TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 83

Re: Coaxil

przez sew333 15 cze 2010, 14:51
Wczoraj bylem u innego psychiatry, rozmawialem z godzine. Wg moich objawów , powiedzial ze mam nerwice obsesyjno impulsywną? Tak dobrze zapamietalem? I powiedzial,ze radzilby mi isc do szpitala , na zdiagnozowanie i wlasnie dobranie odpowiednich leków, a nie probówanie non stop w domu i dopasowywanie non stop. Mam tydzien na przemyslenia. Ale mówie. Boje sie szpitali , cholera. Moze jednak mi pomoze ten coaxil i wychodzenie na dwór do ludzi??? Wiem,co teraz powiem jest żałosne ale zapisalem sie na ulotki by stac i je rozdawać ludziom , moze jakos dojde do siebie no i oczywiscie coaxil.

PS.
Tez temu lekarzowi mowilem,ze latwo sobie różne rzeczy wmawiam, nakrecam sie. Np boje sie choroby psychicznej i mam obawy jakies przed omamami. I podobne. I wlasnie nazwal to jakoś nerwicą impulsywną obsesyjno chyba. No i mam natrectwa.
CO wy na to>?

przez miko84 15 cze 2010, 15:05
Po pierwsze to nie jest żałosne, ten krok z zapisaniem się na rozdawanie ulotek może Ci pomóc i może się przełamiesz. Dobrze dla Ciebie, że próbujesz, że masz odwagę. Daj coaxilowi czas. Pozdrawiam.
miko84

przez sew333 15 cze 2010, 15:39
Dzieki za zrozumienie ! Czuje sie kiepsko ale ide, bo wiem,ze siedzenie w domu i pograzanie sie ,moze jeszcze pogorszyć stan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zuźka76 15 cze 2010, 16:41
sew333 napisał(a):Dzieki za zrozumienie ! Czuje sie kiepsko ale ide, bo wiem,ze siedzenie w domu i pograzanie sie ,moze jeszcze pogorszyć stan

Dokładnie. Siedzeniem w domu można nabawić się dodatkowych niepotrzebnych czarnych myśli...Lepszy nawet długi spacer, a ulotki to dobry pomysł, jednak nie jest tak źle skoro masz jakąkolwiek motywacje, gratuluję. Będzoe dobrze. Pozdrawiam ciepło.
...płyń pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci...

przez jarosz 25 cze 2010, 10:06
Hej,ja biorę coaxil od dwóch miesięcy.Brałam tabletkę dziennie,ale moje stany lękowe znowu mnie naszły i biorę teraz przepisowe trzy tabletki(od tygodnia).Samopoczucie takie sobie, kołatają mną lęki,ale nie tak silne jak przy braniu jednej tabletki.Nie wiem więc czy poczekać jeszcze na efekt tego coaxilu przy braniu 3 tabletek(jak tak to ile czekać) - czy zmienić na inny lek,który dostałam wczoraj -Mozarin - od innego psychiatry(nie przyznałam się,że brałam nieprzepisową dawkę). Dostałam również Zomiren i chciałabym się Was spytać czy ewentualnie jakbym została przy coaxilu to czy można go połączyć z Zomirenem?I czy Zomiren to to samo co Afobam?

przez zuźka76 26 cze 2010, 09:55
jarosz napisał(a):Hej,ja biorę coaxil od dwóch miesięcy.Brałam tabletkę dziennie,ale moje stany lękowe znowu mnie naszły i biorę teraz przepisowe trzy tabletki(od tygodnia).Samopoczucie takie sobie, kołatają mną lęki,ale nie tak silne jak przy braniu jednej tabletki.Nie wiem więc czy poczekać jeszcze na efekt tego coaxilu przy braniu 3 tabletek(jak tak to ile czekać) - czy zmienić na inny lek,który dostałam wczoraj -Mozarin - od innego psychiatry(nie przyznałam się,że brałam nieprzepisową dawkę). Dostałam również Zomiren i chciałabym się Was spytać czy ewentualnie jakbym została przy coaxilu to czy można go połączyć z Zomirenem?I czy Zomiren to to samo co Afobam?

Biore coaxil od kilku miesięcy. 3 tbl. dziennie. Do tego dostalam Bellergot, takie lekkie uspokajajace tabletki, ale szczerze powiem niekoniecznie pomagaly. Dlatego biore Zomiren. lekraz mi je przepisał bardziej na sen. Ale ja biore go kiedy dostaje leków i trzesawek...w ciągu dnia. Mam zomiren 1 mg, i taka tabletka sobie pomagam. Jesli lekarz mi je przepisał to chyba mozna łaczyc z coaxilem....
...płyń pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci...

przez frytka 26 cze 2010, 21:38
Też mi to przepisano 3x dziennie łykam od 2 tygodni. Pierwszych parę dni heh było niesamowitych - chodziłam po ścianach miałam taką energię... potem łup w dół i tak jest do teraz. Jestem otępiała i przygaszona. Mam nadzieję, że minie.
Anioły są wśród Nas

przez jarosz 29 cze 2010, 15:55
Tak,nawroty są najgorsze.Bierzesz leki,pomagają ci,czujesz się lepiej,mniej obaw,lęku,strachu,a potem to świństwo nagle łapie i znowu wpadasz w dół.I nasuwa się pytanie..po co je brać?Ja w piatek lecę na prywatną wizytę do jeszcze innego psychiatry.Chcę zmienić ten coaxil.

przez thbthb 29 cze 2010, 20:16
Jarosz i Conrado31...
Zomiren = Neurol = Xanax = Afobam = ALPRAZOLAM (substancja)

Dlatego dziwię się, że lekarz zapisał Conrado31 ten sam lek...
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez etien 29 cze 2010, 23:07
mało czułam ten lek, zresztą on jest podobno dość lajcikowy! Trochę chyba pomagał - brałam go na nerwicę natręctw i lęki były mniejsze. Jednak miłam straszną depresję jak go brałam. Jakiś dziwny stan nie posiadania emocji, obojętność to było przerażające. Pamiętam, że z początku z powodu takiego dziwnego stanu bezemocjonalnego wpadłam w panikę i poczułam straszne przerażenie, że aż miałam ochotę oddać się w rece lekarzy w szpitalu. Ale minęło samo... ;) Efekty uboczne to zaparcia, straszne zaparcia - bałam się, że bez lewatywy się nie obejdzie ;)
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

przez sew333 07 lip 2010, 21:10
Od miesiaca biore, coaxil , 1 tableta rano i 1 wieczorkiem. CHyba nawet nic nie poczułem, a może poczułem a o tym nie wiem?
Jednak od dzisiaj dawke zmieniłem , 1 rano , 1 popołudniu , 1 wieczorkiem. Mam nadzieje,ze sie polepszy. Nerwice mam silną cholera, ale o tym juz pisalem wczesniej i tez o przygodzie nieprzyjemnej z Parogenem. Bo wiem ,że to jest delikatny lek ten coaxil , ale ja sam jestem bardzo wrażliwy i delikatny, wiec moze wystarczy i dziala na mnie ok. Niech ktos napisze:)

Dzisiaj juz wziąłem tą drugą po południu ( 3 bedzie przed pójściem spać) ale czuje jakąś dziwną euforie, jakby objawienie czegoś, jakieś szczescie ukryte.
Dziwne albo to przez muzyke , albo nakrecenie , albo nie wiem sam. Mam ochote wyjść na balkon , patrzeć w chmury i udawać ,że sie wznosze.

Aha od paru dni mam niestety, tak,że jak juz sie ściemnia, niebo sie robi czerwone ( właściwie zachód słońca ) to jakoś bardzo depresyjnie sie czuje. Tylko wtedy. W dzień albo w nocy już ok.

przez frytka 07 lip 2010, 21:26
etien, też się tak po tym czuję - obojętna. Jednak mam straszne huśtawki nastroju. Z obojętności potrafię wpaść w głębokiego doła. I mam skłonności samobójcze...
Anioły są wśród Nas

super coaxil czy silny psychotrop

przez tomekkk24 01 sie 2010, 21:49
Witam lekarz przepisał mi coaxil 12,5 mg 3 razy dziennie łykam to lęki mi ustapiły ale po tym specyfiku czuje sie jak nacpany spiacy osowiały i mam ciagle nudnosci fuuuuu lekarz mi mówil ze to super lek jest i ze nie zamula a tu co?masakra łaaze po nim jak po 5 piwach.czy to az tak silny lek jest?tez was tak muliło po nim?poradzcie cos?przerwac braniee czy brac dalej..... biore dopiero od tygodnia ale pokonuje mnie to :( MAM DOSC TEJ NERWICY JUZ CHCEM NORMALNIE ZYC :cry:

Re: super coaxil czy silny psychotrop

przez To takie czary... 01 sie 2010, 23:37
Brałem to 10 miesięcy, też 3x dziennie nie pamiętam czy tabletka miała 12,5 mg?
Ja nie miałem żadnych nudności ,byłem osowiały przed i po... (bez zmian)
Może nie tolerujesz tej substancji więc idź do psychiatry i niech ci zacznie to odstawiać?

Moja opinia i 2 psychiatrów jest taka że to lek o słabym działaniu i mało skuteczny "lek dla staruszek ".Ma chyba tylko jeden plus -omija wątrobę i nie jest tak szkodliwy w tym temacie.
Odstawiłem to bo szprycowanie się czymś co nie działa jest bez sensu...
Odstawianie tego cholerstwa powoli i tylko wg zaleceń psychiatry -bo będziesz miał dopiero jazdy !

Jeszcze tu są jakieś opinie:
http://forum-farmaceutyczne.org/coaxil- ... -t698.html

Nie popadałbym w skrajności i niech ci przepisze coś średnio mocnego -nie znam się na tym,niedoradzę...

Życzę ci zdrowia i cierpliwości.
To takie czary...

Sortuj wg