TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Patryk29 22 lut 2015, 12:12
[quote="miko84"]Patryk29 masz rację, trzeba ostrzegać ludzi przed lekami ale przede wszystkim trzeba to stosować do siebie. Ja wiem i Ty wiesz, że te leki to szit, to po co je brać? Napisałeś, że wrócisz do nich gdy będziesz musiał - są przecież jeszcze inne leki, na SSRI świat się nie kończy.

Które leki?? TLPD których lekarze sie boja jak cholera, bylem gdzies u 7-8 psychiatrów i tylko jeden zaproponowal klomipramine, reszta ssri i ssri, nawet jak sam proponowalem, mówilem moze, by tak lek z innej grupy, np. wellbutrin, reboksetyne?
to tez lekarze nie za bardzo chcieli, sa jeszcze leki z innych grup, ale malo skuteczne, poza tym zeby dostac cos innego niz ssri, to bardzo czesto musisz wszystkie na sobie ssri przetestowac, dopiero wtedy z laska dadza ci trójpiescieniowca :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 22 lut 2015, 12:22
To, że jakiś lekarz boi się któregoś z leków nie znaczy, że jest to lek zły lub niebezpieczny. Są leki które nie "ryją" tak serotoniną, np. mirtazapina, doxepina, bupropion, tianeptyna, reboksetyna, opipramol, ew. amitryptylina. To czy któryś z tych leków dostaniesz zależy w dużej mierze od lekarza i tego jak to mu wytłumaczysz. Wiem, że trudno dostać coś innego niż SSRI, ale trzeba próbować, szukać innych lekarzy itp.
miko84

przez lunatic 22 lut 2015, 12:31
miko84,
efekt osłabienia na początku ssri i tego silnego zamulenia jest przez blokade dopaminy czy przez zwiększenie lęku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 22 lut 2015, 12:59
Jesli ktos chcialby poczytac o tianeptynie, teksty sa po angielsku:

https://mega.co.nz/#F!RUAAjJQZ!S5sxyV4XZxvqF67Fo3Gctw

przez elfrid 22 lut 2015, 15:04
miko84 napisał(a):To, że jakiś lekarz boi się któregoś z leków nie znaczy, że jest to lek zły lub niebezpieczny. Są leki które nie "ryją" tak serotoniną, np. mirtazapina, doxepina, bupropion, tianeptyna, reboksetyna, opipramol, ew. amitryptylina. To czy któryś z tych leków dostaniesz zależy w dużej mierze od lekarza i tego jak to mu wytłumaczysz. Wiem, że trudno dostać coś innego niż SSRI, ale trzeba próbować, szukać innych lekarzy itp.

Lekarz ma to gdzieś jaki lek pacjentowi przepisze, dla niego jest to obojętne. Nawet wygodniej przepisać mu nierefundowaną mirtazapinę lub bupropion. Problem w tym, że Ci pacjenci wracają i chcą SSRI, bo to najlepsze leki obecnie. Nie idealne, dlatego, mogą wymagać połączeń, ale bez SSRI słabo to wygląda. Też miałem kryzys antySSRIojowy i wiem jak się to skończyło. Dlatego trochę śmiać mi się chce, jak czytam Twoje czy benzowiec84 lub Patryk29 deklaracje, że nigdy więcej SSRI; to sądzę, że wiem jak to się skończy i za kilka miesięcy do roku znowu będziecie je szamać.
Dlatego właśnie Ci lekarze, na których narzekacie, że są niedouczeni, z własnego doświadczenia piszą SSRI bo wiedzą, że i tak na tym leku się skończy.
Zresztą jeśli komuś przeszkadza anhedonia na paro, zawsze może brać fluoksetynę, na pewno zagwarantuje więcej energii, większą motywację.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 22 lut 2015, 15:24
tez miałem taki kryzys jak mnie wkurzyła apatia po paro i ją odstawiłem, to teraz jest jeszcze gorzej niż było jak ją brałem

przez elfrid 22 lut 2015, 15:28
lunatic, i co teraz bierzesz? Brałeś fluoksetynę?

przez lunatic 22 lut 2015, 15:33
elfrid,
a szczerze mowiac mam dość już tego wszystkiego, męcze się teraz ze skutkami ubocznymi na paro, wrociłem do niej bo kiedys bralem 2 lata 10 mg i nie było najgorzej, chociaz do optymalnego dzialania troche brakowało
no wlasnie chciałem kiedys brac fluo to mi silnie nasiliła lęk na początku i to nie mijało przez 3 tygodnie i lekarz mi ją odstawił
inny zaś mi proponował agomelatynę ze względu na brak jej działania tłumiącego emocje, ale nie wiem jak by ona sobie poradziła z lękiem który u mnie jest dosć silny, łącznie z napadami lękowymi

przez Patryk29 22 lut 2015, 15:34
Mi sie smiac chce z tego, ze wszyscy tak te leki wychwalaja, a one tylko cie zobojetniaja i przez to nic nie robisz ze swoim zyciem, /cenzura/ jeszcze w to, ale skutki uboczne dlugofalowe tych leków to tragedia, ja przez blisko 3 lata na tych lekach, nie zrobilem nic konstruktywnego, nic mi sie nie chcialo i nie chce nadal, to co to za leczenie??, ja równie dobrze moge nie brac nic i nie wychodzic z domu i nic nie robic, bo na ssri i tak tego nie robie, wiec nie widze powodu zeby wogóle je brac, ale zeby nie bylo ja mówie tu glównie o paroksetynie i np esci. nie bralem fluoksetyny dluzej wiec nie wiem, moze na niej jest inaczej, bralem sertraline to czulem sie bardziej zamulony niz na parosketynie, wiec elfrid nie dziw sie, ze mnie te leki tak wkurwiaja. :pirate:

przez lunatic 22 lut 2015, 15:36
Patryk29,
bo juz chyba z 1000 razy było o tym mowione ze one są na silne objawy, piszesz ze zobojętnia i nic nie zrobisz ze swoim zyciem? tak mialem na paro
ale czy jak jestes w depresji albo masz co chwile napady lęku to w takim stanie cokolwiek zrobisz z zyciem? tym bardziej nie!

przez Patryk29 22 lut 2015, 15:56
lunatic, Ale to takie zamkniete kolo, bo bedac w depresji bardzo ciezko jest cokolwiek zrobic, ale na ssri wcale nie jest lepiej, fakt troche lepiej sie czujesz, ale nie zalezy ci na niczym, chcesz odstawic to znowu ryzykujesz nawrotem i tak w kólko, wiec niech moze przestana pierdolic, ze depresje da sie wyleczyc, bo to nie jest prawda, jak mozna uznac ze sie cos wyleczylo, skoro jak budzisz sie rano to pierwsze co robisz, to polykasz ssri, to nie jest zadne wyleczenie, tylko oszukiwanie wlasnego organizmu, to tak jak z lekiem przeciwbólowym, napierdala cie kregoslup to lykasz lek przeciwbólowy, przestaje bolec, ale po kilku godzinach wracasz do punktu wyjscia, to nie jest zadne leczenie, na tej samej zasadzie dzialaja leki przeciwdepresyjne, one ci daja zludne poczucie szczecia, nawet nie szczescia, tylko komfortu psychicznego, przez co nie chce ci sie nic zmieniac we wlasnym zyciu, no bo po co skoro jest dobrze, ale tak na prawde nic nie jest dobrze i po kilku latach brania leków okazuje sie, ze odstawienie jest w zasadzie niemozliwe, bo albo grozi nawrotem, ale objawy odstawiennie sa tak silne, ze trzeba sie posilkowac innym lekiem, zeby wogóle z nich zejsc, to jest leczenie, to jest kpina nie leczenie.

przez lunatic 22 lut 2015, 16:02
jest zamkniete koło i jestem tego idealnym przykładem, biore lek i zobojętnia tak ze nic mi sie nie chce robic, nie biore leku jest to samo plus jeszcze inne objawy
bo jak jest silny lęk albo objawy depresyjne, mniejsza o to bo nie wiem co mi jest, ale dają takie same objawy jak uboki ssri w postaci apatii i zobojętnienia (derealizacja od lęku jest gorsza od zobojętnienia) plus dodatkowo jeszcze inne, napady lęku, wyczerpanie fizyczne, tak samo nie masz szans niczego zmienić w zyciu będąc w takim stanie
ale bedąc na paro mialem 2 objawy a jak jestem bez niej to mam 5 i to silniejszych, wiec co mam zrobic, trzeba wybrac mniejsze zło

przez elfrid 22 lut 2015, 16:06
Patryk29, nie dziwię się, bo to jest frustrujące, że leki nie działają, albo źle działają. Ale z tymi ubokami SSRI, to sorry... chyba nie brałeś leków przeciwpadaczkowych albo neuroleptyków. I ogólnie leków z innych dziedzin medycyny. SSRI praktycznie nie mają żadnych uboków. Na neuroleptykach to dopiero można przespać życie, stłumić emocję i osobowość.

przez Patryk29 22 lut 2015, 16:18
elfrid, z tym ze ssri nie maja uboków to chyba cos ci sie pomylilo, ja przy kazdym wejsciu na ssri, zdycham okolo miesiaca, moze niektórzy latwiej sie instaluja, ja zauwazylem ze mój organizm, nie chce wogóle tych leków przyjac za bardzo :mrgreen:
co do neuroleptyków to zgoda ze wiekszych dawkach potrafia zrobic budyn z mózgu w krótkim czasie, ja w swoim zyciu bralem perazyne i ketrel no i chwile fluanxol, i powiem ci ze bylem zadowolony z dzialania tych leków, ale w malych dawkach, wspólczuje ludziom którzy maja jakies psychozy i musza to zrec w duzych dawkach, to jest dopiero hardcore, neuroleptyki maja ta zalete, ze szybko dzialaja i nieraz jest to potrzebne, ale zamulaja po pewnym czasie to fakt.

Sortuj wg