TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Ojciec Świecki 26 gru 2014, 20:25
Ja biorę tianeptynę w dawkach 3x12,5 mg. Szczerze powiedziawszy to sam nie wiem czy jest lepiej. Z jednej strony jestem jakby mniej przybity i mniej znerwicowany. Z drugiej moje myśli samobójcze się nasiliły. W dodatku moje reakcje emocjonalne są jakby stłumione. Coś co dotychczas było dla mnie bardzo silnym przeżyciem emocjonalnym i nie mógłbym się pozbierać przez jakiś czas przyjąłem na chłodno.

Dodam, że kiedyś przez pomyłkę zażyłem 4 dawki jednego dnia. To nie było zbyt przyjemne doświadczenie. Nie mogłem zasnąć, serce waliło mi jak oszalałe i co chwilę budziłem się zlękniony i przekonany, że dostałem zawału. Miał ktoś podobne doświadczenia, czy po prostu sobie to wkręciłem i lek jest tu niewinny?
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez Arasha 26 gru 2014, 20:40
Antydepresanty mają to do siebie, że z reguły powodują spłycenie emocjonalne ( może nie u wszystkich osób, ale wiele biorących to zauważa ).
Co do dodatkowej dawki Coaxilu, to jeżeli wziąłeś ją bezpośrednio przed snem, to mogła Cię nadmiernie pobudzić. Większość ( nie wszystkie ! ) antydepresantów bierze się do południa / ewentualnie w ciągu dnia. Ale tianeptyna to generalnie słabiutki lek ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Ojciec Świecki 26 gru 2014, 20:44
Wcale nie jestem przekonany co do tego, że czuję się lepiej. Może mniej płaczę, ale smutek i złość zastąpiła rezygnacja i zniechęcenie.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 26 gru 2014, 20:47
Smutek i złość mogą być reakcją na tianeptynę, która zmniejsza początkowo serotoninę w mózgu. Wzrost dopaminy także może powodować agresję. Generalnie ten lek jest dość lekki i w wielu przypadkach nietrafiony. Porozmawiaj z psychiatrą o innym leku.
slow_down

przez Psychoanalepsja_SS 26 gru 2014, 20:50
Ojciec Świecki napisał(a):Dodam, że kiedyś przez pomyłkę zażyłem 4 dawki jednego dnia. To nie było zbyt przyjemne doświadczenie. Nie mogłem zasnąć, serce waliło mi jak oszalałe i co chwilę budziłem się zlękniony i przekonany, że dostałem zawału. Miał ktoś podobne doświadczenia, czy po prostu sobie to wkręciłem i lek jest tu niewinny?

To brzmi jak wkręta. Tianeptyna jest bardzo bezpiecznym lekiem, niektórzy sądzą, że w tabletkach powinno być o wiele więcej miligramów.

przez Ojciec Świecki 26 gru 2014, 20:52
Myślisz, że wypada psychiatrze sugerować, że ma mi leki zmienić? Jakby nie było nie znam się na tym specjalnie. Nie chcę jej zrobić jakiegoś afrontu :?

~Nicolae Ceaușescu

przez Psychoanalepsja_SS 26 gru 2014, 20:55
To Ty tu jesteś klientem i masz prawo sugerować, a nawet żądać zmiany farmakoterapii.

przez slow_down 26 gru 2014, 20:56
Leczenie psychotropami ma polegać na obustronnym porozumieniu. To Ty się źle po nich czujesz i masz prawo zażądać jego odstawienia i zmiany.
slow_down

przez Kalebx3 26 gru 2014, 20:58
To Ty tu jesteś klientem i masz prawo sugerować, a nawet żądać zmiany farmakoterapii

- a pewnie ,że tak . Jak z opisu Twego widzę, to szybko bym zmienił ten lek .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ojciec Świecki 26 gru 2014, 21:00
Psychoanalepsja_SS napisał(a):To Ty tu jesteś klientem i masz prawo sugerować, a nawet żądać zmiany farmakoterapii.

Na fundusz chodzę.

~Nicolae Ceaușescu

przez Kalebx3 26 gru 2014, 21:02
Na fundusz chodzę.

to bardzo dobrze , przynajmniej nie płacisz im z własnej kieszeni .

przez Arasha 26 gru 2014, 21:03
Dokładnie. Jeżeli dany lek nie działa dobrze na pacjenta, to po to się idzie na wizytę kontrolną do lekarza, żeby mu o tym powiedzieć, a sensowny psychiatra kombinuje, co innego mogłoby na Ciebie zadziałać. Czasami co prawda zdarza się, że jakiś lekarz upiera się przy konkretnym leku ( mimo braku efektów, a nawet pogorszeniu ), proponując zwiększenie dawki. Ale oczywiście to są skrajne przypadki i zazwyczaj leczenie psychiatryczne polega na obopólnym porozumieniu między pacjentem a lekarzem. Ty się już na zapas nie przejmuj ;) Lepiej powiedz, jak długo już bierzesz tianeptynę ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Ojciec Świecki 26 gru 2014, 21:06
Od 4 grudnia.

~Nicolae Ceaușescu

przez Kalebx3 26 gru 2014, 21:08
Od 4 grudnia.

długo jak na ten lek . Jak dotąd nie pomógł ,,, to nie pomoże . To krótkodystansowy lek .

Sortuj wg