TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez artur1978 12 maja 2015, 10:37
wisnia80 napisał(a):
artur1978 napisał(a):
Wklejlalem tu z 30 linkow do najnowszych badan odnosnie tianeptyny, ktore wyraznie udowadniaja ze jest ona agonista receptorow opioidowych. Informacje z twojej ulotki sa nieaktualne.

A to dobrze czy źle? I co to są te rec. opioidowe.

A że euforie ma wywoływać? U mnie i u wielu osób tutaj wywoływała jedynie **urwienie.

W duzych dawkach wywoluje euforie, w Rosji to bylo cpane tak ostro ze tam jest to lek kontrolowany.
Na hyperrealu chlopaki tez zarzucal iwieksze dawki i mowili ze faza jest czysto opioidowa, ja juz od kilkunastu lat nie cpam wiec nei bede probowal ale doniesien na ten temat jest sporo.

przez Zbychu 1977 12 maja 2015, 11:49
to prawda ze tianeptyna oddzialuje na receptor opioidowy u odpowiedzialny za euforie,łaczy sie rowniez ze receptorami dopaminergicznymi w ukladzie nagrody w mozgu,slowam bardzo ciekawa substancja.
Zbychu 1977

przez wisnia80 12 maja 2015, 13:23
artur1978 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):
artur1978 napisał(a):
Wklejlalem tu z 30 linkow do najnowszych badan odnosnie tianeptyny, ktore wyraznie udowadniaja ze jest ona agonista receptorow opioidowych. Informacje z twojej ulotki sa nieaktualne.

A to dobrze czy źle? I co to są te rec. opioidowe.

A że euforie ma wywoływać? U mnie i u wielu osób tutaj wywoływała jedynie **urwienie.

W duzych dawkach wywoluje euforie, w Rosji to bylo cpane tak ostro ze tam jest to lek kontrolowany.
Na hyperrealu chlopaki tez zarzucal iwieksze dawki i mowili ze faza jest czysto opioidowa, ja juz od kilkunastu lat nie cpam wiec nei bede probowal ale doniesien na ten temat jest sporo.

A ile trzeba "zarzucić"?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 12 maja 2015, 13:43
Nie wolno mi udzielac takich informacji na tym forum:>
Poszukaj na longecity, drugs-forum.com, crazymeds.com etc.

Generalnie nei wiem po co to robic i marnowac taki dobry lek na cpanie, poza tym to bardzo drogo wyjdzie chyba ze ktos ma dostep do proszku z USA (ale import to ryzyko bo leki zarejestrowane w Polsce podlegaja prawu farmaceutycznemu, chociaz ciezko powiedziec jakby sie odniesli do proszku gdzie ustawa mowi o imporcie 5 opakowan).

Aha i wstrzykiwanie tianeptyny (rozrobionej po cpunsku do iniekcji) powoduje martwice konczyn, ze wzgledu na zawartosc nierozpuszcalnych wypelniaczy blokujacych naczynia krwionosne. Ruscy oczywiscie walili w kanal, jak poszukasz znajdziesz zdjecia tych ludzi, nie polecam :D

przez wisnia80 12 maja 2015, 14:24
artur1978 napisał(a):Nie wolno mi udzielac takich informacji na tym forum:>

Generalnie nei wiem po co to robic i marnowac taki dobry lek na cpanie, poza tym to bardzo drogo wyjdzie chyba ze ktos ma dostep do proszku z USA (ale import to ryzyko bo leki zarejestrowane w Polsce podlegaja prawu farmaceutycznemu, chociaz ciezko powiedziec jakby sie odniesli do proszku gdzie ustawa mowi o imporcie 5 opakowan).

Aha i wstrzykiwanie tianeptyny (rozrobionej po cpunsku do iniekcji) powoduje martwice konczyn, ze wzgledu na zawartosc nierozpuszcalnych wypelniaczy blokujacych naczynia krwionosne. Ruscy oczywiscie walili w kanal, jak poszukasz znajdziesz zdjecia tych ludzi, nie polecam :D

Nie no chodziło mi o to czy mogę i czy coś da, jak 3 x po 2 tabletki zacznę brać. :mrgreen:

przez artur1978 12 maja 2015, 15:07
wisnia80 napisał(a):

Nie no chodziło mi o to czy mogę i czy coś da, jak 3 x po 2 tabletki zacznę brać. :mrgreen:

W badaniach probowano nawet po 150mg dziennie w celach przeciwdepresyjnych wiec 6 dziennie to pikus jest, tylko pozniej dluzej trzeba schodzic.
Jebniecie poczujesz nawet jak wezmiesz 3 na raz, ja tak zapijalem kawka czasami cala dzienna porcje i mialem przez kilka godzin jasny i euforyczny umysl,ale raz na jakis czas tylko, bow leczeniu nie chodzi o faze.

przez wisnia80 12 maja 2015, 18:31
artur1978 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):

W badaniach probowano nawet po 150mg dziennie w celach przeciwdepresyjnych wiec 6 dziennie to pikus jest, tylko pozniej dluzej trzeba schodzic.
Jebniecie poczujesz nawet jak wezmiesz 3 na raz, ja tak zapijalem kawka czasami cala dzienna porcje i mialem przez kilka godzin jasny i euforyczny umysl,ale raz na jakis czas tylko, bow leczeniu nie chodzi o faze.

Tyle że u mnie jakieś bardziej otępienie. Dziś wziąłem 2 raz tabsa i przespałem 4 godziny. Lekki ból w okolicach czoła.

Dodam że już brałem kiedyś ten lek jakiś czas bez rewelacji niestety. I jak będzie mnie tak "ścinać" to dobrze nie będzie.

przez artur1978 12 maja 2015, 22:43
Kazdy baniak jest inny jedni po wenlafaksynie spia a ja zapierdalam jak robot z reaktorem atomowym.
Inni spia po zolpidemie a ja zaczynam rozkrecac impreze.
Za to marihuana sie brzydze bo jest na maksa nieprzyjeman dla mnie etc
Dopoki nei wejdzie farmakologia kierowana i szyta na miare to nigdy nie bedzie pewnosci co i jak dziala

przez wisnia80 13 maja 2015, 21:03
Warto przeczytać

http://www.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/201 ... ase_PL.pdf

"... tianeptyna powoduje nasilenie wychwytu zwrotnego neuroprzekaźnika i zmniejszenie jego ilości w przestrzeni synaptycznej".

Jeśli zmniejsza ilość, to może stąd wynikałby ten "**urw". Ciekawe jak u mnie będzie tym razem. Na razie jest spokojnie.

przez dr. Psycho Trepens 15 maja 2015, 01:45
Heh, wielokrotnie interesowałem się tym lekiem lecz nigdy go nie wypróbowałem, uważałem go za nieskuteczny jak sugerowała mi wszelka literatura,
dlatego go kompletnie olałem, może przyjdzie czas, że go wypróbuję. Skoro pojawiło się tutaj sporo ciekawych opinii.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez artur1978 15 maja 2015, 12:49
wisnia80 napisał(a):Warto przeczytać

http://www.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/201 ... ase_PL.pdf

"... tianeptyna powoduje nasilenie wychwytu zwrotnego neuroprzekaźnika i zmniejszenie jego ilości w przestrzeni synaptycznej".

Jeśli zmniejsza ilość, to może stąd wynikałby ten "**urw". Ciekawe jak u mnie będzie tym razem. Na razie jest spokojnie.

Ja /cenzura/ NIE WPLYWA NA WYCHWYT ZWROTNY to byla na podstawie jakichs starych badan z lat 90 i wszedzie to powtarzaja, tu sa aktualne wyniki badan,nawet wikipedia juz pisze o mechanizmie dzialania
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2902200/

Skutecznosc jest na poziomie amitryptyliny,sertraliny etc a nawet wyzsza ale zalezy od typu depresji.

-- 15 maja 2015, 12:46 --

Apart from its unusual structure, the first indication that tianeptine possesses a mechanism of action different to that of other classes of antidepressant was the finding that, upon acute and sustained administration, tianeptine decreased the extracellular levels of serotonin (5-HT) (86,87). At that time, this finding was hypothesized to be the consequence of a 5-HT re-uptake enhancement. It has been demonstrated that tianeptine also reduced both the number of transporter sites and their mRNA levels in the dorsal raphe nucleus (88). However, any facilitatory influence of tianeptine upon 5-HT re-uptake may be exerted indirectly rather than directly at 5-HT transporters, for which its affinity is low. Further, the validity of older data has been contested on the basis of technical limitations that could not be circumvented at that time (89). More recent investigations have shown that acute and long-term administration of tianeptine does not elicit any marked alterations (neither increases nor decreases) in extracellular levels of 5-HT in corticolimbic structures of conscious rats (89,90). From an electrophysiological point of view, sustained administration of tianeptine did not modify the spontaneous firing rate of serotonergic neurons in the dorsal raphe, nor did it modify the activity of postsynaptic 5-HT1A receptors nor the effectiveness of the terminal 5-HT autoreceptor antagonist in increasing the efficacy of the stimulation of the 5-HT pathway, despite prolonged treatment (90). Thus, the role of 5-HT in the mechanism of antidepressant efficacy of tianeptine is doubtful.

przez Dark Knight 15 maja 2015, 19:54
Ktoś kto łączył z wenlą ?? Jakie efekty. W jakiej dawce działa przeciwlękowo ??

przez wisnia80 15 maja 2015, 20:52
Dark Knight napisał(a):Ktoś kto łączył z wenlą ?? Jakie efekty. W jakiej dawce działa przeciwlękowo ??

Dawka jest tylko jedna - 12,5mg x 3 dziennie. I to jest też trochę dziwne, przy i innych lekach jest większa różnorodność.

przez Dark Knight 16 maja 2015, 07:56
Yhm ciekawe ze tylko jedna dawka a laczyl ktos wenla ?? Mozna wogole ??

Sortuj wg