TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Patryk29 09 lut 2015, 14:20
Panowie z kortyzolem to jest tak, że jeżeli mamy dużo stresów to on skacze i niszczy komórki mózgowe, ale kiedy stres się kończy to po jakimś czasie kortyzol wraca do normy, zgadzam się z miko, że zbadanie raz kortyzolu w ciągu dnia nie wiele da, bo za kilka godzin wyjdzie inny wynik i to jest logiczne, ale tu nie chodzi o kortyzol, chodzi o to że w przypadku długotrwałego stresu negatywnie wpływa on na mózg i dokonuje zniszczeń, ale żeby wyjść z depresji trzeba naprawić istniejące już zniszczenia które dokonał kortyzol, zmniejszanie go nic nie da, bo on już nas pogrążył i jesteśmy w stanie depresyjnym, i teraz zabawy z kortyzolem na nic się zdadzą, gdy by chodziło o kortyzol sam w sobie to nie było by ssri, tylko leczyli by preparatami które kortyzol obniżają, oczywiście mówię o depresjach wywołanych przewlekłym stresem.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 09 lut 2015, 14:49
Co nie zmienia faktu, że lek przeciwdepresyjny powinien obniżać kortyzol gdy jest on zbyt wysoki, bo gdy go nie obniży to będzie on robił dalej swoje niszczenie. Bada się aktualnie przydatność antagonistów CRF(CRH) którzy wykazują działanie przeciwdepresyjne. Samo obniżenie ostatniego elementu osi HPA nic nie daje, bo kortyzol to nie wszystko, także CRF robi swoje.
miko84

przez Patryk29 09 lut 2015, 15:18
miko84, No masz racje, ssri powinny być chociaż neutralne względem kortyzolu, ale wezmy inna sytuację, powiedzmy że ktoś nie ma dużo stresów, ale ma depresje i musi brać ssri, w przypadku gdy by ssri zmniejszały poziom kortyzolu to ten człowiek będzie miał prawdopodobnie za mało kortyzolu i co wtedy ??
a mało kortyzolu prowadzi do różnych chorób w tym nowotworów, wiadomo, że człowiek chory na raka ma niski poziom kortyzolu, tyle, że nie do końca wiadomo czy to kortyzol jest winny chorobie czy jest na odwrót

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 lut 2015, 16:15
Ja nie wiem skąd Ty wziąłeś dane na temat niskiego poziomu kortyzolu u chorych na nowotwory. Obawa by lek nie obniżył za bardzo kortyzolu w przypadku osób chorych na depresję gdzie wielokrotnie zaznaczało się raczej występowanie hiperkortyzolemii niż hipokortyzolemii jest zupełnie niepotrzebna.
miko84

przez wisnia80 09 lut 2015, 16:24
A cholesterol na tianeptynie jak wygląda?

Bo na SSRI to mi w kosmos go wywaliło. Musiałem brać statyny.

przez i_am_a_legend 09 lut 2015, 16:25
miko84, też czytałem o tych lekach, które blokują kaskadę crh-acth-kortyzol, ale tu problem polega na tym, że jak one zbyt mocno podziałają, to człowiek niczego nie będzie się bał, nie będzie uważny i np. zacznie przechodzić na czerwonym świetle lub biec na czołg z nożem. Podejrzewam, że armia amerykańska testuje leki wyłączające niejako aktywność ciała migdałowatego i mechanizmu crh-acth-kortyzol, ale o tym nie mówi. ;)
i_am_a_legend

przez Patryk29 09 lut 2015, 18:10
miko84 napisał(a):Ja nie wiem skąd Ty wziąłeś dane na temat niskiego poziomu kortyzolu u chorych na nowotwory. Obawa by lek nie obniżył za bardzo kortyzolu w przypadku osób chorych na depresję gdzie wielokrotnie zaznaczało się raczej występowanie hiperkortyzolemii niż hipokortyzolemii jest zupełnie niepotrzebna.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/h ... 36523.html

-- 09 lut 2015, 18:20 --

miko84, http://www.endokrynologia.net/content/g ... -nadnerczy

przez Dark Knight 09 lut 2015, 19:09
Czyli logicznie myslac taki ja ktory mam sobie fobie spoleczna i chodze ciagle nerwowy z zlekniony mam wysoki poziom kortyzolu i przy okazji kortyzol negatywnie wplywa na moj mozg wiec dobrze bylo by brac taianeptyne ktora chroni jakies tam komorki przed nadmiernym stresem tak ??

przez lunatic 09 lut 2015, 22:02
Odstawiam to bo jest coraz gorzej,wpedza mnie ten badziew w jeszcze wieksza depresje

-- 09 lut 2015, 21:03 --

Dzialania rereptorowe na papierze na co on to nie dziala mozna sobie wsadzic gdzies,ochrona przed stresem to jest smiechu warte,rozwala calkowicie psychike u mnie ze nie da sie zapanowac w ogole nad emocjami i wszystko doluje i stresuje jeszcze bardziej

przez wisnia80 09 lut 2015, 22:17
lunatic napisał(a):rozwala calkowicie psychike u mnie ze nie da sie zapanowac w ogole nad emocjami i wszystko doluje i stresuje jeszcze bardziej

Masz na myśli rozdrażnienie?

przez lunatic 09 lut 2015, 22:55
a czy to co napisalem wygląda Ci na rozdraznienie? mam na mysli wpakowanie w stan mysli i uczuc tak depresyjnych ze nie idzie ich wytrzymac

-- 09 lut 2015, 22:03 --

cos podobnego wywolal u mnie tylko kiedys edronax, wpakowanie w stan tak ogromnego pobudzenie i wewnetrznej rozpaczy ze wszystko z czym masz problem zaczyna Ci z niesamowitą intensywnością wiercić w głowie, nie mozna sie od tego uwolnić, intensyfikuje kazda rzecz z którą sobie nie radzisz, odkopuje kazda emocje z którą sobie nie radzisz, przeciwienstwo ssri

przez miko84 10 lut 2015, 09:14
Patryk29 nie czytasz chyba z uwagą, w obydwu linkach pisze o wysokim kortyzolu który wychodzi w pewnych typach nowotworu.
miko84

przez Patryk29 10 lut 2015, 10:07
miko84, No rzeczywiście moja uwaga jest ostatnio mocno rozjebana, ale czytałem gdzieś że z niskim poziomem jest to związane, ale nie ważne, mój bląd.

przez wisnia80 10 lut 2015, 13:03
Kolejny dzień na tiane. Od wczoraj powróciłem do brania 3x dziennie. Podenerwowanie nie ustępuje. Np. to co tu depresyjni wypisują mnie wkurza, sobie myślę: cieniasy :mrgreen:

Sortuj wg