TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez olenja 25 lut 2015, 16:38
Patryk29 napisał(a):Mieliscie jakies skutki uboczne na poczatu stosowania tianeptyny??
np. oslabienie, zmeczenie, uczucie omdlenia - omdlenie, jesli tak to ile to trwalo.?

pozdro.

Witaj
Ja miałam straszne problemy na początku z tym lekiem,większe niż na wenlafaksynie.Którejś nocy ,gdzieś w trzeciej dobie brania byłabym w stanie sobie coś zrobić,tak beznadziejnie się czułam,chciałam umrzeć.A miał być taki delikatny...Biorę Coaxil w minimalnej dawce dwa razy po pół tabletki i czuję, że mam nawrót lęków ale większa dawka powoduje, że bardzo źle się czuję.Chyba nie lubimy się z tym lekiem nawzajem,niestety:(Ja nie wierzę już , że kiedyś się wyleczę,próbowałam wielu rzeczy,chodzę na psychoterapię już drugi rok,brałam leki,relaksuję się itd Choruję od 6 lat.
Pzdr

przez Patryk29 25 lut 2015, 18:02
olenja, Ile czasu bierzesz ta tianeptyne??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 25 lut 2015, 18:39
miko84 napisał(a):Przecież teoretyczne ew. działanie leku jeśli opieramy się na zwiększeniu wychwytu będzie się brało ze zmniejszenia ilości serotoniny na synapsach więc dodawanie rzeczy które ją będą zwiększać wg. mnie jest trochę bez sensu.

Zdenerwowanie i większa agresja nie są niczym złym jeśli nie przybierają patologicznych form (np. przemocy fizycznej, chociaż i złym słowem można mocno ranić), faceci byli od zawsze tacy, to dziś jest jakiś dziwny świat który postrzega wszelkie formy agresji czy złości jako coś bardzo negatywnego. Czasami taki kop, impuls czy wstrząs są potrzebne by się ogarnąć.

No dobrze, ale mam ochotę komuś p*ypierdoli*ć i nie jest to miłe.

Co do tego wchłaniania, to nie masz racji, bo może ma znaczenie ile się wchłania. Przecież nie chodzi o sam fakt wchłaniania, tylko co to wchłanianie powoduje, czyli jakie działanie wywiera na neurony? Jest różnica czy przez rurę przepływa 1m^3/s czy 100m^3/s.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olenja 25 lut 2015, 20:03
Patryk29 napisał(a):olenja, Ile czasu bierzesz ta tianeptyne??

biorę od kwietnia 2014 roku,właściwie nie wiem po co bo to pewnie nie jest dawka terapeutyczna.Teraz posypałam się strasznie i nie wiem czy zwiększyć dawkę czy lek zmienić, chciałam odejść od tabletek ale chyba jestem na to za słaba.Przechodzę teraz trudne momenty w psychoterapii może to od tego.Demony dzieciństwa wychodzą na zewnątrz.

przez artur1978 25 lut 2015, 21:19
Patryk29 napisał(a):Ponawiam pytanie, mieliscie jakies skutki uboczne na poczatku stowania tego leku ??, jesli tak to jakie i jak dlugo trwaly??

Dla mnie to bardzo "czysty" lek, jedyny skutek uboczny to troche wiecej somatycznego leku przez pierwsze kilka dni jesli laczy sie z kofeina i ogolnie wieksza potrzeba zeby walnac sobie jakiegos depresanta (jakies takie wewnetrzne napiecie lekkie).

Zwiekszona agresywnosc i drazliwosc u niektorych nie ma raczej zwiazku z serotonina bo ten lek nei ma wplywu na serotonine, to byly jakies badania z 1990 roku ktore kazdy powtarza.
PO prostu niektorym tak w baniaku robi a dlaczego tego do konca nie wiadomo

przez wisnia80 25 lut 2015, 23:43
artur1978 napisał(a):PO prostu niektorym tak w baniaku robi a dlaczego tego do konca nie wiadomo

Ale tych "niektórych" całkiem sporo. Ogólnie bym nie wierzył innym, gdybym sam nie spróbował i tak nie było.

Może powstaje napęd do działania i stąd to? Czyli depresyjni tacy co leżą i patrzą w sufit, powinni dostać kopa do działania.

A ja zawsze aktywny byłem mocno, i stąd u mnie taka reakcja. Jakby za dużo energii co przekształca się we **rwa.

przez Patryk29 26 lut 2015, 13:55
artur1978, Po jakim czasie, zaczal dzialac na ciebie ten lek?? i gdzie byla porawa?
w nastroju,energii ???

przez wisnia80 26 lut 2015, 16:27
Patryk29 napisał(a):artur1978, Po jakim czasie, zaczal dzialac na ciebie ten lek?? i gdzie byla porawa?
w nastroju,energii ???

Patryk29 masz jakąś dupę? Idę o zakład że nie :mrgreen:

przez Patryk29 26 lut 2015, 16:38
wisnia80, Mam swoja :mrgreen:
jakie to ma znaczenie, to przez dupe w durzej mierze wpierdolilem sie w depresje, ale dzieki o troske, i tak uprawiam sex, pewnie chciales zapytac zboczencu :mrgreen:

przez wisnia80 26 lut 2015, 18:07
Patryk29 napisał(a):wisnia80, Mam swoja :mrgreen:
jakie to ma znaczenie, to przez dupe w durzej mierze wpierdolilem sie w depresje, ale dzieki o troske, i tak uprawiam sex, pewnie chciales zapytac zboczencu :mrgreen:

Jazda na ręcznym to nie sex :mrgreen:

przez Patryk29 26 lut 2015, 18:49
wisnia80 napisał(a):

To ze ty se walisz konia codziennie nie znaczy, ze inni tak robia, poza tym czy trzeba miec dziewczyne na stale by uprawiac sex??, z babami sa wiecznie klopoty, wiecznie sa niezadowolone, ciagle czegos chca, ja wole przygodne dziewczyny póki co, a jak zmienie zdanie i beda mial jakas na stale, to nie martw sie dam znac na forum. :mrgreen:

przez wisnia80 26 lut 2015, 20:44
Patryk29 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):

To ze ty se walisz konia codziennie nie znaczy, ze inni tak robia, poza tym czy trzeba miec dziewczyne na stale by uprawiac sex??, z babami sa wiecznie klopoty, wiecznie sa niezadowolone, ciagle czegos chca, ja wole przygodne dziewczyny póki co, a jak zmienie zdanie i beda mial jakas na stale, to nie martw sie dam znac na forum. :mrgreen:

oj

przez one-half 26 lut 2015, 20:46
agresja po Coaxilu? Hm, moze i tak choc ja bym to okreslil ogolnym wzrostem labilnosci emocjonalnej. Agresje sensu stricto troche nakrecal u mnie Wellbutrin i buspiron (zwlaszcza na poczatku kuracji), po Coaxilu, jak zeszlo ze mnie SSRI, stalem sie ogolnie rozwalony emocjonalnie, skoki nastrojow, mam wrazenie ze mial dzialanie antydepresyjne (taki rozjasniacz nastroju), warto sprobowac, ale jesli cenicie sobie serotoninowe znieczulenie emocji to ten lek wam nie przypasi a wrecz odwrotnie
wisnia masz z nim na pienku czy trollujesz dla sportu? ;)

przez Bloker 28 lut 2015, 13:11
Witam wszystkich,

To moja historia. Od kilku lat chorowałem na depresje i nerwice. Nigdy nie byłem nigdzie po poradę gdyż starałem się na własną rękę temu zaradzać aż do tego czasu. W zeszłym tygodniu odwiedziłem pierwszy raz psychiatrę opowiedziałem wszystko i lekarz stwierdził, że to depresja - nic odkrywczego. Przepisał mi Nexpram 10 mg i kazał brać najpierw 0,5 tabletki a później zwiększyć do 1. Wykupiłem lek i przyjechałem do domu po czym zaaplikowałem sobie pierwszą zalecaną dawkę. Poczułem kompletny odlot gumowe nogi oraz kompletne spłaszczenie wszystkich złych myśli. Zacząłem czytać w internecie co to za lek i czym się charakteryzuje. Okazało się, że to SSRI więćc myślę sobie no ok jak ma to pomóc to będę kontynuował. Aż nagle trafiłem na forum gdzie naczytałem się o skutkach ubocznych między innymi o PSSD i stwierdziłem, że przerywam leczenie bo nie zamierzam być impotentem do końca życia. Doszedłem do wniosku, że poszukam innego leku który nie upośledza libido i erekcji więc padło na COAXIL.

Na własną rękę wybrałem się do lekarza rodzinnego i poprosiłem żeby przepisał Coaxil. Bez problemu lekarz przepisał 3 opakowania. Wcześniej czytałem, że to bardzo lekki lek na granicy placebo. Od 2 dni pobieram lek w dawce 2 X 1 i muszę stwierdzić że koło placebo to ten lek nawet nie stał a ludzie, którzy takie rzeczy wypisują bardzo się mylą. Na własnym przykładzie mogę napisać co uzyskałem po tak krótkiej kuracji.

- niesamowite wyciszenie ( brak natarczywych myśli, nic mnie nie rusza )
- znużenie, ospałość
- problemy z pamięcią ( jestem cały czas rozkojarzony )
- chwilowe stany lekkiej euforii

Mam nadzieję, że to wszystko się ustabilizuje po dłuższym zażywaniu leku bo wiąże z nim spore nadzieje. Postaram się relacjonować jakie są postępy.

Pozdrawiam wszystkich

Sortuj wg