TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez klaudi 06 lut 2015, 18:06
Ja nie pije już 12 dni
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez slow_down 06 lut 2015, 19:24
miko84 napisał(a):Mnie nigdy do alko nie ciągnęło. Jako syn alkoholika wiedziałem czym to "pachnie". Poza tym alko nigdy jakoś specjalnie za dobrze na mnie nie działał, zawsze bardzo chorowałem na drugi dzień (a czasami i w ten sam). Może to i dobrze, bo przynajmniej jednego nałogu mniej.

Jako ciekawostka, do wysypu glutaminowych antydepresantów dołącza substancja o nazwie AV-101, w 2015 rusza II faza testów.

Mam identycznie. A kiedy ojciec strzelił samobója przez alko, to już w ogóle sobie darowałem picie.
Ale mam po nim predyspozycje do nałogów. Sporo palę, kiedyś przez krótki na szczęście czas uzależnienie od zolipidemu (tylko 10mg). Poza lekami brać niczego nie chcę.
slow_down

przez lunatic 06 lut 2015, 19:24
Pierwszy dzien od dwoch tygodni na Coaxilu czuje sie troche lepiej,mniejsza ta okropna derealizacja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bonjo 06 lut 2015, 22:12
miko84,racja nie doczytałem ze to antagonista więc może i nawet lepiej z tego względu. No ale przecież ssri wpływają agonistycznie na ten receptor może nie bezpośrednio ale przez podwyższony poziom serotoniny.

przez slow_down 06 lut 2015, 23:05
Kurcze, a mnie derealizacja trzyma od ponad 2 lat. 24h na dobę, raz w mniejszym a raz w większym stopniu. Pomaga tylko benzo
slow_down

przez lunatic 06 lut 2015, 23:57
no ta derealizacja to jest masakra, oczywiście musiało minąć sporo czasu zanim sie kapnąłem ze to jest to, bo na właściwą diagnoze lekarską to nie ma co liczyć, u mnie temu towarzyszy silne uczucie osłabienia i zawsze sie dziwiłem dlaczego po benzo mi to osłabienie przechodzi jak to nie jest antydepresant, a to dlatego ze tłumiąc lęk likwidował przyczyne tego stanu

przez artur1978 07 lut 2015, 00:04
miko84 napisał(a):Mnie nigdy do alko nie ciągnęło. Jako syn alkoholika wiedziałem czym to "pachnie". Poza tym alko nigdy jakoś specjalnie za dobrze na mnie nie działał, zawsze bardzo chorowałem na drugi dzień (a czasami i w ten sam). Może to i dobrze, bo przynajmniej jednego nałogu mniej.

Jako ciekawostka, do wysypu glutaminowych antydepresantów dołącza substancja o nazwie AV-101, w 2015 rusza II faza testów.

Ja tez syn alkoholika i matka po samoboju alkoholowym, poza tym wszechstronna edukacja medyczna (babci podreczniki i leksykony lekow podkradalem w wieku 13 lat), ale jak bestia wyciaga po ciebie lapy to czasami tzreba czasu zeby sie pozbierac.
Zaczalem pic jak mialem 17 lat skonczylem dokladnie na ostatnim roku studiow majac lat 24, co wypilem i przezylem to moje chociaz wrocic bym do tego nigdy nie chcial.

Wracajac do tematow mysle ze leki dzialajace na uklad glutaminowy powinny bcy dobre bo zbicie glutaminianu od razu powoduje zwiekszenie neurogenezy i zmniejszenie leku.
Tak sobie ostatnio myslalem nad lekami zwiekszajacymi poziom dopaminy i mam obawy czy to jest takie fajnei w dlugim terminie. Metabolizm dopaminy powoduje uwalnianie gigantycznej ilosci wolnych rodnikow, zeby sie nie okazalo ze za te dopaminergiki zaplacimy wczesniejsze o kilka lat demencja.

jedyny bezpieczny sposob to przez inhibicje mao, ale to ma swoje wady.

przez lunatic 07 lut 2015, 00:10
artur1978 napisał(a):Tak sobie ostatnio myslalem nad lekami zwiekszajacymi poziom dopaminy i mam obawy czy to jest takie fajnei w dlugim terminie. Metabolizm dopaminy powoduje uwalnianie gigantycznej ilosci wolnych rodnikow, zeby sie nie okazalo ze za te dopaminergiki zaplacimy wczesniejsze o kilka lat demencja.

tzn? nie strasz bo tianeptyna to jedyny lek który obecnie moge wziać bez lęku o skutki uboczne

przez benzowiec84 07 lut 2015, 00:56
wisnia80 napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):

Dziwne jest to jak dobrze i szybko działa alkohol w porównaniu z innymi lekami.

Wiśnia , co ma być dziwne ? Przecież alkohol bardziej podchodzi pod narkotyki niż pod leki , więc jak to tu przyrównywać ?
A tak poza tym to bardzo inteligentnie i przewrotnie mistrzowsko ułożyłeś ten post . ;)

Bzdura, alkohol to substancja psychoaktywna tak samo jak wenlafaksyna czy amfetamina. Różnią się jedynie w proporcjach skutki uboczne vs. działanie pozytywne.

Się wie, jestem alkoholikiem niepijącym :mrgreen:

święta racja -
alkoholik niepijący od 7 lat :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez artur1978 07 lut 2015, 01:00
No to widze towarzystwo twardzieli bo niepijacych powyzej 5 lat jest moze 5% a powyzej 10 to chyba ponizej 3%. Tak trzymac panowie.
Zeby nie bylo offtopu to tianeptyna jest tez zalecana niby w alkoholizmie ale ja bym w trakcie ostrej fazy odstawienia raczej tego nie chcial bo chyba by mnie rozerwalo od srodka napiecie.
Pamietam jak po dwutygodniowym ciagu z zerowa tolerancja na benzo zjadlem z 100mg relanium i nawet nie moglem zasnac normalnie, masakra.

przez benzowiec84 07 lut 2015, 01:02
artur1978, "Z nalogu wychodzilem na czysto bez zadnych lekow i dobrze mi bylo przez kilka lat, zaluje ze dalem sie wpuscic w leki bo depresje mi zawsze same mijaly i czulem ze bylem zyjaca istota."

to też mi się podoba co napisał alkoholik artur :) to samo uważam
"Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić..."

-- 07 lut 2015, 00:04 --

artur1978, nie wiem czy jest co gratulować , teraz nie piję to prawda , ale rozwaliłem sobię mózg psychotropami :) SSRI , benzo itp . Błąd był że zacząłem łykać SSRI , to był błąd , depresja jako taka była poalkoholowa , ale nie taka jaka jest teraz z powodu brania leków.masakra jest /cenzura/ . już wolę pić :))
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez artur1978 07 lut 2015, 01:10
benzowiec84 napisał(a):artur1978, "Z nalogu wychodzilem na czysto bez zadnych lekow i dobrze mi bylo przez kilka lat, zaluje ze dalem sie wpuscic w leki bo depresje mi zawsze same mijaly i czulem ze bylem zyjaca istota."

to też mi się podoba co napisał alkoholik artur :) to samo uważam
"Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić..."

-- 07 lut 2015, 00:04 --

artur1978, nie wiem czy jest co gratulować , teraz nie piję to prawda , ale rozwaliłem sobię mózg psychotropami :) SSRI , benzo itp . Błąd był że zacząłem łykać SSRI , to był błąd , depresja jako taka była poalkoholowa , ale nie taka jaka jest teraz z powodu brania leków.masakra jest /cenzura/ . już wolę pić :))

Coz nie jest sztuka upasc i sie potknac, sztuka jest wstac i isc dalej.
Szczegolnie benzo jest niebezpieczne, zreszta co sie bede wymadrzal sam o tym wiesz.Dla alkoholika wszystkie depresanty sa niebezpieczne.
Jesli nie masz mysli samobojczych i bardzo glebokiej depresji to zrob sobie taki eksepryment jaki ja zrobilem w 2011 roku. Odstawilem wszystko po 2 latach emocjonalnej kastracji i okazalo sie ze zycie bez lekow jest ok.
Samo branie SSRI zle robi na emocje, wiec o ile nie musisz to moze warto sprobowac zmiany.

przez benzowiec84 07 lut 2015, 01:11
nawet na odwyku jak mnie wszystko puszczało , potrafiłem rozwiązywać krzyżówki (fakt duże dawki heminevrinu, na delirke) ale rozwiązywałem , gadałem z czubkami,śmiałem się, oglądałem telewizje , jakoś doszedłem do ciebie . a teraz , nic mnie nie ciekawi,nie śmieszy mnie , jestem gburem , bez chęci zrobienia czegokolwiek . w moim przypadku , alkohol wyrządził miejszą krzywdę mojemu mózgowi w dłuższym czasie brania,niż w krótszym psychotropy . mówię tu o zmianach na mózgu , bo mogłem się zabić,zabić kogos,pójść siedzieć na 25 lat, itp . mówię o zmianach w mózgu .
piłem od 14 lat do 22 = 8 lat . psychotropy 23 - 30 = 7 lat
efekt końcowy - tryb zombie po psychotropach

-- 07 lut 2015, 00:14 --

artur1978, mam myśli samobójcze (czego nie miałem po rzuceniu alko) mam głęboką depresję . dlatego nie mogę na razie odstawić leków. Nie znam siebie i nie wiem kim jestem . i co jestem w stanie zrobić.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Tańczący z lękami 07 lut 2015, 03:11
miko84 napisał(a):Rano zgodnie z rytmami dobowymi najwyżej skacze kortyzol i noradrenalina.

a co skacze wieczorami, bo wtedy czuję się gorzej?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg