TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 12 kwi 2015, 20:36
xanonymous,
biore solian zamiast niego do paroksetyny, tamten brałem kiedyś kilka dni i nie za dobrze działał wiec zostałem przy solianie

przez weronkaweronka 14 kwi 2015, 23:11
Drodzy proszę o opinię tych którzy stosowali tianeptyne. Biorę tianesal od 10 dni i czasem w ciagu dnia czuje sie dobrze (jakbym byla dawna soba) poprawa trwa kilka godzin o różnych porach dnia a później znowu zjazd, uczucie odrealnienia, szum w uszach. Czy to znaczy, że lek zaczyna działać? Pozdrawiam

przez xanonymous 18 kwi 2015, 05:01
Najlepiej zadaj to pytanie swojemu lekarzowi, który przepisał Ci ten lek :) My nie wiemy w jakim celu go zażywasz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez steflin 23 kwi 2015, 18:54
Witam wszystkich!
Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + tianeptynę.
Brałem wcześniej ponad rok samą Tialere, Tianesal, Aneptinex (w zależności co było korzystne cenowo) . Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem Tialerę . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?
Bo jeżeli dzięki Tialerze to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.
Lepiej było dalej brać ją i przeczekać silną depreche.
Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo do pracy się nie nadawałem.

przez artur1978 29 kwi 2015, 16:12
Trudno o odpowiedz na tak zadane pytanie, jesli escitalopram nie dzialal po tak dlugim czasie i zaczelo ci sie poprawiac po tianeptynie to droga dedukcji latwo stwierdzic ze poprawa jest albo po tianeptynie albo po miksie.
Ja bym escitalopram odstawil bo pewnie ci niszczy motywacje, no i im dluzej bierzesz tym wieksza kara przy odstawianiu

przez Lu_80 29 kwi 2015, 17:08
steflin napisał(a):Witam wszystkich!
Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + tianeptynę.
Brałem wcześniej ponad rok samą Tialere, Tianesal, Aneptinex (w zależności co było korzystne cenowo) . Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem Tialerę . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?
Bo jeżeli dzięki Tialerze to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.
Lepiej było dalej brać ją i przeczekać silną depreche.
Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo do pracy się nie nadawałem.

Cześć,

biorę ten sam mix. Na razie działa średnio, ale to dopiero 4 tygodnie od rozpoczęcia tego połączenia. Prawda jest taka - każdy lekarz Ci to powie - że mixy działają całkiem inaczej, niż każdy lek podawany osobno. Esci wspomaga wychwyt zwrotny, a Tiane produkcję. Razem dają więcej, oraz inny efekt niż wtedy, gdy podawane osobno :)
Zatem prawda może być taka: nie który lek Ci pomógł, ale jakie ich połączenie.

-- 29 kwietnia 2015, o 20:20 --

Patryk29 napisał(a):
-- 02 mar 2015, 17:58 --

Kto bral tianeptyne z ssri z zalecenia lekarza psychiatry??

Ja :)

przez artur1978 01 maja 2015, 17:05
Tianeptyna nie ma wplywu na serotonine, juz wielokrotnie byla o tym mowa.Za to z dsowiadczenia wiem ,ze ma mase znaczacych (ale niekoniecznie groznych interakcji) z wieloma rzeczami szczegolnie stymulantami.
Kazdy mix jest troche jak ubranie na miare, jesli udalo sie skroic dobry to trzeba sie cieszyc

przez Psychopharm 02 maja 2015, 09:10
artur1978 jak tam agomelatyna?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lu_80 02 maja 2015, 13:16
artur1978 napisał(a):Tianeptyna nie ma wplywu na serotonine, juz wielokrotnie byla o tym mowa.Za to z dsowiadczenia wiem ,ze ma mase znaczacych (ale niekoniecznie groznych interakcji) z wieloma rzeczami szczegolnie stymulantami.
Kazdy mix jest troche jak ubranie na miare, jesli udalo sie skroic dobry to trzeba sie cieszyc

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0CFEQFjAH&url=http%3A%2F%2Fleki.urpl.gov.pl%2Ffiles%2FCoaxil.pdf&ei=JbBEVce3EuOdygPftIDwBA&usg=AFQjCNGv2UDWKxIVTs_teAJQ-xF3k2QszQ&sig2=88IDWzZg3JLPb8Zd-iK4cQ&bvm=bv.92291466,d.bGQ

przez nirage 06 maja 2015, 20:42
witam,

na początku problem, czyli nerwica lękowa - ale już taka mega i to już od 12 lat.
Podróżowałem przez różne leki. Cała gama TLPD, SSRI, neuroleptyki, stabilizatory do tego cały wachlarz benzo na wsparcie w najgorszych chwilach.
Z leków - to co zapamiętałem tylko :)
Citabax
Lexapro / Depralin
Bioxetin / Prozac
Seroxat / Parogen
Zoloft
Efectin ER / Velafax
Mianserin
Lamotrix - jako stabilizator przy Lexapro i Seroxacie
Anafranil
Chlorprothixen
Sulpiryd
Fevarin
do tego na "otuchę" Clony, Xanaxy i inne.

Dodam tylko, że przy połączeniu paroksetyny z citalopramem miałem najlepsze efekty - na tyle dobre, że przez 2-3 lata żyłem praktycznie normalnie. Ale się skończyło :( No i jestem tutaj. Coaxil. Biorę 3 dzień. Dodam, że w tym samym czasie odstawiam Fevarin więc moje pytanie może nie być zupełnie oczywiste. Zapewne osoby bardzo wtajemniczone wiedzą co tą "przeskakujące prądy" kiedy np. zapomni się wziąć leku albo się schodzi z czegoś - przechodziłem to nie raz - ale tym razem jest pełna AGATA PAŁA. Elektrownia atomowa dosłownie. Nie mogę się ruszyć. Baaa - ciężko mi ruszyć nawet gałkami ocznymi, palcami (kiedy piszę ten post) - nawet czuję "wyładowania" na zębach. Jak sądzicie... to efekt "wchodzącego" Coaxilu, schodzącej Fevaryny, jedno i drugie? Czy ktoś na początku brania Coaxilu miał podobnie? Następuje mała depersonalizacja (ale w normie i incydentalnie). Siły raczej średnie, ale też nie mogę powiedzieć, że mnie strasznie zamula czy coś w tym stylu. Any idea?
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

przez artur1978 08 maja 2015, 11:57
Lu_80 napisał(a):
artur1978 napisał(a):Tianeptyna nie ma wplywu na serotonine, juz wielokrotnie byla o tym mowa.Za to z dsowiadczenia wiem ,ze ma mase znaczacych (ale niekoniecznie groznych interakcji) z wieloma rzeczami szczegolnie stymulantami.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0CFEQFjAH&url=http%3A%2F%2Fleki.urpl.gov.pl%2Ffiles%2FCoaxil.pdf&ei=JbBEVce3EuOdygPftIDwBA&usg=AFQjCNGv2UDWKxIVTs_teAJQ-xF3k2QszQ&sig2=88IDWzZg3JLPb8Zd-iK4cQ&bvm=bv.92291466,d.bGQ

Wklejlalem tu z 30 linkow do najnowszych badan odnosnie tianeptyny, ktore wyraznie udowadniaja ze jest ona agonista receptorow opioidowych. Informacje z twojej ulotki sa nieaktualne.
Interakcji z SSRI powaznych nie ma procz moze nasilonego leku jesli ktos ma do tego tendencje.

przez Psychopharm 08 maja 2015, 12:37
artur1978 ponawiam pytanie, dalej na ago?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 08 maja 2015, 14:14
Psychopharm napisał(a):artur1978 ponawiam pytanie, dalej na ago?

W temacie ago odpowiedzialem, zeby balaganu nei robic.

przez wisnia80 11 maja 2015, 23:20
artur1978 napisał(a):
Wklejlalem tu z 30 linkow do najnowszych badan odnosnie tianeptyny, ktore wyraznie udowadniaja ze jest ona agonista receptorow opioidowych. Informacje z twojej ulotki sa nieaktualne.

A to dobrze czy źle? I co to są te rec. opioidowe.

A że euforie ma wywoływać? U mnie i u wielu osób tutaj wywoływała jedynie **urwienie.

Sortuj wg