno płynący. Jakieś sugestie co by na to g**no można było brać? Mówiłem lekarzowi o spamilanie, ale nie raczył mi go wypisać.

-- 26 maja 2015, 15:26 --

BTW to gówno musi jednak zmniejszać ilość serotoniny, bo znowu pojawiło się zdenerwowanie na pograniczu agresji. Np. pogoda mnie *****urwia!

Ale cóż jak zacząłem to skończę, jeszcze 2 miechy się przemęczę.

przez michalpiotr 05 cze 2015, 18:12
16 dzień zażywania tianeptyny 2x1 (12.5mg) - bardzo mocne nasilenie depresji i lęków, nie mogę wytrzymać sam ze sobą. Klasycznie się boję o siebie. Co robić? Odstawić?

P.S. Mam sertraline nie zaczętą, którą początkowo lekarz przepisał mi ale nie zdecydowałem się jej brać.

przez Zbychu 1977 05 cze 2015, 18:23
Na początku większosc antydepresantów pogarsza samopoczucie.
Zbychu 1977

przez michalpiotr 05 cze 2015, 19:08
sam nie wierzę że aż tak pogarsza. brałem kiedyś paroksetyne i citalopram i nie było aż tak źle.

przez wisnia80 07 cze 2015, 12:09
michalpiotr napisał(a):sam nie wierzę że aż tak pogarsza. brałem kiedyś paroksetyne i citalopram i nie było aż tak źle.

A w****wa nie masz? Mnie wszystko max w***rwia. No ale cóż zacząłem to skończę.

P.S Wszystko czyli ludzie.

przez artur1978 07 cze 2015, 14:48
To wkurwienie to bezposredni wplyw na dopamine i glutaminian, z czasem przemija warto przeczekac z 4 tygodnie

przez michalpiotr 09 cze 2015, 18:56
Tak mam
wisnia80 napisał(a):A w****wa nie masz? Mnie wszystko max w***rwia. No ale cóż zacząłem to skończę.

P.S Wszystko czyli ludzie.

Tak mam, może nie aż tak ekstremalnie jak u Ciebie ale porównawczo jak po mocnej kawie.
Prawie trzy tygodnie zażywam preparat i czuje sie gorzej niż przed kuracją.

przez Zbychu 1977 09 cze 2015, 19:08
artur1978 napisał(a):To wkurwienie to bezposredni wplyw na dopamine i glutaminian, z czasem przemija warto przeczekac z 4 tygodnie

Pobudzenie wynika z częściowego agonizmu na receptory opioidowe mu,czujesz sie na początku tak jakbys brał naltrekson (brałem go)-skrajne pobudzenie,łzy napływają same do oczu,akatyzja,silny lęk-z czasem nastąpi upregulacja tych receptorów i efekt przeciwlękowy gwarantowany.
Zbychu 1977

przez dr. Psycho Trepens 10 cze 2015, 02:46
To jeden z niewielu leków jakich nie próbowałem, ale szczerze boję się go, słyszałem różne opinie,
niewiele dobrego, z resztą to nie jest klasyczny SSRI od których jestem uzależniony przez lata brania,
konkretnie ESCI a wcześniej Citalopram.

Mógłbym ewentualnie dorzucić Coaxil do ESCI ale czy to będzie mieć sens ?
Nie chcę dodatkowego zamulenia ani takich skutków ubocznych, które mnie uziemią.
Jak u Was z ubokami po tym leku ? bo ja mam najwieksze problemy z żołądkiem,
dlatego nie mogę już brać np. sertraliny, która nasilała problemy z nim, mimo, że
pomagała na psychikę.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg