TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 26 sty 2015, 22:20
Nie bralem zadnych uzywek,dwa razy mialem go zmienianego z ssri,byc moze to mialo wplyw,ale za trzecim razem ssri nie bralem kilka miesiecy i bylo podobnie,proboje ostatni raz bo mam silne stany lekowe a mam problem zeby wejsc na ssri
A jak oceniasz jego bezpieczenstwo?nie miales po nim jakichs problemow z ukladem krazenia?

przez artur1978 26 sty 2015, 22:24
lunatic napisał(a):Nie bralem zadnych uzywek,dwa razy mialem go zmienianego z ssri,byc moze to mialo wplyw,ale za trzecim razem ssri nie bralem kilka miesiecy i bylo podobnie,proboje ostatni raz bo mam silne stany lekowe a mam problem zeby wejsc na ssri
A jak oceniasz jego bezpieczenstwo?nie miales po nim jakichs problemow z ukladem krazenia?

Oceniam jako bardzo bezpieczny, trenuje sporty walki, ekstremalny wysilek tetno czesto maksymalne i nigdy mi sie nci po nim nie dzialo.
Teoretycznie poprzez redukcje TNalpha powinien nawet opozniac zmiany miazdzycowe.
Oczywiscie to w moim przypadku ja generalnie jestem zdrowy, wiec nei wiem jak by bylo u kogos z wiencowka ale on generalnie i z ulotki i z badan ma zerowy wplyw na uklad krazenia.

Jesli masz stany lekowe i sie nakrecasz ze ci pikawa peknie to powinno po dluzszym czasie pomoc. Ja mialem taka depresje i czarne mysli ze ciagle mierzylem tetno zanim zaczalem to brac bo wydawalo mi sie ze serce mi stanie (smiac mi sie teraz chce jak o tym mysle).
Wszystko minelo, albo dzieki lekowi albo samoistnie ale tego sie juz nei da odroznic.

przez lunatic 26 sty 2015, 22:56
a działal coś pobudzająco? u mnie poza stanami lękowymi jest znaczne obnizenie energii, jestem silnie zmęczony, wstaje i brakuje mi sił od rana
tak naprawde to teraz nie wiem w koncu ile czasu trzeba dac temu lekowi zeby zobaczyc jego pełne działanie, jeden lekarz mi mowil ze przeciwlękowo działa po 6 tygodniach drugi ze szybciej niz ssri

-- 26 sty 2015, 22:16 --

a co do wpływu na układ krążenia to z jakiegoś powodu moze wywolywać tachykardie, tzn tak piszą na ulotce i dzwoniłem do firmy i tez mi to powiedzieli, bo sie zdenerwowałem jak na drugi dzien zazywania bardzo gwałtownie mi podskoczyło tętno grubo ponad 100, skonczyło sie to napadem paniki, po tygodniu zazywania dalej mam podniesione ale nie tak bardzo, nie jestem pewien czy to od leku bo być może od stanów lękowych, znowu paroksetyna mi ostatnio obniżyla za bardzo i tez z tego powodu dostalem napadu lęku, jeżeli to nie jest słaby lek tak jak mówisz to może mi pomoze, dwóch psychiatrów powiedziało mi ze bedzie dla mnie za słaby, z tym ze do lekarzy straciłem zaufanie jakis czas temu

-- 26 sty 2015, 22:17 --

i w ogóle nie mam pojęcia dlaczego na ulotce zamiennika który biorę (Tianesal) jako częsty skutek uboczny jest napisana zapaść :shock:
na ulotce Coaxilu tego nie widziałem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychoanalepsja_SS 27 sty 2015, 00:01
Dziś po przerwie pierwszy raz zarzuciłem. W sklepie było jakoś tak nieprzyjemnie, choć ostatnie wizyty były spoko. Nie warte to chyba zachodu jednak.

przez wisnia80 27 sty 2015, 17:44
Kurcze jakoś niezbyt dobrze się czuję. Coś mnie na pawia zbiera. Znowu rano dobudzić się nie mogłem. Ciekawe czy to kwestia odstawienia sertry czy tiane.

Sertre/wenle brałem nieprzerwanie od marca zeszłego roku.

przez lunatic 27 sty 2015, 22:02
Bardziej prawdopodobne ze od odstawienia

przez Dark Knight 28 sty 2015, 00:10
wisnia80, brales serte z wenla ??

przez artur1978 28 sty 2015, 01:47
wisnia80 napisał(a):Kurcze jakoś niezbyt dobrze się czuję. Coś mnie na pawia zbiera. Znowu rano dobudzić się nie mogłem. Ciekawe czy to kwestia odstawienia sertry czy tiane.

Sertre/wenle brałem nieprzerwanie od marca zeszłego roku.

a jak wygladalo to odstawienie serty?Bylo rozlozone na kilka tygodni czy lekarz z buta odstawil i przerzucil na coaxil?
Jesli tak to slabo, bo mechanizm dzialania zupelnie inny i bedziesz mial zespol dyskontynuacji po odstawieniu SSRI plus ewentualne skutki uboczne na poczatku brania coaxilu (chociaz nie musza byc wielkie).
Samo odstawienie sertraliny potrafi dobrze zryc glowe, wiec uwazaj na siebie

przez wisnia80 28 sty 2015, 09:39
Dark Knight napisał(a):wisnia80, brales serte z wenla ??

No coś ty :mrgreen: Brałem ale osobno.

No lekarz kazał od kopa brać bez zmniejszania dawka serty.

-- 28 sty 2015, 17:30 --

Może by tak ten adaptol albo fenylopiraceram dorzucić do tej tianeptyny?

-- 28 sty 2015, 18:16 --

Jeszcze takie pytanie, czy można wziąć hydroksyzyne będąc na tianeptynie?

przez artur1978 28 sty 2015, 20:23
wisnia80 napisał(a):
Dark Knight napisał(a):wisnia80, brales serte z wenla ??

No coś ty :mrgreen: Brałem ale osobno.

No lekarz kazał od kopa brać bez zmniejszania dawka serty.

-- 28 sty 2015, 17:30 --

Może by tak ten adaptol albo fenylopiraceram dorzucić do tej tianeptyny?

-- 28 sty 2015, 18:16 --

Jeszcze takie pytanie, czy można wziąć hydroksyzyne będąc na tianeptynie?

Ja bralem phenylpiracetam razem z tianpetyna i moim zdaniem nie ma to sensu dzialanie na granicy placebo a tani phenyl nei jest.
HYdroksyzyne mozesz brac tak samo jak benzo, praktycznie wszystko mozna brac.
Tianeptyna ma sporo interakcji ale zadna nie jest smiertelna a z depresantami nie ma zadnych.

NIE POLECAM z seleginina, mialem mocne paranoje i nieprzyjemna minimanie, ciekawe doswiadczenie bo z reguly mocno stapam po ziemi a tak wydawalo mi sie ze sledzi mnie urzad celny, zakladalem 30 znakowe haslo (Ktorego sie uczylem na pamiec) do truecerypta i duzo innych roznych dziwnych rzeczy;)
Za duzo dopaminy= niezla schiza

przez wisnia80 28 sty 2015, 20:55
Wydaje mi się że moim głównym problemem są stany lękowe. Chciałbym mieć to wszystko w *upie.

-- 29 sty 2015, 16:35 --

Kolejny dzień. Wszystko mnie wkurza, czepiam się ludzi. Ehhh

przez artur1978 29 sty 2015, 18:31
wisnia80 napisał(a):Wydaje mi się że moim głównym problemem są stany lękowe. Chciałbym mieć to wszystko w *upie.

Nie wiem czy to sa realistyczne oczekiania.Nie mozna miec wszystkiego w dupie, bo ludzki mozg tak nie dziala i pewien poziom stresu musi wystepowac.
Jesli nei ma wyraznej depresji z myslami samobojczymi,prawdziwych zaburzen lekowych albo psychozy wymagajacej leczenia lekami to moim zdaniem psychoterapia jest lepsza.

przez lunatic 29 sty 2015, 19:01
u mnie po 10 dniach narazie na szczescie nie ma wzmożonej nerwowości ,ale jak znam ten lek to pewnie kwestia czasu
na plus to ze zmniejszyły się troche stany lękowe i zmniejszyło się troche uczucie braku sił

-- 29 sty 2015, 21:31 --

ale niestety znów kosztem pogorszenia samopoczucia, znów coraz silniej zaczynam czuć wszystkie depresyjne myśli :(

przez wisnia80 30 sty 2015, 14:55
artur1978 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Wydaje mi się że moim głównym problemem są stany lękowe. Chciałbym mieć to wszystko w *upie.

Nie wiem czy to sa realistyczne oczekiania.Nie mozna miec wszystkiego w dupie, bo ludzki mozg tak nie dziala i pewien poziom stresu musi wystepowac.
Jesli nei ma wyraznej depresji z myslami samobojczymi,prawdziwych zaburzen lekowych albo psychozy wymagajacej leczenia lekami to moim zdaniem psychoterapia jest lepsza.

Cały czas chodzę na terapię od 2 lat. W leki to tak średnio wierzę. Biorę bo przepisują. :mrgreen:

Sortuj wg