TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Lord Kapucyn 03 mar 2015, 12:18
Ja juz słyszałem takie idiotyzmy, ze się w pale nie mieści. Typu, że inhibitory MAO hamują MAO, wiec zmniejszają ilość serotoniny, noradrenaliny (...) albo, że neuroleptyki są agonistami receptorów D2- i konował był za to gotowy sobie łeb uciąć. Lepiej z niektorymi baranami nie dyskutować, bo to nic nie da.

Ich po prostu na studiach uczą, że trójpierścieniowe lpd hamują nieselektywnie wychwyt zwrotny 5-HT i NE, a skoro opipramol jest trójpierścieniowy(kit z tym, że ma tylko budowę trójpierścieniową, a z większością typowych przedstawicieli tlpd ma niewiele wspólnego) no to na pewno musi blokować m.in. wychwyt zwrotny NE. Bez komentarza...
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 03 mar 2015, 12:23
Głupki takie i leczą :P Co w sumie erze fastfoodowych leków typu SSRI nie jest zbyt trudne :)
miko84

przez choinka 03 mar 2015, 18:26
miko84 napisał(a):"Pramolan zwiększa porządnie działanie noradrenaliny innych leków" - hehe ;)

Spróbuj doxepiny. Mirtazapina ma też u niektórych inne działanie niż mianseryna. Jest jeszcze trazodon.

Dzięki za odpowiedź.
Brałem doxepine i nie działała na sen, ani nie uspokajała. Czyli pozostaje trazodon i mirtazepina. Czyli mirtazepina może mi pomóc na sen, jeżeli mianseryna mnie pobudzała?
Jak wytłumaczyć w moim przypadku działanie b.dobre pramolanu na lęk uogólniony i lęk napadowy? Jak ktoś zna odpowiedź na to pytanie to prosiłbym o podanie(chciałbym się dowiedzieć dla własnej wiadomości). No bo to jest bardzo słabiutki lek.
Jak pisałem lęki mam mniejsze na tianeptynie, natomiast mam nadal stany odrealnienia.Czy te stany odrealnienia to jest rodzaj lęku,objaw depresji-co to wogóle jest?
Niby to nie jest dużego nasilenia ale i tak bardzo denerwuje.Sorki za dużo pytań, ale fajnie jest się podszkolić od lepiej zorientowanych:)
Dzięki wielkie za odpowiedzi,
Pozdrawiam.
Anafranil 150mg , Mirtazapina, 60mg Fluanxol 3mg, Lamotrygina 200mg i nic z tego:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 03 mar 2015, 20:22
Odrealnienie ma chyba związek z lękiem. Pramolan działa na sigma, trudno będzie znaleźć podobny lek. Brałeś większe dawki? Lek trzeba brać 3 razy dziennie. Mógłbyś jeszcze spróbować amitryptyliny w mniejszych dawkach na noc.
miko84

przez Patryk29 04 mar 2015, 14:31
Czy kogoś zamulała tianeptyna na początku brania??, już /cenzura/ nie wyrabiam, leki które powinny mi dodawać energii, albo chociaż mi jej nie odbierać jeszcze bardziej mnie zamulają albo usypiają, tak miałem z wenlafaksyną, brałem ją na noc i spałem normalnie. :bezradny:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 04 mar 2015, 22:41
A brał ktoś tu większe dawki tiane? Np 3 x po 2 tabsy? :mrgreen:

-- 14 mar 2015, 12:19 --

Chyba żaden depresyjny. :mrgreen:

No cóż, jadę dalej na tiane, i zauważam pewien efekt uboczny w postaci zmniejszonej ilości ejakulatu.

Nerwowość nadal trwa. Myślałem że pewne nerwowe wydarzenia miały na mnie wpływ. Się okazuję że wydarzenia minęły a nerwowość i napięcie pozostała.

przez choinka 16 mar 2015, 20:21
8,5 tygodnia na tianeptynie - mi ten lek nie pomógł(były w miedzy czasie dobre dni-ale ich było naprawdę mało). Depresja się pogłebiła:( Lęki nadal są. A jeśli chodzi o seks to masakra-jest orgazm ale go czujesz może w 10% jak dawniej. Nawet na ssri mialem lepszy seks-z tymze ssri mi nie pomagały na depresję lękową. I jeszcze jedna rzecz: brzuszek mnie boli-nie wiem czy to przez lek czy moze kolejny somat do choroby doszed.
Pozdrawiam i powodzenia w leczeniu tej ku....
Anafranil 150mg , Mirtazapina, 60mg Fluanxol 3mg, Lamotrygina 200mg i nic z tego:(

przez wredny 17 mar 2015, 02:43
wisnia80 napisał(a):A brał ktoś tu większe dawki tiane? Np 3 x po 2 tabsy? :mrgreen:

Brałem dwa razy dziennie po trzy tabletki. Wspominałem w tym temacie o doraźnym działaniu tego leku i też tylko po to go brałem. Do tego przez trzy miesiące dostępny był najtańszy zamiennik, Atinepte, kosztujący 5zł/opakowanie, więc tym bardziej było to ciekawe rozwiązanie. Na tym jednak się kończy moja przygoda z tianeptyną. Żadnego pozytywnego działania niż doraźne nie odczułem, a także raczej nie doświadczyłem jakichkolwiek niepożądanych objawów.

przez wisnia80 06 kwi 2015, 16:41
Odstawiłem. Nie wytrzymałem tego permanentnego wkurzenia. Kufa nie wiem o co chodzi z tym lekiem, co w nim zawartego/sposobie działania powoduje coś takiego. Normalnie agresywny się stajesz. Może dupek (lek) zmniejsza poziom serotoniny i stąd takie działanie. Może jak ktoś jest zamulony leży i patrzy w sufit to dla niego super, ale ja i tak miałem już za dużo w sobie agresji. Masakra jakaś.

przez lunatic 06 kwi 2015, 16:45
wisnia80,
to nie lek tak działa tylko Ty sie skupiasz za bardzo na swoim samopoczuciu i Ci sie wydaje ze powoduje agresje, wkurzenie itp.
lek jest na tyle delikatny ze czegoś takiego nie powoduje

przez Psychopharm 07 kwi 2015, 14:20
lunatic Ty po jakiejś sesji psychoterapii jesteś, bo tak gadasz. ;) Wcześniej miałeś inne zdanie na ten temat.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wisnia80 07 kwi 2015, 14:24
lunatic napisał(a):wisnia80,
to nie lek tak działa tylko Ty sie skupiasz za bardzo na swoim samopoczuciu i Ci sie wydaje ze powoduje agresje, wkurzenie itp.
lek jest na tyle delikatny ze czegoś takiego nie powoduje

Nic mi się nie wydaje. A swoja drogą to uważaj ziomuś co piszesz na priv.

przez lunatic 07 kwi 2015, 20:48
Psychopharm,
Tak tylko napisalem to co mi lekarze gadali jak zglaszalem jakies skutki uboczne,to nie bylo na powaznie

-- 07 kwi 2015, 19:50 --

U mnie przeciez bylo to samo na tym leku

przez xanonymous 12 kwi 2015, 02:30
Mnie jeden idiota w szpitalu powiedział że po pierwszej tabletce nie moze być skutków ubocznych :lol: co jak co to to skutki uboczne są najczęściej po pierwszych dawkach a potem jak sie organizm przyzwyczaji to możę ich nie być - mam na myśli takie przemijające skutki uboczne, bo np. suchość w ustach jako skutek uboczny to raczej występuje później czy przy większych dawkach ....

ps. tylko ustawićpod ściną takich "lekarzy" i kulka w łeb ;)

lunatic, a jak tam ten lek od parkinsona co miałeś brać (nie pamięam nazwy) co działa na dopamine - brałeś go? bierzesz nadal solian?

Sortuj wg