TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Zbychu 1977 04 lut 2015, 19:40
Jedno jest pewne SSRI spłycają afekt (pozytywne i negatywne emocje),dopaminergiki intensyfikują afekt ..Nie ma na tą chwilę leku który działał by selektywnie na emocje tj,zwiększał te pozytywne i zmniejszał te negatywne-IZW dopaminy i serotoniny mogły by mieć takie dzialanie jednak nigdzie na swiecie nie ma w obiegu leku działającego selektywnie na oba te neurotransmitery,dlatego lecząc depresje dostajemy coś kosztem czegoś.
Zbychu 1977

przez artur1978 04 lut 2015, 19:46
Zbychu 1977 napisał(a):Jedno jest pewne SSRI spłycają afekt (pozytywne i negatywne emocje),dopaminergiki intensyfikują afekt ..Nie ma na tą chwilę leku który działał by selektywnie na emocje tj,zwiększał te pozytywne i zmniejszał te negatywne-IZW dopaminy i serotoniny mogły by mieć takie dzialanie jednak nigdzie na swiecie nie ma w obiegu leku działającego selektywnie na oba te neurotransmitery,dlatego lecząc depresje dostajemy coś kosztem czegoś.

GHB dziala w ten sposob ale z oczywistych wzgledow nie jest obecnie brane pod uwage.
badania nad wplywem GHB na depresje byly dosc mocno zaawansowane i obiecujace, ale oczywiscie pozniej zaczal sie ten caly placz z pigulka gwaltu i kolejny tani i skuteczny antydepresant zostal udupiony.

przez lunatic 04 lut 2015, 19:49
artur1978,
skoro jestes obeznany w temacie tianeptyny to mam takie pytanie
dwóch lekarzy dało na nie sprzeczną odpowiedź, chodzi mi o jej łączenie z ssri
jeden mi takie połączenie zalecił twierdząc ze tianeptyna nie ma wpływu na serotonine drugi stwierdzil ze absolutnie takie polaczenie jest wykluczone bo te leki mają przeciwny punkt uchwytu i to grozi powaznymi skutkami
tak wyglada leczenie u psychiatrów ,kazdy gada swoje tak jakby czego innego sie uczyli

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 04 lut 2015, 19:55
lunatic napisał(a):artur1978,
skoro jestes obeznany w temacie tianeptyny to mam takie pytanie
dwóch lekarzy dało na nie sprzeczną odpowiedź, chodzi mi o jej łączenie z ssri
jeden mi takie połączenie zalecił twierdząc ze tianeptyna nie ma wpływu na serotonine drugi stwierdzil ze absolutnie takie polaczenie jest wykluczone bo te leki mają przeciwny punkt uchwytu i to grozi powaznymi skutkami
tak wyglada leczenie u psychiatrów ,kazdy gada swoje tak jakby czego innego sie uczyli

Nie wiem czy jestem obeznanym po prostu jesli mam brac jakis lek to szukam jak najwiecej informacji na jego temat. W mlodosci padlem ofiara bezmyslnego leczenia (Prozac w wieku 17 lat, straszne mysli samobojcze etc), wiec dawno przestalem ufac lekarzom, traktuje ich jako doradcow ale decyzje podejmuje ja sam.
Na pewno nie ma dzialania przeciwnego do SSRI, to co mowi ten drugi nie znajduje potwierdzenia w badanich, ktore cytowalem (pewnie przeczytal z ulotki o zwiekszeniu wychwytu zwrotnego).
Nie znaczy to ze w ogole nie bedzie jakichs tam interakcji z SSRI, ale watpei zeby byly grozne. Moze być zwiększony lek, bezsennosc na poczatku etc.
Na zagranicznych forach osob widzialem posty kilku osob ktore braly takie mieszkanki i nic im nie bylo.
Tianeptyna jest tez niegrozna w polaczeniu z wiekszoscia narkotykow na rynku co samo w sobie pokazuje brak interakcji.
Czytalem ze ktos nawet z Imao bral ale tu bym sie wyluzowal juz (ja bralem z seleginina i nadmiar dopaminy zle mi dzialal na psychike- lekkiej paranoi dostalem).
Na pewno brak interakcji z depresantami, benzo, marihuana etc. Z alkoholem nie wiem bo nie pije od dawna, ale generalnie picie alkoholu w trakcie depresji jest glupota.

przez lunatic 04 lut 2015, 20:14
artur1978,
a jaki Ty miales rodzaj lęku? miales napady paniki? jakies objawy somatyczne lęku?

przez Dark Knight 04 lut 2015, 20:18
Oooo i to jest odp :)

przez artur1978 04 lut 2015, 20:32
lunatic napisał(a):artur1978,
a jaki Ty miales rodzaj lęku? miales napady paniki? jakies objawy somatyczne lęku?

Nieokreslony lek przed przyszloscia, poczucie ze staneisie cos zlego,antycypowanie wszystkich mozliwych czarnych scenariuszy, ciagly lek o pieniadze mimo tego ze na koncie mialem na wieloletnie wydatki etc.Ciagle mi sie wydawalo ze cos moze mi sie stac, mierzylem sobie tetno i czasami wydawalo mi sie ze serce bije za wolno lub za szybko wtedy jeszcze bardziej sie nakrecalem, ale zawsze umialem to opanowac.

Co do napadow paniki to ja w zyciu miewam je tylko po...lekach albo ich odstawieniu :D Duzo kofeiny lub stymulanty powoduja u mnie przykre objawy somatyczne, scisk w klatce,trudnosci z przelykaniem ale ja wiem ze to tylko lęk wiec sie nei nakrecam.
Teraz po agomelatynie mam w sobei wiecej troche tego leku ale po tianeptynie wszystko mi przeszlo, tyle ze to trwalo sporo czasu

przez wisnia80 04 lut 2015, 21:53
Voila :-)

Bromantane (brand name Ladasten) is a stimulant drug with anxiolytic properties developed in Russia during the late 1980s,[1][2] which acts mainly by inhibiting the reuptake of both dopamine and serotonin in the brain

Czyli działa jak tianeptyna

przez artur1978 05 lut 2015, 11:35
Rosjanie maja duzo fajnych wynalazkow (ja fenibut lubie) ale neistety sa powazne watpliwosci co do jakosci badan nad bezpieczenstwem wiec zawsze to loteria.
Na pewno super sa fenibut,phenylpiracetam bo te testowalem.
Podobno afobazol na zaburzenia lekowe tez ok, tego leku ktory opisujesz nie znam.

przez Kalebx3 05 lut 2015, 14:00
Bromantane (brand name Ladasten) is a stimulant drug with anxiolytic properties developed in Russia during the late 1980s,[1][2] which acts mainly by inhibiting the reuptake of both dopamine and serotonin in the brain

Wiśnia , obydwa leki zupełnie inna bajka . Ladasten o Niebo lepszy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez artur1978 05 lut 2015, 15:36
Kalebx3 napisał(a):

Jako doping w sporcie bo na pewno nie w depresji.

przez wisnia80 05 lut 2015, 16:10
Kalebx3 napisał(a):

Ale jak to lepszy? :mrgreen:

przez miko84 05 lut 2015, 16:54
Apropo Servieru to jak by wprowadzili S32212 to jestem im w stanie wszystko wybaczyć i mają u mnie klienta.
miko84

przez artur1978 05 lut 2015, 17:42
miko84 napisał(a):Apropo Servieru to jak by wprowadzili S32212 to jestem im w stanie wszystko wybaczyć i mają u mnie klienta.

na anhedonie byla juz doskonala amineptyna, niestety leki dopaminergiczne od razu ida na sciecie ze wzgledu na mozliwosc uzaleznienia.
Juz nadzorce dbaja o to zeby ludziom nie bylo zbyt dobrze ;)

Sortuj wg