TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez i_am_a_legend 02 lut 2015, 20:13
miko84, wenlafaksyna jest fajna, ale może właśnie powodować wydłużenie odcinka QT. Generalnie, to lepiej nie czytać ulotek, szczególnie, gdy ma się zaburzenia lękowe. Producenci muszą przecież umieszczać w nich wszystkie objawy niepożądane, które wystąpiły choć raz, żeby potem nie płacić odszkodowań. Bardzo przyjemna jest np. ulotka Abilify, jeden z objawów ubocznych to nagła, niewyjaśniona śmierć. ;)

lunatic, spróbuj pomyśleć, że zawału dostaje się zwykle, gdy serce wpada w tachykardię, a nie bradykardię. Jakoś trzeba sobie pomagać z tymi lękami, kurczę. Ulotki do kosza, a w internecie najlepiej pograć w karty, a nie czytać o tym, co może pójść źle z lekami.
i_am_a_legend

przez lunatic 02 lut 2015, 20:16
i_am_a_legend napisał(a):
lunatic, spróbuj pomyśleć, że zawału dostaje się zwykle, gdy serce wpada w tachykardię, a nie bradykardię. Jakoś trzeba sobie pomagać z tymi lękami, kurczę. Ulotki do kosza, a w internecie najlepiej pograć w karty, a nie czytać o tym, co może pójść źle z lekami.

źle się wyraziłem, biło tak wolno (tzn nie az tak bardzo bo 57/min) ale ja to odczuwałem, nie było to przyjemne, czułem silnie kolejne uderzenia i między nimi długa przerwa i miałem wrazenie ze za chwile stanie w miejscu od tego wszystkiego, chyba do 4 nad ranem nie moglem sie od tego uśpić
a wcześniej brałem ten lek dwa lata i mimo tego tak się go teraz boje

przez i_am_a_legend 02 lut 2015, 20:25
lunatic napisał(a):źle się wyraziłem, biło tak wolno (tzn nie az tak bardzo bo 57/min) ale ja to odczuwałem, nie było to przyjemne, czułem silnie kolejne uderzenia i między nimi długa przerwa i miałem wrazenie ze za chwile stanie w miejscu od tego wszystkiego, chyba do 4 nad ranem nie moglem sie od tego uśpić

Tętno ok. 60 uderzeń na minutę, to bardzo dobre tętno, oznacza, że długo będziesz żył. :) Rozumiem jednak, że czułeś niepokój, lęk, kołatanie - niestety, im bardziej będziesz się skupiał na tym, jak Ci to serce bije, tym szybciej możesz wywołać jakąś lekką nieregularność (chwilową, oczywiście). Jeśli robiłeś sobie podstawowe badania kardiologiczne (ekg, echo, lipidogram, sód, potas) i wyszły ok, to cała reszta siedzi w głowie.

A jak się martwisz odcinkiem QT, to zawsze możesz sobie zrobić ekg w trakcie brania leku i pokazać lekarzowi (można też sobie go zmierzyć samemu na wydruku, jeśli będziesz bał się na tyle, że nawet opinia lekarza Cię nie uspokoi).
i_am_a_legend

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 02 lut 2015, 20:28
lunatic napisał(a):

źle się wyraziłem, biło tak wolno (tzn nie az tak bardzo bo 57/min) ale ja to odczuwałem, nie było to przyjemne, czułem silnie kolejne uderzenia i między nimi długa przerwa i miałem wrazenie ze za chwile stanie w miejscu od tego wszystkiego, chyba do 4 nad ranem nie moglem sie od tego uśpić
a wcześniej brałem ten lek dwa lata i mimo tego tak się go teraz boje

Nasilony lek i wegetatywne objawy leku, im bardzije sie bedziesz na tym skupial tym gorzej bedziesz sie czul, do ataku paniki wlacznie.
Warto wtedy sie czyms zajac, mi pomagalo chodzenie, jak siedzialem to slyszalem serce zbyt dobrze.
To tylko lęk, jest chwilowy i po jakims czasie przeminie.
Albo pojsc po calosci i klony przez 2 -3 tygodnie na redukcje lękow, z klonow sie bezproblemowo schodzi chociaz sprawnosci intelektualnej to raczej Ci nie poprawia.

przez lunatic 02 lut 2015, 20:51
robiłem ekg w trakcie brania amisulprydu bo tez mialem obsesje ze mi wydłuży ten qt, było w porządku
ale to mnie uspokoiło tylko chwilowo, bo od razu lęk tworzy myśli ze być moze teraz jest ok a za jakiś czas jednak coś będzie źle, w taki sposób wpadłbym w wir ciągłych badań, nikt z nfz nie bedzie mi robił ekg co 2 tygodnie, musiałbym wydawac mase pieniedzy na ciagle prywatne wizyty

przez i_am_a_legend 02 lut 2015, 20:59
lunatic, ekg jest tanie, ale nie w tym rzecz. Z takim podejściem to trudno brać cokolwiek. Zaboli Cię głowa, weźmiesz ibuprofen i będziesz się bał, że dostaniesz zespołu Lyella (toksyczna nekroliza naskórka, potencjalnie śmiertelny objaw uboczny NLPZ, ok. 1 osoba na milion na rok)? Lęk antycypacyjny może Ci ostro zatruć życie, więc może o tym porozmawiaj ze swoim lekarzem (może rzeczywiście benzodiazepiny by Ci się przydały na jakiś krótki czas).
i_am_a_legend

przez lunatic 02 lut 2015, 21:01
biore zomiren doraźnie, ale od kilku dni codziennie, juz raz byłem od tego uzależniony

-- 02 lut 2015, 20:05 --

ekg tanie? a jak mozna je tanio zrobic? zawsze myślałem ze to jest połączone z wizytą lekarską a to koszt minimum 100zł

przez i_am_a_legend 02 lut 2015, 21:05
Zomiren jest dobry na lęk napadowy, a nie taki ciągły. No nic, nie będziemy się tu bawić w lekarzy przecież, idź do swojego, na pewno Ci pomoże. Hydroksyzyna nie uzależnia i możesz ją brać jak długo chcesz. Jeśli nie będziesz po niej tył, to byłoby to chyba niezłe wyjście.

Hmm, z tego co pamiętam, to idziesz do pierwszej lepszej przychodzi i mówisz, że chcesz sobie ekg zrobić. Nie wiem, z 30 zł? Naprawdę nie pamiętam, ale nie łączyłbym tego od razu z wizytą za 100 zł.
Ostatnio edytowano 02 lut 2015, 21:07 przez i_am_a_legend, łącznie edytowano 1 raz
i_am_a_legend

przez lunatic 02 lut 2015, 21:07
miałem termin na jutro, to odwołal wszystkich pacjentów i następny wolny to koniec marca :pirate:

przez artur1978 02 lut 2015, 21:07
lunatic napisał(a):biore zomiren doraźnie, ale od kilku dni codziennie, juz raz byłem od tego uzależniony

Jesli jestes uzalezniony od benzo to lykanie alprazolamu codziennie kiepsko sie moze skonczyc, bo procz podstawowego leku ktory i tak masz dojdzie zespol odstawienia (po alprze wyjatkowo koszmarny).
Niestety w przypadku antydepresantow dzialanie przeciwlekowe wlacza sie realtywnie pozno, sa leki z grupy trojpierscieniowych bardzo skuteczne w redukcji zarowno depresji jak i leku takie jak doksepina ale to wymaga i tak scislej wspolpracy z lekarzem.

przez slow_down 02 lut 2015, 21:51
W przypadku chlorowania na zaburzenia lękowe od internetu i ulotek trzeba trzymać się z daleka. Mnie lekarz polecił właśnie taki ruch i nie czuję tego ciągłego napięcia i strachu. Od dwóch lat ulotki wyrzucam do kosza. Ostatnio popełniłem błąd i czytałem wielką ulotkę litu. Efekt? Nie spałem całą noc z przejęcia. Puls około 60 jest bardzo ok. Ja przed egzaminami miałem 120 - to dopiero jazda, kosmos.
Moi przedmowcy mają rację.
slow_down

przez wisnia80 03 lut 2015, 09:20
lunatic napisał(a):źle się wyraziłem, biło tak wolno (tzn nie az tak bardzo bo 57/min) ale ja to odczuwałem, nie było to przyjemne, czułem silnie kolejne uderzenia i między nimi długa przerwa i miałem wrazenie ze za chwile stanie w miejscu od tego wszystkiego, chyba do 4 nad ranem nie moglem sie od tego uśpić

Tętno ok. 60 uderzeń na minutę, to bardzo dobre tętno, oznacza, że długo będziesz żył. :)

Moje tętno spoczynkowe to 47.

przez miko84 03 lut 2015, 09:27
lunatic często się bierze benzo na początkowe nasilenie lęku.
miko84

przez wisnia80 03 lut 2015, 11:01
miko84 napisał(a):lunatic często się bierze benzo na początkowe nasilenie lęku.

A skąd to nasilenie lęku w przypadku tianeptyny może wynikać?

W ogóle to dziwny lek:
- brak odpowiednika
- brak leku o przedłużonym działaniu
- brak jakiś grubych naukowych opracowań m.innym jak to wpływa na receptory serotoninowe w innych częściach ciała
- brak info. na temat na jakie receptory dokładnie działa.
- tylko dawka 12,5 mg

Sortuj wg