TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

Re: Coaxil

przez miko84 22 lis 2009, 17:39
Różnie, czasami do 2 tyg. U mnie działanie po ponad tygodniu gdzieś.
miko84

przez basior 22 lis 2009, 17:40
dzieki
basior

przez olo20-2 23 lis 2009, 10:04
Czytałem, że uchodzi za placebo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 23 lis 2009, 11:16
Ponoć. Też tak myślałem, ale na mnie działa. Nawet jeśli jako efekt placebo, to jako jeden z nielicznych.
miko84

przez depresyjny098 23 lis 2009, 12:24
Mi niestety nasilał lęki.,fobie społeczną, I to zmęczenie(psychiczne,emocjonalne),można mnie było pogryźc i wypluc...jeszcze w połączeniu z benzo?..masakra..tak mnie pogruchotał że nie miałem innego wyjścia jak odstawic...no i teraz mam dylemat. Kombinowac dalej? Nie brac w cale i zainwestowac w psychoterapię. Już jakieś 2 lata zmarnowałem na kombinowanie z lekami. I każdy był do dupy..więc ciężko teraz przerywac poszukiwania..(srii,sxx,sxx)już nawet nie pamiętam tych grup,ale podejrzewam że poprostu nie toleruję działania na seretoninę..tak jak koleżanka powiedziała...o dziwo po odstawieniu każdego z nich czuję ulgę............................................................................a może to działa na takiej zasadzie że stary jest ci źle?...zobacz może byc jeszcze gorzej....
depresyjny098

przez miko84 23 lis 2009, 17:41
Albo zablokowana przez ssri dopamina, po ich odstawieniu się normalizuje. Próbowałeś wellbutrinu?
miko84

przez depresyjny098 26 lis 2009, 15:06
..nie..ciężko mi sugerowac co kolwiek doktorce..bo ona i tak zrobi po swojemu..byłem ostatnio i dostałem o 180 stopni inny lek..pernazyna się zwie...neuroleptyk.. no i zobaczę ..nie chcę się nastawiac negatywnie...ale jak będzie coś nie tak to na własną odpowiedzialnośc zaatakuję ten welbutrin...wspominałem o MAO...powiedziała że jak coaxil tak działa to MAO by dopiero zrobiło ze mnie miazgę..(mówiła że idziemy w przeciwnym kierunku..i że muszę to brac jak nie chcę wylądowac w abramowicach(żart))...
no... że bym tylko na wskutek tego nie wylądował...............................................................................................................jest antagonista receptorow dopaminowych D1, D2....czy to znaczy że podnosi poziom tej sławetnej dopaminy?
depresyjny098

przez miko84 26 lis 2009, 19:41
Niektóre neuroleptyki w małych dawkach działają pobudzająco na dopaminę. Nie wiem czy pernazyna..
miko84

COAXIL CO SĄDZICIE?? boje sie łykać.

przez Kuba (resztki sił) 03 gru 2009, 22:12
Witam mam poważne załamanie nerwowe oraz depresje , straszne napady lęku poprostu nie moge juz tak zyc tragicznie boje sie brac lekow teraaz dostalem Coaxil ale nie jem go bo sie boje. nie wiem jak bede sie po nim czul czy to jest lek psychotropowy jak on dziala? nie wiem mi sie kojarzy ze jak go polkne to zaraz bede jakis ucpany jak po psychotropach pomozcie wiem ze sam z tego nie wyjde:((:((

Re: COAXIL CO SĄDZICIE?? boje sie łykać.

przez linka 03 gru 2009, 22:37
Ja np. sądzę, ze jakbyś poszukał to byś znalazł to:
coaxil-t781.html?hilit=coaxil
13 stron o coaxilu.........
My tu niewiele mozemy pomóc...najlepiej słuchać lekarza i jeść leki jakie przepisał, coaxil to dość słaby lek więc po ścianach nie powinieneś chodzić. Radziłabym także udać sie do psychologa.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez narthex 03 gru 2009, 22:48
Akurat z mojego doswaidczenia wiem ze jak sluchasz bezkrytycznie lekarzy to zbyt daleko nie zajdziesz ;)

Ten lek jest raczej lagodny nie masz sie czego bac
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez maxyncius 04 gru 2009, 10:37
mozesz bez watpienia rozwiac swoje obawy odnosnie tego leku bo to jeden z najslabszych psychotropow, praktycznie nie powinien miec zadnych skutkow ubocznych, wiec nie zastanawiaj sie i bierz oraz pamietaj ze zaczym bedzie dzialal w pelni minie prawdopodobnie z dwa, trzy tygodnie

przez just fine 04 gru 2009, 11:10
dokładnie. ja np. nic nie czułam biorąc go - a co za tym idzie - nic mi nie pomógł...
nie rozumiem też, skąd Ci się wzięło, że po "psychotropach" - masz na myśli "antydepresantach", człowiek chodzi "ućpany po ścianach" ;D bardziej szkodzisz sobie nie słuchając zaleceń lekarza... niż biorąc leki. jak masz wątpliwości, to udaj się do innego specjalisty po poradę.
przeszłam z coaxilu na paroksetynę i nie czułam się nigdy ućpana :) nie bój się i daj sobie pomóc.
pozdrawiam!

Coaxil a inne leki.

przez ddj 23 sty 2010, 16:36
Witam!

Mam pewne pytanie. Od 2 tygodni zarzywam Coaxil 3 razy dziennie. Od kilku dni mam problemy z zatokami(lecze ibupromem zatoki). Od kilku tez dni bardzo boli mnie glowa. Stwierdzilem ze to zapewne bole zwiazane z zatokami, ale na forum spotkalem sie tez z licznymi opiniami , ktore sugerowaly bole glowy przy stosowaniu Coaxilu. NIe mam zamiaru przerywac brania coaxilu. ale coraz czesciej musze siegac po jakis apap czy inny lek na bol glowy. Czy powinienem cos z tym zrobic? Czy spokojnie moge brac coaxil i rownoczesnie cos na bol glowy? Pytam powaznie, gdyz calkowicie nie znam sie na medycynie czy farmakologi:) pozdrawiam.
ddj

Sortuj wg